Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Resident Evil 8 možná ponese podtitul Village (NOVINKA)

• Autor: Jakub Němec

Není tomu tak dávno, kdy jsme vás informovali o nových detailech k pravděpodobně chystanému pokračování série Resident Evil s číslovkou 8 v názvu. Proud uniklých zpráv ovšem nevysychl a během několika dní se objevily další střípky do mozaiky možné podoby dílu, jenž by mohl dle některých nést podnázev Village. Co podle leakerů v kůži Ethana Winterse zažijeme a kde se s ním budeme toulat, zjistíte v našem článku.

Resident Evil 8; screenshot: logo
Alza Magazín

Resident Evil Village (hra) | Resident Evil (IP)

Hororová akční adventura Resident Evil Village je součást herní série Resident Evil. Titul vyvíjí a vydává společnost Capcom. Hra vychází 7. 5. 2021 na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S bez české lokalizace. Titul vychází bez multiplayeru avšak ke hře vychází zdarma stand-alone online Deathmatch RE:Verse. | Homepage


Články: Tipy | RecenzeSpeciál: Vše, co víme | Re:Verse – Dojmy z hraní

V hradu a podhradí

Přiznejme si, že vyznat se ve všech možných únicích a pokoutně získaných informací je u každé neoznámené, popř. prozatím málo propagované hry docela nadlidský výkon. Tím spíše, pokud se jedná o tak oblíbenou a sledovanou sérii jako Resident Evil, jež byla před pár dny obohacena o remake třetího dílu a multiplayerový projekt Resistance, který se však drží základního kánonu jen velmi rámcově. Aby se informační entropie ještě více rozšířila, společnost Capcom umožnila několika členům programu Resident Evil Ambassadors vyzkoušet demo pravděpodobně chystaného osmého dílu, o němž přináší „zaručeně pravé“ informace.

Resident Evil; screenshot: Ethan Winters
Ethan Winters bude čelit dalším nástrahám z hlav scenáristů studia Capcom.

Problém je v tom, že hratelné ukázky se v průběhu března vypustily v několika odlišných verzích, takže se zprávy některých šťastlivců, kteří se již setkali se starší verzí Ethana Winterse (hrdina sedmého dílu) prohánějící se zasněženou vesnicí, poněkud liší. Autoři stránky Rely on Horror si ovšem dali tu práci a pokusili se na základě všech dojmů, jež se prohnaly sociálními sítěmi, vytvořit z častěji se opakujících zpráv přehled o možných konceptech Resident Evil 8, který pravděpodobně ponese podtitul Village (do něj mohla být chytře zakomponována římská číslice VIII, jak naznačuje výplod fantazie graficky zdatného fanouška série v titulním obrázku).

Většina informací, které se již na našich stránkách objevila, se víceméně potvrdila – hrát bychom měli za Ethana Winterse, příběhem se mihne Chris Redfield, mezi nepřáteli se objeví vlkodlakům podobná monstra s lidskými rysy a vše se bude odehrávat v zasněžené krajině s vesnicí a s monumentálním hradem na kopci evokující evropské prostředí. Nyní se ovšem dostáváme k dalším detailům, jež se ovšem nemusí ve výsledné hře vůbec objevit, či se jejich podoba může změnit. Spekuluje se o scenáristickém zakomponování Ethanovy manželky Mii, popř. jejich společného potomka a dalších detailech, které by pro fanouška série mohly zavánět herezí.

Resident Evil 4; screenshot: hřbitov
Na ponuré kontury prostředí z Resident Evil 4 nedají někteří hráči dodnes dopustit. Že by se něčeho podobného dočkali také v osmičce?

Temná magie v patách

Potvrdily se totiž zkazky o nadpřirozenu, jež má zastupovat místní čarodějnice (prý nesmrtelná), která se rozpadne v hromadu brouků, pokud po ní vystřelíte. Její neustálý dohled nad vašimi činy by mohl způsobovat psychické potíže a halucinace hlavního hrdiny, takže se možná dočkáme variace na Blair Witch zážitek nebo se budeme bát o duševní zdraví hrdiny podobně jako v Hellblade: Senua's Sacrifice či chystaném pokračování. Možná to právě kouzelnice bude na Ethana povolávat jednu příšeru za druhou (někteří testeři se zmiňovali i o zmutovaném obrovi s palicí a řetězy), před nimiž budeme muset utíkat v sekvencích beze zbraně či s obyčejnou, téměř neúčinnou pistolí.

Během úprku prý budete také barikádovat dveře a v získaném čase hledat úkryt před nebezpečnými nepřáteli. Možná se tak tvůrci inspirovali v titulech jako Outlast či Amnesia, kde se všemocné zlo dokázalo postarat o krutou smrt neopatrné hlavní postavy během pár chvil. Celkově by se mohl Resident Evil 8 „Village“ blížit svým pojetím ke čtvrtému dílu, resp. k návrhům z tzv. Resident Evil 3.5, v nichž hrálo nadpřirozeno také velkou roli. Uvidíme, jak moc se bude zážitek z dema přibližovat výslednému titulu, který by prý mohl být ohlášen v budoucích měsících v rámci streamu State of Play od společnosti Sony. Vydání se předpokládá na leden (první čtvrtletí) roku 2021 pravděpodobně pro PC a konzole současné a nové generace.

• Zdroje: relyonhorror.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB09