Obnovit stránku

PS State of Play: Kena a Oddworld mají data vydání, FFVII Remake vyjde na PS5 s DLC (NOVINKA)

• Autor: Dominik Fait

Během čtvrteční noci společnost Sony odvysílala další epizodu pořadu PlayStation State of Play. Únorový díl přinesl několik gameplay ukázek, představil pár novinek a určil konkrétní data vydání u některých očekávaných titulů. Nejzajímavějším odhalením pak patrně byla PS5 verze Final Fantasy VII, pro níž zároveň vyjde i DLC. Podrobnosti najdete v článku.

Final Fantasy VII remake; screenshot: Yuffie

zdroj: Square Enix

Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Pokud jste včera v noci očekávali nějaké skutečné bomby, tedy zejména představení nových exkluzivit pro PlayStation 5, zřejmě jste byli poněkud zklamáni. Upřímně řečeno, není však nijak překvapivé, že si Sony schovává ta největší odhalení na jiné, sledovanější akce. Nedá se však tvrdit, že by únorový díl State of Play nepřinesl některé zajímavé informace a novinky.

Tou patrně největší byla (přirozeně) ta poslední. V závěru pořadu Sony prozradila, že remake kultovního sedmého dílu patrně nejznámější JRPG série Final Fantasy vyjde na PS5, a to ve speciální Intergrade edici. Tento next-gen upgrade, který nabídne vylepšený vizuál, mód se 4K rozlišením (anebo s 60 fps), nové režimy obtížnosti či zrychlené nahrávací časy, si vlastníci PS4 verze mohou stáhnout zdarma. Majitelé PS5 si zároveň budou moci pořídit separátní DLC, v níž si zahrají za Yuffie, ženskou ninju z původního Final Fantasy VII. Final Fantasy VII Remake: Intergrade vyjde 10. června 2021.

S novými detaily, akcí nabitým gameplayem a hlavně potvrzením data vydání se pochlubila jedna z mála v pořadu prezentovaných PS exkluzivit, Returnal. Zdá se, že můžeme počítat s termínem 30. 4. V dubnu se dočkají i fanoušci bojovníka za svobodu a práva mimozemských fachmanů– Abe se vrátí v novém dobrodružství Oddworld Soulstorm už 6. 4. na PS4, PS5 (zde vyjde v rámci služby PS Plus zdarma) a PC. Naopak trochu smutní budou asi všichni (v případě naší redakce to znamená opravdu téměř všichni), kdo se příští měsíc těšili na Kenu: Bridge of Spirits. Ta v pořadu ukázala kromě hodně povedeného gameplay traileru i nové, už konkrétní datum vydání: počkat si musíme do 24. srpna.

State of Play | February 25, 2021

(00:00): Crash Bandicoot 4: It's About Time | (03:00) Returnal | (06:19): Knockout City | (08:50): Sifu | (10:15): Solar Ash | (13:18): Five Nights At Freddy's: Security Breach | (15:31): Oddworld Soulstorm | (19:11): Kena: Bridge of Spirits | (22:21): Deathloop | (25:38): Final Fantasy VII Remake: Intergrade

Pokud vás zajímají i další představené hry (doporučujeme kouknout zejména na Deathloop od tvůrců série Dishonored, nadějně vyhlížející Kung Fu mlátičku Sifu a také vizuálně kouzelný Solar Ash od autorů jedné z nejlepších indie her roku 2016 (Hyper Light Drifter), mrkněte na záznam celé akce, který přikládáme k článku.

• Zdroje: SonyGamespot

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB28