Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Plánuje Sony aplikaci Remote Play pro Nintendo Switch?

Aktualizováno

Společnost Sony nedávno některým majitelům vlajkové konzole PS4 rozesílala spotřebitelský dotazník, který se v drtivé míře věnoval především Remote Play, tedy funkcí přenášení obrazu z konzole PS4 na jiná zařízení. Jedna otázka však v anketě způsobila značný rozruch, jelikož poměrně nečekaně zmínila i konkurenční Nintendo Switch. V jakém smyslu se o této přenosné herní mašince mluvilo, se dozvíte v našem článku.

Nintendo Switch; screenshot: Remote Play

Umožní funkce Remote Play hrát PS tituly na Switchi?

• Téma: 6. 2. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Zmíněný dotazník byl zřejmě určen je pro pár náhodných vyvolených, jeden z nich ovšem pohotově z větší části dotazníku pořídil screenshoty, a i s krátkým shrnutím ankety obrázky zveřejnil v redditovém postu, kde byly zvídavé dotazy Sony vystaveny na odiv celému internetu.

Kromě relativně běžných otázek týkajících se rodičovské kontroly, zpětné kompatibility starších her, customizovatelnosti ovladačů a podobných PS záležitostí přišla na přetřes hlavně aplikace Remote Play. Sony zajímaly především názory na nastavení soukromí, volitelné audio/video kvality, možnost připojení ovladačů z jiných platforem, ale také případné rozšíření nabídky zařízení, na kterých by služba Remote Play mohla být v budoucnu k dispozici.

Momentálně můžete ze své konzole PS4 hry streamovat na PC, Macu, mobilních telefonech a tabletech (Android a iOS). Dotazník se ale jmenovitě vyptával i na Apple a Android televizory a hlavně na Nintendo Switch, což je možná trochu nečekané, víceméně to ale dává smysl. Na jaře minulého roku byla oficiálně zastavena výroba handheldové konzole PS Vita, společnost Sony se navíc několikrát nechala slyšet, že vývoj dalšího přenosného zařízení už neplánuje, což mnoho příznivců této značky oplakalo.

Pokud by tedy opravdu došlo k tomu, že si na Switch budeme moci nainstalovat aplikaci Remote Play, Sony by tak svým fanouškům vychytrale umožnila hrát na handheldu, aniž by byla nucena cpát miliony dolarů a tisíce hodin do vývoje nového typu vlastní přenosné konzole. Ze strany Nintenda by tak šlo o pouhé poskytnutí svého hardwaru k „pronajmutí”, jelikož ke hraní PS titulů na Switchi byste nepochybně stále museli vlastnit PS4 a PSN účet.

Zní to ale zajímavě, že? Samozřejmě, jedná se o pouhý teoretický dotazník, Sony ale touto cestou mapuje možné cesty a funkcionality, které by se v blízké budoucnosti mohly stát skutečností. Doufejme, že z výsledků tohoto průzkumu ve finále vzejde něco prospěšného především pro hráče.

• Zdroje: Reddit

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB29