Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Hellpoint – Temné vize z budoucnosti (NOVINKA)

• Autor: Jakub Němec

Vesmír je hodně nebezpečné místo, o čemž nás přesvědčují jak spisovatelé, tak filmaři a tvůrci počítačových her. Z mimozemského prostoru se na nás řítí jedna pohroma za druhou, jak se již brzy dozvíme třeba ve frenetické střílečce Doom Eternal, a tak přišel čas na odvetu. Vysvětlit démonickým božstvům kosmu, že nás mají nechat být, můžete v akčním RPG Hellpoint od studia Cradle Games.

Hellpoint; screenshot: cover
Alza Magazín

Hellpoint (hra)

Akční RPG Hellpoint vyvíjí studio Cradle Games a vydává společnost tinyBuild. Hra vychází 30. 7. 2020 na PC, PS4 a Xbox One, později dorazí také na Switch. Titul vychází bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze

Vesmírná božstva, třeste se

Lidstvo se v nadcházejících stoletích stane dobyvatelem vesmíru, pokud se samo nezničí, o tom se asi nebudeme přít. S podobnou premisou přichází také studio Cradle Games, které děj svého temného akčního RPG Hellpoint umisťuje do vesmírné stanice Irid Novo, s níž Země ztratila kontakt kvůli invazi neznámých démonických sil vedených Kosmickými bohy. Protože na vzdálenou stanici by se lidský výsadek nemohl dostat včas, aby zachránil, co se dá, vytvoří tzv. Author entitu podobnou člověku, s jejíž pomocí budete čistit základnu od mimozemského šmejdu. 

Hellpoint – Date Announce Trailer | Switch PS4 Xbox One Steam

Hellpoint dva roky po oznámení konečně dorazí na naše herní stroje. Zaujala vás dystopická tématika, kde se v budoucnosti objeví temná božstva, jež čekají na své rozsekání?

Tvůrci se evidentně inspirovali řadou herních klasik, mezi něž můžeme počítat střílečky Dead Space či Doom, ale také seriály, filmy (některé momenty na vás přímo dýchnou vetřelčí atmosférou) a literaturou, jelikož některá monstra jako by vypadla ze snů H. P. Lovecrafta, který také často píše o bozích přicházejících z hvězd (Cosmic Gods). Ať už původní myšlenka vznikla jakkoliv, příští měsíc vyjde intenzivní akční RPG Hellpoint, jehož krutý soubojový systém jeden na jednoho připomíná spíše Dark Souls než zběsilou rubanici Devil May Cry. Ke každému souboji se musíte připravit opravdu pečlivě, vybrat některou ze zbraní na blízko či na dálku a hledat slabiny příšer.

Určitě se však nevyplatí střídat nástroje smrti jako na kolovrátku, protože s častějším užíváním se vám u jednotlivých mečů, kopí a další hraček otevírají nové schopnosti, které vám umožní likvidovat silnější monstra v hloubi vesmírné kolonie. Podle všeho by příběh Hellpoint neměl být nijak nalinkovaný, takže se vydáte do nitra stanice a postupně budete odkrývat tajemství spojená s vpádem démonických sil. Pokud si myslíte, že na hordy příšer sami nestačíte, můžete si přizvat kamaráda v rámci lokálního nebo online multiplayeru. Na ponurý sci-fi výlet se budeme moci vydat od 16. dubna na PC, PS4, Xbox One a Switchi, ale vyzkoušet si jej můžete již nyní v rámci volného dema na Steamu.

Hellpoint; screenshot: duch Hellpoint; screenshot: android Hellpoint; screenshot: demon
Hellpoint v sobě snoubí okultistickou tématiku, temnou sci-fi dystopickou budoucnost a souboje, v nichž užijete tradiční chladné zbraně i futuristické pušky.

• Zdroje: playhellpoint.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB17