Obnovit stránku

Days Gone na PC: hardwarové nároky představeny (NOVINKA)

• Autor: Dominik Fait

Krátce nato, co šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan odhalil, že na PC zamíří další exkluzivity, se na stránkách Steamu objevily detaily popisující první z této nové várky bývalých PlayStation-only her. Na čem si Days Gone pohodlně zahrajeme a v čem se bude PC verze od té konzolové lišit? Více v našem článku.

Days Gone; screenshot: cover

zdroj: SIE Bend

Alza Magazín

Days Gone (hra)

Akční adventuru, survival horor Days Gone vyvíjí studio SIE Bend Studio a vydává společnost Sony Interactive Entertainment. Titul vychází 26. 4. 2019 na PS4 a 18. 5. 2021 na PC s českou lokalizací (text). Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: Speciál: Vše, co vímeRecenze

Deacon St. John, lovec odměn, milovník dvoukolových krasavic, a především protagonista Days Gone to neměl v oregonské post-apokalyptické divočině plné až nezdravě hbitých zombíků vůbec jednoduché. Na růžích ustláno vlastně neměl ani ve skutečném světě, jelikož kritické přijetí této (nyní už bývalé) PlayStation exkluzivity nebylo kdovíjak bombastické. Navzdory tomu se však hře v prodejích opravdu dařilo a o vysoké oblibě mezi hráči svědčí i mnohá ocenění, například to za nejlepší PlayStation hru roku 2019 z prestižní britské ankety Golden Joystick.

Nyní si tuto (podle naší kolegyně Alexandry velice nedoceněnou) akci budou moci užít i majitelé PC, tedy pokud vnitřnosti jejich miláčků splňují tyto požadavky:


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX 6300 3.5GHz Intel Core i7-4770K 3.5GHz / Ryzen 5 1500X 3.5GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB) / AMD Radeon R9 290 (4 GB) NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) / AMD Radeon RX 580 (8 GB)
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB 16 GB
Pevný disk 70 GB (SSD doporučeno) 70 GB (SSD doporučeno)

• Zdroj: Steam (25. 2. 2021)

Jak vidíte, nároky to jsou rozumné, i když si dokážu představit, že ne každému se bude zamlouvat doporučení vyhradit si až 70 GB místa na SSD úložišti. Toto je vlastně také de facto jediný bod, kde se hw požadavky liší od těch pro dosud poslední PS exkluzivitu vydanou na PC, Horizon Zero Dawn. Doufejme, že zde veškerá podobnost skončí a jarní vydání Days Gone se obejde bez pádů, bugů a celkově špatně zvládnuté optimalizace – tedy problémů, které provázely PC premiéru sympatické lovkyně robotích dinosaurů Aloy.

Days Gone pro osobní počítače bude podporovat širokoúhlé monitory, těšit se můžeme také na odemčený limit fps a mnohá grafická vylepšení v čele se zvýšenou vykreslovací vzdáleností nejen trávy. Tato verze bude také obsahovat všechna dosud vydaná DLC, módy New Game Plus, Survivor a Challenge a blíže nespecifikované skiny na Deaconovu motorku. Spokojeni budou jistě i hráči neovládající angličtinu, neboť hra bude stejně jako původní PS4 verze opatřena českými titulky.

Days Gone vyjde na PC (Steam a Epic) na jaře tohoto roku.

• Zdroje: Steam

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB28