Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Tvůrci League of Legends ze studia Riot Games vyvíjejí taktické FPS Project A (OZNÁMENÍ)

Aktualizováno

U příležitosti 10. výročí, které loni v říjnu oslavila multiplayerová onlinovka League of Legends od Riot Games, jsme se dočkali oznámení čerstvého titulu s názvem Project A od téhož studia. Má jít o taktickou střílečku nabízející několik charakterů se specifickými schopnostmi, která také údajně přinese mnoho vylepšení oproti své konkurenci. Zatímco tvůrci jsou na jakékoliv další detaily skoupí, bývalý profi hráč a herní konzultant se podělil o své dojmy z hraní. Více v našem článku.

Oznámení

Project A; screenshot: siluety

Project A-čková konkurence Fortnitu, Apex Legends i CS:GO?

• Oznámení: 18. 2. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Na záběrech, které byly hráčům představeny v rámci akce oslavující 10. výročí League of Legends, jsme měli možnost vidět prvotní myšlenku titulu Project A. A bylo téměř nemožné nevšimnout si jeho podobnosti s jinými FPS onlinovkami. Vezměme si například možnost ujmout se jednoho z několika charakterů ovládajících speciální schopnosti, což výrazně připomíná Overwatch od Blizzardu. Výběr vlastního loadoutu zbraní se zase v mnohém podobá například Counter Strike: Global Offensive.

Přestože Project A pochází od tvůrců League of Legends, na jeho „domovské“ planetě Runeterra se odehrávat nebude. Místo toho nám vývojáři nabídnou planetu Zemi a její blízkou budoucnost, v níž podle výkonné producentky studia, Anny Donlon, zažijeme frenetickou a intenzivní akci. Jak můžeme vidět na záběrech, nepůjde jen o rychlost, ale také o taktiku a umění využívat specifické schopnosti své postavy na maximum.

Ohlášení Projektu A: taktické FPS Riotu | Riot Pls: Vydání k 10. výročí – League of Legends

Project A vypadá jako slibný nástupce CS:GO a Overwatch.

Vývojáři z Riot Games nedávno několika vyvoleným umožnili zahrát si jejich připravovaný projekt a tito šťastlivci nešetří chválou. Například bývalý profesionální hráč Counter Strike: Global Offensive a současný herní komentátor Henry „HenryG“ Greer se o své pocity podělil s fanoušky na twitteru: Project A považuje za to nejlepší co od dob CS:GO hrál.  Podle herního konzultanta Roda „Slashera“ Breslaua má Project A šance překonat CS:GO, Fortnite, Overwatch, Call of Duty, Apex Legends, Rainbow 6 Siege i Crossfire X.

Project A; screenshot: mířidla Project A; screenshot: svět Project A; screenshot: průzkum
Dojmy z hraní Project A jsou víc než pozitivní. Doufejme tedy, ze si hra své kvality v následujících měsících a letech vývoje zachová.

Bude Project A free-to-play titul hratelný napříč platformami?

O platformách, na kterých můžeme Project A očekávat, zatím nevíme nic. Pokud se však tvůrci budou chtít vyrovnat či překonat značky vládnoucí žánru online stříleček, měl by jejich nový titul dostat přívlastek cross-platform, čemuž by velmi napomohl i Unreal Engine, který Project A sdílí například s Fortnitem.

Kolik Project A vytáhne z hráčských peněženek, zatím není známo, studio Riot se však pravděpodobně inspiruje free-to-play modelem, který skvěle funguje v případě Apex Legends či Fortnite. Koneckonců, jeho vlastnímu titulu League of Legends se daří skvěle i díky tomu, že za něj hráči nemusí platit.

Project A; screenshot: souboj
O Projectu A zatím není známo mnoho informací, podle vývojářů se však novinek dočkáme už tento rok.

Zatím to tedy vypadá tak, že snaha Riot Games přinést titul, který by kombinoval to nejlepší od svých konkurentů, se vyplácí a Project A tak ještě může pořádně zamíchat karty na poli online FPS.

• Zdroje: riotgames.com, Twitter

i Mohlo by vás zajímat

Přesné datum vydání ani platformy, na které Project A dorazí, zatím nebyly blíže určeny. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB19