Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Dark Alliance (OZNÁMENÍ) má být duchovním nástupcem Baldur's Gate: Dark Alliance

Aktualizováno

Když byl oznámen Baldur's Gate 3, celý herní svět byl nadšen, jednalo se totiž přeci jen o titul, na jehož pokračování většina hráčů už nějaký ten pátek čeká. V průběhu nedávného The Game Awards 2019 byl představen trailer pro hack and slash RPG Dark Alliance, které se odehrává ve stejném univerzu jako všemi vyhlížené dílo. Co přesně nám přinese a kdy si jej zřejmě zahrajeme, vám řekneme v našem aktuálním oznámení.

Oznámení

Dark Alliance; screenshot: oznámení, parta

• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ano (Co-op) • Vývojář: Tuque Studios • Vydavatel: Wizards of the Coast • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (podzim 2020) Homepage • Čeština: ?


Dark Alliance – Oznámení

  1. Do nehostinného Icewind Dale se skrze Dark Alliance podíváme už příští rok
  2. HW nároky pro Dark Alliance PC

Do nehostinného Icewind Dale se skrze Dark Alliance podíváme už příští rok

• Oznámení: 16. 12. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Pokud jste jakožto hráči na PC nikdy dříve o Baldur's Gate: Dark Alliance neslyšeli, vysvětlení je jednoduché. Jednalo se o konzolovou exkluzivitu, která byla natolik povedená, že si v recenzích odnesla převážně kladná hodnocení. Prakticky se jednalo o první hru, jež uvedla do chodu v reálném čase pravidla pro třetí edici Dungeons & Dragons. Vzhledem k jeho úspěchu jsme se po vydání dočkali ještě dalšího dílu, jehož následné pokračování bylo zrušeno, čímž se nad touto značkou na nějakou dobu uzavřely vody. Na její návrat se čekalo dlouhých patnáct let. Nakonec jsme se však nedočkali nového zástupce značky, nýbrž jejího duchovního nástupce (a tentokrát i pro počítače, na něž původně nedorazil). Samotný trailer jasně naznačuje, že se nebude jednat o vyloženě aktuálně vyhlížející kus.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance (Trailer)

Hudba k traileru na Dark Alliance rozhodně není vybrána nejlépe, když ji však ztlumíte, je vám v něm nabídnuta slušná řež.

Vidět v něm můžeme ve Forgotten Realms známého hraničáře Drizzta Do'Urdena spolu s jeho společníky Catti-Brie, trpaslíkem Bruenorem a gigantickým kladivem se ohánějícím Wulfgarem, kteří aktivně kosí neustále nabíhající monstra. Vzhledem k tomu, že se jedná primárně o obyvatele Icewind Dale, je prakticky jisté, že se v rámci příběhu Dark Alliance vydáme do této sněhem zaváté lokace plné trollů a ledových obrů. Hra samotná má být obstojným hack and slash RPG, v němž se budete moci buď sami, nebo s partou tří přátel ujmout členů legendární družiny univerza Forgotten Realms.

Osobně se na Dark Alliance skutečně těším, kvůli zveřejněnému traileru se však trošku obávám toho, jaký koncept nám ve finále bude nabídnut, jelikož skrze první video se světu snažíte ukázat primárně to nejlepší. Nejednou dokonce i lžete jen proto, abyste uchvátili hráčskou pozornost. U Dark Alliance nám tvůrci představili nepříliš atraktivní video, která snad nebude tak docela prezentovat to, co k nám nakonec dorazí. Podobně jako u Baldur's Gate 3, by mělo dojít k vydání Dark Alliance na podzim 2020, kdy se má objevit na PC a konzolích.

• Zdroje: YouTube (VentureBeat), Tisková zpráva

HW nároky pro Dark Alliance PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Dark Alliance by mělo vyjít na podzim roku 2020 na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách budeme informovat.

P-DC1-WEB28