Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Seriál The Witcher prozrazuje názvy všech epizod první série (NOVINKA)

Aktualizováno

Premiéra seriálu The Witcher od Netflixu se rychle blíží (20. prosince 2019), tvůrci tedy začínají přitápět pod kotlem fanouškovské natěšenosti. Nejnovější zveřejněné informace prozrazují názvy všech dílů z první sezóny očekávané fantasy TV show. Více v našem článku.

Seriál The Witcher; screenshot: Geralt
i Netflix konečně mluví česky!

Vše podstatné o populární platformě pro streamování filmů a seriálů, která je k dispozici také v české verzi, naleznete v našem speciálu.

The Witcher – Chvilka poezie s Geraltem

• Novinka: 24. 11. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

První sezóna The Witcher bude mít osm dílů a my už teď díky sdílnosti tvůrců na twitterovém účtu seriálu víme, jak budou znít oficiální názvy všech epizod. Kompletní výčet naleznete o řádek níže, každý název je ale doplněn ještě krátkým dovětkem, jenž dohromady tvoří stylovou báseň. Marketingové oddělení Netlixu tedy rozhodně nezahálí.

  • The End's Beginning - "A monster slain, a butcher named."
  • Four Marks - "We look at a sorceress's earlier days."
  • Betrayer Moon - "A picky eater, a family shamed."
  • Of Banquets, Bastards and Burials - "The Law of Surprise is how one repays."
  • Bottled Appetites - "A fateful meeting, a bard is maimed."
  • Rare Species - "The hunt for a dragon is underway."
  • Before a Fall - "A return to before a kingdom is flamed."
  • Much More - "The Witcher Family as you all like to say."

Samotné názvy epizod toho zase tolik neprozrazují, v tomto ohledu jsou mnohem zajímavější ony veršované dovětky, které fantazii fanoušků musí roztáčet na plné pecky. Druhá epizoda Four Marks zmiňuje kouzelnici, děj se tedy zřejmě bude točit kolem Geraltovy osudové lásky Yennefer. Bottled Appetites zase naznačuje přítomnost jistého barda, což bude téměř jistojistě oblíbený Marigold. No a v posledním díle použité slovo „rodina” nepochybně odkazuje na sílící vztah mezi titulním zaklínačem a jeho budoucí adoptivní dcerou Ciri. Netflix se tedy první sezónu držet zpátky rozhodně nebude.

Seriál The Witcher; screenshot: Geralt
Zaklínač Geralt sice nedává příliš najevo své emoce, k několika postavám si ale přeci jen vybuduje silné pouto. A právě vztahy mezi jednotlivými charaktery budou hrát v seriálu důležitou roli.

Mimochodem, nedávno byla definitivně potvrzena druhá série, která už teď nabírá konkrétnější obrysy. Fanoušky kritizovaná zvrásněná brnění nilfgaardských vojáků připomínající pokožku dítěte, které tvrdošíjně odmítá vylézt z vany, by se tak mohla dočkat v nadcházejících sériích Geraltova dobrodružství postupného redesignu. Tvůrci současnou podobu zbrojí zatím vysvětlují tak, že v první sezóně Zaklínače bude Nilfgaard na počátku svého tažení za mocí a podoba jeho vojenských jednotek se bude v seriálu postupem času měnit přímo úměrně rostoucímu vlivu tohoto národa. Takže třeba v případné páté sérii bychom mohli na vlastní oči vidět honosnější plátová brnění, jak je známe třeba z herního zpracování, nebo z původních knížek. Tak jen doufejme, že Zaklínač bude mít patřičný úspěch, abychom se tohoto vývoje opravdu dočkali.

• Zdroje: Twitter (The Witcher), Netflix, Redanian Inteligence, vlastní

i Mohlo by vás zajímat

Seriálový The Witcher poběží na kanálu Netflix premiérově od 20. prosince 2019, a to včetně českých titulků či dabingu.

P-DC1-WEB27