Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Game Developers Conference se přesouvá na léto (NOVINKA)

• Autor: Jakub Němec

Kódové označení COVID-19, známé spíše pod názvem koronavirus, nyní začal naplno strašit vývojáře a herní novináře po celém světě, protože významně promlouvá do každoročních zvyklostí počítačových hráčů. Obavy z onemocnění již poznamenaly výstavu PAX East, ale podle všeho to byl pouze náznak toho, co nás čeká v dalších týdnech. Game Developers Conference totiž přesouvá svůj program na letní měsíce.

GDC 2020; screenshot: logo

Odhlášení Activision Blizzard poslední kapkou trpělivosti

Event Game Developers Conference na sebe v posledních letech strhával pozornost nejen kvůli zajímavým přednáškám, ale také díky řadě odhalení, které si vývojáři nechávali ku příležitosti konání této tradiční březnové akce v San Franciscu. Jenže rok 2020 se mimo odkladů velkých her jako Cyberpunk 2077 nebo Marvel's Avengers nese ve jménu strachu z koronaviru, který již osekal program na PAX East nebo odsunul Taipei Game Show, kde se měla objevit řada nových záběrů, třeba ze soulsovky Elden Ring. Nyní si koronavirus může přidat další zářez na pažbě, protože odpálil další očekávanou výstavu – Game Developers Conference se přesune na letní měsíce

GDC 2020; screenshot: awards logo
Alespoň ve formě streamu se můžeme zúčastnit vyhlášení cen Game Developers Choice Awards založené na hodnocení samotných vývojářů.

Pořadatelé stále doufali, že počet odhlášených mluvčích a vydavatelů se nebude zvětšovat a nebudou následovat příkladu ostatních (naposledy jsme vás informovali o EA a Kojima Productions). Jenže opak se stal pravdou a poté, co se omluvil Activision Blizzard, se pořadatelé rozhodli, že se akce v březnovém termínu raději konat nebude, protože neustále klesala její atraktivita jak pro novináře, tak pro diváky sledující přednášky. Doprovodné akce se ovšem rušit nebudou, jen se omezí jejich průběh. Independent Game Festival oslavující nezávislé hry, bude přes Twitch streamovat společně s vyhlášením cen Game Developers Choice Awards 18. března.

Otázkou zůstává, jestli v prostředí počítačových her mají zavládnout obavy o další akce. V průběhu minulého týdne se rozhodlo, že světový pohár v CS:GO v polských Katovicích se bude odehrávat bez diváků, což, doufejme, nebude směr, kterým se budou ubírat další akce. Za tři měsíce by se totiž měly otevřít brány výstavy E3 v Los Angeles a konec prázdnin máme pevně spojený s výstavou Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Jedním z možných řešení by mohly být streamované přednášky a prezentace, ale to bych viděl spíše jako mezní řešení. Snad se do té doby podaří zkrotit koronavirus na únosnou míru a my se budeme moci nechat unášet velkými oznámení na nejsledovanějších konferencích herního světa.

• Zdroje: oficiální stránky GDC, gameindustry.biz

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB12