Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Gungrave G.O.R.E. (OZNÁMENÍ) navazuje na klasiku z Playstation 2

Aktualizováno

Za ta léta existence počítačových her jsme si zvykli, že od japonských tvůrců můžeme čekat ledacos. Jejich tituly jsou vždy protkány velkou mírou nespoutané fantazie, jež se projevuje v zajímavém designu příšer, prostředí a novátorských mechanik v rámci hratelnosti. Nepochybujeme o tom, že jste ovšem narazili i na tituly, které se výrazně vymykaly „západnímu“ vnímání světa, a mezi ně můžeme řadit i klasiku Gungrave, která se po osmnácti letech dočká nového dílu.

Oznámení

Gungrave G.O.R.E.; wallpaper: cover


• Žánr: TPS • Multiplayer: ? • Vývojář: IggyMob • Vydavatel: Red Entertainment • Platformy a Datum vydání: PS4 (prosinec 2019) Homepage • Čeština: Ne?


Gungrave G.O.R.E. si s násilím hlavu neláme

• Oznámení: 23. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Před více než sedmnácti lety se na tehdy našlapanou konzoli PlayStation 2 dostala střílečka z pohledu třetí osoby Gungrave. Hráče kdysi zaujala relativně volným pohybem po polouzavřených úrovních, kontaktními souboji a především množstvím vystřílených nábojů za minutu. Hlavní hrdina Grave totiž dokázal ze svých pistolí zvaných Cerberus pálit s neuvěřitelnou kadencí, aby taky ne, když měl nekonečné množství střeliva. Svůj olověný koncert občas proložil speciálním kulometným či raketovým útokem z rakve, kterou si nosil na zádech. Ano, hráči ovládaný avatar si na bedrech nesl místo svého odpočinku, což není na japonské poměry žádný velký výstřelek.

Gungrave G.O.R.E. – TGS 2019 (Cinematic Trailer)

Úvodní video Gungrave GORE nám sice o příběhu a hratelnosti moc nepoví, ale musí se nechat, že atmosféra by se v něm dala krájet.

Právě ze země vycházejícího slunce, přesněji z počítačů studia Red Entertainment, totiž Gungrave pochází, takže se nelze divit netradičnímu zasazení. Váš hrdina šel po svém znovuoživení cestou pomsty po členech gangu, kteří jej poslali na patnáct let na onen svět (než se vrátil). Díky tomu dokázal snést neuvěřitelná zranění bez známky bolesti a porcovat tak lidské i nestvůrné nepřátele po stovkách. Popularita titulu z roku 2002 dosáhla takové výše, že podle něj dokonce vznikl animovaný seriál.

Když vezmeme v potaz oblíbenost předlohy a dnešní posedlost retro předělávkami, asi nikoho nepřekvapí, že studio IggyMob sáhlo po zaprášeném projektu a dalo mu nový život. Nečekejte ovšem obyčejný remake nebo remaster, podle všeho se tvůrci rozhodli posunout dále a nabídnout další porci krvavé zábavy, na níž odkazuje přídomek titulu Gungrave G.O.R.E. Z několika desítek vteřin gameplaye, které nabídla ukázka z Tokyo Game Show, čiší radost z totální destrukce. Uvidíme, zda vývojáři zařadí i puzzly, jež se v původním díle také objevovaly. Více prozatím o zajímavé japonské akci vycházející v prosinci na PS4 nevíme, ale budeme ji pro vás bedlivě sledovat.

• Zdroje: gungrave.comYouTube (IGN)

i Mohlo by vás zajímat

Gungrave G.O.R.E. vychází během prosince 2019 exkluzivně na PS4. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB19