Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Doctor Who: The Edge of Time je VR hra pro PC i PS4 (OZNÁMENÍ)

Aktualizováno

Seriál Doctor Who už sice nepatří k nejmladším, to ale herní firmy nijak netrápí. O videoherní adaptaci tohoto kultovního seriálu se pokouší neustále a podle prvních dojmů se zdá, že by se to konečně mohlo podařit. Doctor Who: The Edge of Time od britského studia Maze Theory vycházející v listopadu vypadá velmi nadějně. Více v dnešním oznámení.

Oznámení

Doctor Who: The Edge of Time; screenshot: cover

• Žánr: Adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Maze Theory • Vydavatel: PlayStack • Platformy a Datum vydání: PC, PS4 (12. listopadu 2019) Homepage • Čeština: Ne


Doctor Who: The Edge of Time – Oznámení

  1. VR hra Doctor Who: The Edge of Time vychází 12. listopadu
  2. První dojmy z hraní Doctor Who: The Edge of Time působí slibně
  3. HW nároky pro Doctor Who: The Edge of Time PC

VR hra Doctor Who: The Edge of Time vychází 12. listopadu

• Oznámení: 1. 11. 2019 • Autor: Filip Němec

Jsou filmy a seriály, kterým se na poli her opakovaně nedaří prorazit. Značka Doctor Who takových pokusů měla více než deset a patří mezi ně i oficiální licencované hry od BBC, jako byl Doctor Who: Destiny of the Doctors z roku 1997 nebo Doctor Who inspirovaný kartičkami Top Trumps vycházející o deset let později. Nemluvě o nejrůznějších mobilních hříčkách či dokonce Doctor Who: The First Adventure, titulu vytvořeném exkluzivně pro zapomenutou konzoli BBC Micro.

Po skákačkách, puzzle pro mobily, karetních hrách či pokusu o jednoduché RPG to zkouší Doctor Who opět v rámci jiného žánru. Hra Doctor Who: The Edge of Time totiž míří na headsety pro virtuální realitu a kromě PlayStation VR zavítá také na HTC Vive a Oculus Rift a Quest. Hra má vyjít 12. listopadu a podle prvních dojmů z hraní od kolegů ze zahraničí by konečně mohlo jít o kvalitní titul vystavěný na základech této kultovní značky.

Doctor Who: The Edge of Time – Gameplay Trailer

Tardis je pro hru podobného ražení přímo ideálním cestovním prostředkem. Bez většího vysvětlování vás totiž autoři mohou vhodit do rozličných a vzájemně nesouvisejících prostředí.

První dojmy z hraní Doctor Who: The Edge of Time působí slibně

Čistě pro pořádek je třeba zmínit, že Doctor Who: The Edge of Time není první VR hrou z tohoto prostředí. Doctor Who: The Runaway (2019) je však velmi jednoduchá hříčka určená zejména mladším hráčům. Oproti tomuto titulu bude v The Edge of Time například možné se svobodně pohybovat a to prostřednictvím klasického ovladače, minimálně v případě PS VR. Prozkoumávat bychom přitom měli rozličné světy, mezi kterými budeme pomocí telefonní budky Tardis cestovat. Vůbec první dojmy z hraní zmiňují zajímavé puzzly a také místy až hororovou atmosféru.

Doctor Who: The Edge of Time vychází 12. listopadu a kromě PS VR má podporovat všechny verze zmíněných PC headsetů. V případě HTC půjde o základní Vive i vylepšený Vive Cosmos a co se značky Oculus týče, počítejte s Riftem i Questem.

Doctor Who: The Edge of Time; screenshot: sklep Doctor Who: The Edge of Time; screenshot: prádelna
Autoři si jsou nejspíše dobře vědomi toho, že ve VR lze navodit hororovou atmosféru vcelku jednoduše a evidentně se toho nebojí využít.

• Zdroje: Radio Times, YouTube (Doctor Who)

HW nároky pro Doctor Who: The Edge of Time PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Doctor Who: The Edge of Time vychází 12. listopadu 2019 na PC a PS4. Kromě PS VR má podporovat všechny verze PC headsetů, v případě HTC základní Vive a vylepšený Vive Cosmos a stejně tak Oculus Rift i Oculus Quest. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB17