Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Připravuje se VR hra ze světa Horizon Zero Dawn? (SPEKULACE)

Aktualizováno

Akční RPG Horizon Zero Dawn představuje jeden z nejlepších startů nové značky na konzolích PlayStation vůbec a lví podíl na tom má sympaťačka Aloy. Zatímco na druhý díl stále netrpělivě čekáme, dle spekulací je již ve vývoji VR hra právě ze světa Horizon Zero Dawn. Na ní by měli pracovat autoři povedené VR střílečky Blood & Truth. Vše, co zatím o Horizon Zero Dawn pro virtuální realitu víme, najdete v tomto článku.

Spekulace

Horizon Zero Dawn; screenshot: Aloy

London Studio má pracovat na VR hře ze světa Horizon Zero Dawn

• Spekulace: 8. 11. 2019 • Autor: Filip Němec

Jestli existuje nějaká nesmírně úspěšná PS exkluzivní značka, o které jsme již dlouho nic neslyšeli, je to Horizon Zero Dawn. Prvního dílu se prodalo více než 10 milionů kusů, což z této hry dělá nejúspěšnější novou značku PlayStationu 4. Už sice tak nějak tušíme, že na pokračování se pracuje (nepřímo to potvrdil nábor nových zaměstnanců do studia Guerrilla Games či prořeknutí dabérky jedné z postav), v tomto článku se však nebudeme věnovat potenciálnímu Horizon Zero Dawn 2, na tuto hru se zaměřujeme v samostatném článku. Možná se na nás ale chystá ještě jeden titul z tohoto světa. Má být vytvářen speciálně pro headset PlayStation VR.

Naděje do srdcí milujících statečnou Aloy vlil na Twitteru Callum Hurley (ikona VR světa, dříve pracoval pro Oculus), podle kterého vývojáři v London Studio pracují na nové VR hře, o níž ale neví, jestli vyjde ještě na PS4, později na PS5 či na obě konzole. A proč by mělo jít o titul ze světa Horizon Zero Dawn? Hurley svůj tweet zakončil tím, že oznámení této hry je na “Obzoru”, přičemž anglický termín „Horizon“ napsal právě s velkým písmenem na začátku, čímž zaujal všechny fanoušky Guerrilla Games a jejich vynikajícího akčního RPG.

To je prozatím jediná indicie, které se můžeme držet. Vlastně by to ale celé dávalo smysl, podle prvních spekulací má Horizon Zero Dawn 2 vyjít až v roce 2021, a tak by jednohubka v podobě VR odbočky někdy v roce 2020 udržela všechny fanoušky dostatečně nažhavené a zároveň je alespoň krátce uspokojila. To samozřejmě za předpokladu, že daná hra bude kvalitní, London Studio je však autor například velmi povedené VR střílečky Blood & Truth, takže solidní úroveň kvality je zaručena téměř automaticky.

Je dokonce možné, že na hře se dříve pracovalo i ve studiu Guerilla Games. Sesterské studio Guerrilla Cambridge je totiž autorem povedeného PS VR launch titulu RIGS: Mechanised Combat League, zatímco Guerrilla Games Amsterdam stojí za Horizon Zero Dawn. Studio v Cambridge však bylo v roce 2017 po téměř dvaceti letech uzavřeno a spolu s ním možná i plány na VR hru z hráči tolik oblíbeného světa plného robotických dinosaurů, kterou mohlo později přebrat právě London Studio. Nebo jen Sony předává vývoj méně důležité hry jinému studiu, což rovněž není neobvyklé. Tak jako tak se stále pohybujeme v rovině spekulací, trochu té postapo robotické akce se střelbou z luku bychom si ale dali rádi, no ne? Dejte nám v komentářích vědět, jestli byste VR titul ze světa Horizon Zero Dawn uvítali.

Horizon VR; screenshot: Aloy, luk
Protože velká část soubojů v Horizon Zero Dawn probíhá za pomocí luku, zdá se být z tohoto pohledu platforma VR pro podobný titul jako stvořená.

• Zdroje: Forbes, Twitter (Callum Hurley), VR Focus

i Mohlo by vás zajímat

Horizon VR je čistě spekulativní název. Zatím nevíme, kdy dorazí a na jaké generace konzolí, i když nejpravděpodobněji se jeví PS4 a PS5. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB28