Obnovit stránku

Spirit of the North (OZNÁMENÍ) ukáže svět bez lidí

Aktualizováno

Hektická společnost dnešní doby dává člověku zabrat, takže hledá uklidnění, kde může. Právě na tohle volání odpovídají tvůrci menších projektů. Ti se většinou snaží ukázat svět abstraktních tvorů či divokých zvířat, v němž není pro lidskou společnost místo. Jednou z těchto meditativních her by mohl být projekt studia Infuse Studio s názvem Spirit of the North, který si dnes představíme.

Oznámení

Spirit of the North; wallpaper: cover

• Žánr: Relaxační adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Infuse Studio • Vydavatel: Infuse Studio • Platformy a Datum vydání: PS4 (1. listopadu 2019) Homepage • Čeština: Ne


Mazaný jako liška

• Oznámení: 25. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Pro inspirativní a relaxační tituly mám obzvlášť slabost, takže mě oznámení každého nového projektu tohoto typu velmi potěší. Nedávno jsme vám přinesli dojmy z adventury Haven, v redakci nedočkavě vyhlížíme vydání Lost Ember a neustále se vracíme k pohodičce v The Journey, již od letošních prázdnin můžeme vychutnávat také na počítačích. Nyní se k nim přidá další titul od studia Infuse, který se řítí exkluzivně na PS4. Ve Spirit of the North se vtělíme do lišáka, jenž se prohání po krajině vzdáleně podobné Islandu, která již zapomněla na vládu lidí a úplně propadla divočině. Průvodcem bude liščí duch ukazující vám zajímavá místa, jejichž tajemství budete muset odhalit pomocí svých pocitů.

Spirit of the North – Gameplay Trailer

Poetická atmosféra Spirit of the North na vás dýchne od prvního snímku traileru se záběry z hraní. Uvidíme, zda se titul vydá spíše relaxačním, dojemným či apelačním směrem.

Spirit of the North totiž bude vyprávět především skrz vaše smysly, protože během celého hraní byste neměli slyšet ani slovo mluvené řeči. Musíte tak být velmi pozorní, aby vám neunikl žádný detail, který by mohl přiblížit osud původních obyvatel místního světa. Z traileru jasně cítíte zaměření především na vnímání hráče. Zároveň se ale nemusíte bát chodícího simulátoru v kožichu lišky, protože budete muset pokořit několikero prostorových puzzlů. Přesto bych si vsadil spíše na pohodovou atmosféru s podmanivým audiovizuálem, který touží spíše pohladit po duši než uhranout inovativní hratelností. Spirit of the North vyjde již 1. listopadu na PS4, ale ostatní platformy by mohly následovat v průběhu několika následujících měsíců.

• Zdroje: Vlastní

i Mohlo by vás zajímat

Spirit of the North vychází 1. listopadu 2019 exkluzivně na PS4. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB12