Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Datum vydání Half-Life: Alyx oznámeno (AKTUALITA)

• Autor: Dominik Fait

Společnost Valve na twitteru oznámila datum vydání jedné z nejočekávanějších her roku 2020 (za nás tedy určitě), Half-Life: Alyx. Všichni VR-pozitivní jedinci a také ti, kteří se právě kvůli návratu kultovní série hodlají plácnout přes kapsu a nějaké ty VR brejle si pořídit, si již mohou ve svých kalendářích kroužkovat datum 23. března 2020. Ostatní musí utřít slzu, protože žádné další oznámení, které by například naznačovalo vydání na klasické platformy, se minimálně zatím nekoná.

Pokud se tedy budete chtít na svět, jejž ovládá nepřátelská rasa zvaná Combine, podívat očima statečné vědkyně Alyx Vance, budete potřebovat některý z následujících VR setů, pouze pro PC: Valve Index, Oculus Rift, Oculus Quest (přes službu Oculus Link), HTC Vive a Windows Mixed Reality. Valve nevylučuje port na PS VR, nicméně tipli bychom si, že pokud k němu nakonec dojde, bude to až na příští generaci.

Hardwarové požadavky nejsou přestřelené (grafická karta GTX 1060 a procesor Core i5-7500), byť je fakt, že s doporučenými nároky bude mít zřejmě většina současných průměrných mašin problém (oficiálně potvrzeny dosud nebyly). Nicméně pokud nějaká hra stojí za upgrade herního železa a zároveň má šanci posunout zatím stále nepříliš rozšířený segment VR na vyšší úroveň, je to zřejmě Half-Life. Uvidíme na jaře.

Half-Life: Alyx; screenshot: Alyx

• Zdroje: Twitter

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB22