Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nebuchadnezzar (OZNÁMENÍ) je českým nástupcem strategie Pharaoh

Aktualizováno

Budovatelské strategie mají po celém světě slušnou fanouškovskou základnu, z čehož v posledních letech těžil primárně Paradox Interactive produkující jedno výrazné dílo za druhým. Na herní scéně však existují i jiné šikovné společnosti, o čemž nás nyní chtějí přesvědčit vývojáři z českého studia Nepos Games. To aktuálně pracuje na stavitelské RTS Nebuchadnezzar, o níž vám více řekneme v našem dnešním oznámení.

Oznámení

Nebuchadnezzar; screenshot: brána, cover

• Žánr: Budovatelská strategie • Multiplayer: Ne • Vývojář: Nepos Games • Vydavatel: Nepos Games • Platformy a Datum vydání: PC (Q3 2020) • Čeština: Ano


Nebuchadnezzar – Oznámení

  1. Budování by mělo v být Nebuchadnezzarovi promyšlenější než kdy předtím
  2. HW nároky pro Nebuchadnezzar PC

Budování by mělo v být Nebuchadnezzarovi promyšlenější než kdy předtím

• Oznámení: 8. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Pojmenovat zajímavě budovatelskou hru není podle mého názoru vůbec jednoduché, protože špatně zvolené jméno může od vašeho díla hráče vyloženě odradit, a tak tvůrci často pracují s obvyklými alternativami, jimiž nikoho nepřekvapení, ani neurazí. Velmi příjemným překvapením proto pro mě bylo, že se vývojáři z pražského studia Nepos Games rozhodli svému titulu přiřknout jméno jednoho z nejvýraznějších panovníků Babylonu, Nebuchadnezzara, který je považován za hlavního tahouna své dynastie. Jejich hra totiž necílí na nic jiného než na historii Mezopotámie, která nám v ní je prezentována skrze šestnáct historických misí, v nichž uvidíme vzestup i pád Babylonu.

Nebuchadnezzar – Announcement Trailer

Budování vám v Nebuchadnezzar připomene staré dobré časy.

V rámci hratelnosti by měl Nebuchadnezzar představovat tradičního zástupce budovatelského žánru, jimiž se herní scéna na počátku nového milénia doslova hemžila. Hráčovou prioritou v ní tím pádem bude vytvoření fungující společnosti, která nebude mít nouzi o stavební materiály, jídlo a luxusní zboží. Jakmile se vám podaří tento nesnadný cíl splnit, budete se moci pustit do budování chrámů a velkolepých monumentů, díky nimž si vás historie zapamatuje stejně jako egyptské faraony, do jejichž kůže se šlo vžít v legendárním Pharaoh. Vyloženě odlišit by se měl Nebuchadnezzar od svých předchůdců propracovanějším systémem cest a možností hru modifikovat, díky čemuž se můžeme těšit na desítky různých modifikací, jimiž půjde hru vylepšit.

Na prezentovaných záběrech nevypadá Nebuchadnezzar vůbec zle, za sebe však doufám v to, že se hra v průběhu vývoje skrze výraznější vizuál odliší od free-to-play projektů, které jsou jí minimálně v tento moment po grafické stránce velmi podobné. Stejně tak by mi jakožto hráči starších děl nevadilo, kdyby si vývojáři pohráli s velikostí jednotlivých obyvatel města, kteří jsou aktuálně větší než většina struktur, když tedy nebereme v potaz chrámy. Dorazit by však měl Nebuchadnezzar na PC až ve třetím kvartálu 2020, díky čemuž mají jeho tvůrci dostatek času na to, aby leccos dali do pořádku. Snad se jim zadaří a dodají nám plnohodnotného nástupce nezapomenutelného Pharaoh.

Nebuchadnezzar; screenshot: chrám Nebuchadnezzar; screenshot: město Nebuchadnezzar; screenshot: polnosti
V rámci vizuálu nevypadá Nebuchadnezzar vůbec špatně, jen by to chtělo zapracovat na detailech.

• Zdroje: YouTube (Nepos Games)

HW nároky pro Nebuchadnezzar PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Podle předpokladů by k nám měl Nebuchadnezzar dorazit ve třetím kvartálu 2020 exkluzivně na PC. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB18