Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nintendo Switch a Pokémon: Sword and Shield ovládli herní svět (AKTUALITA)

• Autor: Jiří Fait

Ani příliš nenadsazujeme, jelikož čísla prodaných konzolí Switch a také kopií RPG Pokémon: Sword and Shield skutečně vyrážejí dech. Podle výkazů z prodejů firmy Nintendo se k zákazníkům dostalo do rukou 52,48 miliónů konzolí Switch a Sword and Shield přesáhl číslovku 16,06 miliónů prodaných kopií za 6 týdnů od svého vydání na konci roku 2019, čímž už téměř překonala prodeje jiných pokémoních titulů, jakými jsou třeba Pokémon Sun and Moon (16,18 mil.) a Pokémon X & Y (16,44 mil.).

Zpráva dále uvádí čísla také u jiných, neméně oblíbených titulů, jež spadají pod Nintendo. Například Mario Kart 8 Deluxe se prodalo 22,96 miliónů kusů, Super Smash Bros. Ultimate 17,68, Super Mario Odyssey 16,59 a The Legend of Zelda: Breath of the Wild se prodalo 16,34 milionů kopií. Nintendo se veze na vlně hardwarového a softwarového boomu, který ještě pravděpodobně poroste po vydání konzolí nové generace od Microsoftu a Sony a dalo by se očekávat, že Nintendo nezůstane pozadu.

Pokémon: Sword and Shield; screenshot; big money Pikachu

• Zdroje: Nintendo

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB22