Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Gamescom 2020 si užijeme jen po síti (NOVINKA)

• Autor: Jiří Fait

Organizátoři herního veletrhu Gamescom vydali oficiální prohlášení, ve kterém potvrzují, že letošní výstava proběhne skutečně pouze pomocí online přenosů. Na rozdíl od kompletně zrušené E3 se však dočkáme „plnohodnotného“ zážitku z akce, díky online streamů. Organizátoři ve zprávě rovněž říkají, že informací ohledně způsobu, jakým bude Gamescom prezentován, se dočkáme v nadcházejících týdnech a zároveň dodávají, že za veškeré již zakoupené lístky budou vracet peníze. Co se Geoffa Keighleyho týče, Opening Night Live show, která v minulém roce event zahajovala, sice proběhne 24. srpna v pondělí. ale také pouze v digitální podobě.

Následuje původní článek... 

• Autor: Jakub Němec

Období plíživé nejistoty je ukončeno. Po E3 2020 poznamenal průběh šíření koronaviru další z velkých herních výstav – v Kolíně nad Rýnem pořádaný Gamescom. Na rozdíl od amerických pořadatelů už si němečtí organizátoři nechali otevřená vrátka. Jak jsme vás dříve informovali, počítalo se totiž také s variantou, kdy se část obsahu (popř. celý) přesune do digitální podoby. Kvůli rozhodnutí německé vlády, která do konce srpna zakazuje všechny velké akce na území státu, se tedy zřejmě dočkáme celé řady streamů od vývojářů, kteří by normálně vystavovali v oblasti Koelnmesse.

Gamescom; screenshot: logo

Potvrzení o pokračování příprav největší evropské herní akce Gamescom na svůj twitterový účet umístili také pořadatelé. Otázkou tak zůstává, jakého obsahu se můžeme dočkat. Zatímco losangeleská E3 letos neproběhne a někteří vývojáři si sami zařídí vlastní streamy se svými hrami, průběh Gamescomu 2020 naznačuje práci na společném programu. Bude se jednat o vysílání podle jízdního řádu, kdy bude jedna představovačka střídat další? Nebo vytvoří tým organizátorů jakýsi rozcestník, z nějž budou návštěvníci sledovat své oblíbené hry a tvůrce? Bude přístup ke streamům placený, aby organizátoři pokryli své výdaje?

To jsou prozatím velké neznámé, na něž určitě časem dostaneme odpověď. Velký otazník také visí nad Geoffem Keighleym a jeho Opening Night Show, která v loňském roce sklidila velmi pozitivní ohlasy. Keighley sice v únoru potvrdil, že zahajovací akci plánuje i na letošní ročník, nicméně v té době měl svět ještě poněkud jiné starosti, nezahrnující globální pandemii. Snad se nějakým způsobem podaří zajistit alespoň osekanou verzi velkolepě pojatého představování neoznámených projektů, protože se kanadskému sympaťákovi vždy podaří připravit nějaké výjimečné překvapení (tvůrci pro něj zřejmě mají slabost). Prozatím se o žádné konkrétní vyjádření opřít nemůžeme. Ovšem jakmile budeme mít více informací, obratem se o ně s vámi podělíme na našich stránkách, takže nás bedlivě sledujte.

• Zdroje: Twitter

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB22