Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Relicta – Hrátky s gravitací a magnetismem (OZNÁMENÍ)

• Autor: Jakub Němec

Řešení hádanek patří k lidským zábavám odnepaměti. Někdo rád luští křížovky či prolamuje šifry, jiní se pouští do hitu posledních dnů – únikových her (i když zrovna ty nám prostřednictvím nového Prince z Persie radost neudělaly) a počítačoví hráči se pouští do důmyslně promyšlených puzzle her. V rámci 3D odnože zatím vládne duo Portal a The Talos Principle, ale brzy se k nim může přidat novinka studia Mighty Polygon s názvem Relicta.

Relicta; screenshot: cover
Alza Magazín

Relicta (hra)

Logickou adventuru Relicta vyvíjí studio Mighty Polygon a vydává společnost Ravenscourt. Hra vychází 4. 8. 2020 na PC a PS4 bez české lokalizace a multiplayeru. | Homepage

Záchrana dcery na měsíční základně

Hádankové hry patří mezi žánry, jež se mezi nezávislými vývojáři těší velké oblibě. Ať už se jedná o puzzle plošinovky, nebo řešení problémů ve třetím prostoru, vždy můžeme očekávat sérii inovativních rébusů, které nám pořádně zamotají hlavu. Jestli jste si nechali zavařit mozkovny u fyzikálních hádanek v The Talos Principle či Portalu, mohl by vás zaujmout nově oznámený titul od studia Mighty Polygon nesoucí jméno Relicta. V něm se vydáte na měsíční těžební základnu Chandra vybudovanou lidstvem v roce 2120, na niž se postupem času zapomnělo. V jejím nitru se ovšem skrývá řada záhad a tajemství, která měla být pohřbena pod měsíčním povrchem. 

Relicta - Announcement Trailer

Měsíc 22. století bude podle tvůrců titulu Relicta plně obyvatelný. Pod jeho povrchem se ovšem skrývá temné tajemství čekající na své odhalení.

Vy se v kůži vědkyně jménem Patel do hlubin stanice vydáte, protože jen tak můžete zachránit svou dceru Kiru. V cestě vám bude stát řada rébusů využívajících gravitace a magnetismu. Z dostupných záběrů je patrné, že většinu času budeme při přesouvání futuristických boxů na příslušné spínače využívat fyzikálních zákonů nebo budeme sami levitovat. Vše je navíc zabaleno ve velmi slušivém grafickém hávu, u nějž mě trošku rušil výrazný přízvuk dabingu hlavní hrdinky, ale třeba si v samotné hře rychle zvyknu. Na kdy se chystá vydání Relicty pro PC, PS4, Xbox One a Google Stadia, zatím nevíme, ale mělo by se tak stát v průběhu letošního roku.
Relicta; screenshot: les Relicta; screenshot: krystal Relicta; screenshot: kostka
Titul Relicta nám ukazuje Měsíc budoucnosti, na němž se nehostinná krajina promění v přírodou zahlcenou planetku.

• Zdroje: mightypolygon.com/relicta

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB23