Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Everwild; wallpaper: cover

Everwild: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Jiřina Formánková

Nové IP studia Rare (autorů například oblíbeného Sea of Thieves) s názvem Everwild, se představila na Xbox Games Showcase už v roce 2019. Mystická akční adventura láká do nádherného přírodního světa, v němž bude hodně prostoru pro objevování rozsáhlé krajiny i vytváření spojení se zvířaty a udržování životní rovnováhy. Vše, co o titulu víme, si můžete přečíst v tomto speciálu.

Alza Magazín

Nejnovější updaty

(23. 11. 2020) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje příběh Everwild a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.


Everwild: Vše, co víme – OBSAH

Everwild: Základní informace

Alza Magazín

Everwild (hra)

Akční adventuru Everwild vyvíjí studio Rare a vydává společnost Xbox Game Studios. Hra vychází na PC a Xbox Series X/S, datum vydání je momentálně neznámé. Informace o přítomnosti multiplayeru a české lokalizace nejsou k dispozici. | Homepage


Články: | Speciál: Vše, co víme

U akční adventury Everwild jsou prozatím autoři z Rare skoupí na informace. Bezpečně ale víme, že se plánuje na PC a Xbox Series X/S a má být součástí Xbox Game Passu hned v den vydání, přestože zatím nemá přesně stanovené datum vydání. V několika trailerech představili vývojáři z Rare některé fragmenty příběhu a herního světa i jeho atmosféry. Hlavní roli by zde měl hrát průzkum okolí a navazování symbiotických vztahů s okolní přírodou. Zatím nemáme bližší informace o případné české lokalizaci hry.

Everwild; screenshot: key art

Everwild: Recenze, preview, dojmy z hraní


Vzhledem k rané fázi vývoje prozatím nebyly publikovány žádné dojmy z hraní, preview a recenze. K dispozici jsou pouze trailery a jedno komentované video shrnující jejich děj.

Everwild: Datum vydání, platformy, edice


Datum vydání není prozatím ani přibližně stanoveno, hra však vyjde na PC a Xbox Series X/S. V den vydání se pak stane součástí Xbox Game Passu. Oficiální informace o vydání na Xbox One zatím nejsou. O edicích taktéž prozatím nemáme bližší informace.

EVERWILD - X019 - Announce Trailer

Everwild: Čeština, česká lokalizace


Informace ohledně české lokalizace nejsou známé. Vzhledem k tomu, že ani dříve studio Rare standardně češtinu do svých her nezahrnovalo, vypadá i zde lokalizace nepravděpodobně.

Everwild: Příběh


Příběh Everwildu se má odehrávat v kouzelném přírodním světě, který má zároveň svou vlastní historii, již je možno při průchodu hrou pozvolna odkrývat. Hlavní roli budou nicméně hrát takzvaní Eternals (lidem podobné bytosti), jež jsou nadány mystickou silou, schopnou chránit přírodu a navazovat s ní velmi těsné vztahy. Za pomoci rituálů mohou například vyvolat ducha zvířete, které chtějí zachránit od smrti, nebo vytvořit ochrannou bariéru kolem stromů a zabránit tak škůdcům v jejich ničení.

Everwild; screenshot: strom Everwild; screenshot: můra

Everwild

Svět Everwindu se skládá z několika velmi rozdílných druhů biotopů. Od lesního přes mokřady až k hornaté krajině. Významnou roli by měl hrát především blízký vztah ke zvířatům a tvoření symbiotických vztahů s nimi. Další podrobnosti se dozvíte z vývojáři komentovaného videa.

Everwild: Gameplay


Podle vývojářů je Everwild zatím ve fázi experimentování s herními mechanikami. Vzhledem k tomu, že se má jednat o explorativní akční adventuru, dá se očekávat důraz na průzkum okolí a cestování.

Everwild; screenshot: skupina

Everwild: Multiplayer


Zda bude přítomen multiplayer zatím s jistotou nevíme. V tomto případě se ale kooperace přímo nabízí a byla by jistě škoda, kdyby se společníky skupiny Eternals rozhodli autoři postavit pouze na AI.

Official Everwild Eternals Trailer - Xbox Games Showcase July 2020

V trailerech se Eternals vždy téměř vždy vyskytují ve skupinkách, byla by škoda, kdyby se ze všech vývojáři nerozhodli udělat hratelné postavy.

Everwild: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole najdete ta nejzajímavější oficiální videa (jedno vývojářem komentované a trailery), plus obrazové materiály (především screenshoty), které byly k Everwild vydány.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Everwild; screenshot: mládě
Everwild; screenshot: mlok Everwild; screenshot: nebe Everwild; screenshot: rybník
Everwild; screenshot: srna Everwild; screenshot: táborák Everwild; screenshot: tažné zvíře

(8. 9. 2020): Everwild Eternals Trailer - Directors' Commentary

Everwild Eternals Trailer - Directors' Commentary

(23. 7. 2020): Official Everwild Eternals Trailer - Xbox Games Showcase July 2020

Official Everwild Eternals Trailer - Xbox Games Showcase July 2020

(14. 11. 2019): EVERWILD - X019 - Announce Trailer

EVERWILD - X019 - Announce Trailer

Everwild: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Everwild dosud nebyly zveřejněny.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o Everwild máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: Everwild Eternals Trailer - Directors' Commentaryrare.co.uk/games/everwild


Co jsme dříve napsali o Everwild

Everwild – Oznámení

  1. Studio Rare má ambice vytvořit originální a živoucí svět
  2. HW nároky pro Everwild PC

Studio Rare má ambice vytvořit originální a živoucí svět

• Oznámení: 15. 11. 2019 • Autor: Jiřina Formánková

Z uvolněného teaseru je jasné, že Everwild nás zavede do překrásného fantasy světa, plného roztodivných (a nádherných) tvorů, který místy navozuje pocit z filmového Avatara. Krásná krajina plná klidu a míru, jíž putují lidská stvoření, aby se spřátelila s místními tvory, přímo zve k návštěvě. Hra je zatím v rané fázi vývoje, a jak prozradila producentka studia Rare, Louise O’Connor, cílem je vytvořit originální projekt, jenž nabídne smysluplný a poutavý zážitek, který bude možno sdílet s ostatními hráči.

EVERWILD - X019 - Announce Trailer

Everwild si zasluhuje pozornost pro poutavou atmosféru a nádhernou krajinu plnou nevídaných zvířátek.

Co přesně si pod tím máme představit, je zatím zřejmě jen na nás. Ať už se bude jednat o akční adventuru, multiplayerovou záležitost, nebo něco docela jiného, nezbývá než si počkat na více informací. Na jaké platformy se hra podívá, nebo jestli se rovnou nebude jednat o next-gen konzolovou záležitost, je zatím také ve hvězdách. Snad se dozvíme víc na akcích, jako je E3 nebo příští Gamescom.

• Zdroje: Xbox Inside X019

P-DC1-WEB24