Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Sci-fi RPG System Shock 3 se možná nedočkáme (NOVINKA)

Aktualizováno

Budoucnost pokračování kultovní sci-fi série z 90. let, na níž pracuje studio OtherSide Entertainment, nevypadá zrovna růžově. Nejnovější zprávy naznačují, že hra je svému dokončení opravdu daleko, a co je závažnější, momentálně na ní ani nikdo nepracuje. Více podrobnosti se dozvíte v našem článku.

NovinkyOznámení

System Shock 3; wallpaper: shodan

• Žánr: FPS/RPG • Multiplayer: ? • Vývojář: OtherSide Entertainment • Vydavatel: ? • Platformy a Datum vydání: PC (??) • Čeština: ?


Části článku:


System Shock 3 – Novinky

  1. (12. 2. 2020) System Shock 3 – Pokračování legendární série v problémech
  2. HW nároky pro System Shock 3 PC

System Shock 3 – Pokračování legendární série v problémech

• Novinka: 12. 2. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Tyto nepříznivé informace se poprvé objevily na diskuzním fóru RPG Codex, kde údajně bývalý zaměstnanec studia OtherSide Entertainment – skrývající se pod přezdívkou Kin Corn Karn – promluvil o aktuálním stavu pokračování legendární série.

V prosinci roku 2019 studio OtherSide Entertainment zveřejnilo krátký video teaser sestříhaný ze záběrů pre-alfa verze. Hra měla údajně být z větší části kompletní, pokud ale jmenovaný zdroj nových informací mluvil pravdu, situace je značně odlišná. Kin Con Karn na zmíněném fóru prohlásil, že „základní mechanismy byly téměř hotové, vývoj byl ale značně pozadu v oblasti obsahu hry”, přičemž tuto informaci ještě v tom samém diskuzním vlákně dále rozvedl.

System Shock 3 Pre Alpha Gameplay Teaser

Minulý rok zveřejněný teaser třetímu System Shocku ještě věštil světlou budoucnost.

Stávající herní mechanismy jsou podle něj skvělým základem, nejvíc práce ale zabere vývoj herního obsahu, v čemž jsou vývojáři až kriticky pozadu. Zdrojem problémů třetího System Shocku je i fakt, že hra je od minulého roku bez vydavatele. Původní vydavatel Starbreeze Publishing se totiž dostal do finančních problémů a kompletní vydavatelská práva na tento projekt prodal zpět studiu OtherSide Entertainment. To bylo rozhodnuto System Shock 3 případně vydat na vlastní náklady, pokud neseženou nového investora, tato varianta se ale ve světle aktuálních informací zdá jako nereálná.

Kin Con Karn tvrdí, že System Shock v jejich podání měl být zajímavým titulem se svěží a inovativní hratelností, zároveň ale měl být mnohem menší hrou, než fanoušci této zbožňované série očekávali, což by nevyhnutelně vedlo k jejich zklamání. Jako relativně malý vývojářský tým věděli, že se nemohou vyrovnat vysokorozpočtovým konkurenčním titulům z hlediska rozsahu, museli tedy celý projekt pojmout kreativně, chytře a trochu zvláštně. A prý byli na cestě ke vzniku něčeho unikátního a pravděpodobně i zábavného, nejspíš to ale nebylo to, po čem by toužili veteráni série.

Na závěr Karn dodal, že momentálně neví, co se s projektem děje, ovšem tým, který na System Shocku 3 pracoval, už se na něm nadále nepodílí. Což opravdu nezní příliš pozitivně. Samozřejmě, může se ukázat, že Kin Con Karn je troll, který se za bývalého zaměstnance pouze vydává. Studio OtherSide Entertainment ovšem tyto informace zatím nepotvrdilo, ani nevyvrátilo, což je poněkud zvláštní.

• Zdroje: RPG Codex, OtherSide Entertainment

System Shock 3 aneb Shodan se vrací

• Oznámení: 16. 9. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Záběry pocházejí z pre-alfa fáze vývoje a podle všeho se zdá, že se máme na co těšit. Samozřejmě, návraty ke slavným značkám po tolika letech často dopadají všelijak, z traileru na System Shock 3 to však alespoň vypadá, že hra bude mít pořádně hutnou atmosféru.

System Shock 3 Official Gameplay Trailer (IGN)

System Shock 3 působí v pohybu zatím velmi dobře. Jen doufejme, že tvůrci tento projekt dokončí co nejdříve.

Samozřejmě se můžeme (ne)těšit na spoustu kyberneticky vylepšených monster, bizarních a dosti morbidně vyhlížejících bytostí a především hlavní záporačku Shodan – umělou inteligenci, jejímž jediným cílem je zbavit vesmír přítomnosti lidské rasy. Příběh by měl přímo navazovat na konec System Shock 2 a hráčům by měl trochu lépe vysvětlit motivace samotné Shodan. Legendární hasák představující vaši základní zbraň samozřejmě nebude chybět, nový System Shock tedy zřejmě bude obsahovat vše, co by právoplatný následovník vynikajících předchozích dvou dílů měl.

Na System Shock 3 již více než čtyři roky pracuje studio OtherSide Entertainment, ovšem než tento trailer vyšel, zdálo se, že se jim ve vývoji příliš nedaří. O hře nebylo moc slyšet a spolupracující studio StarBreeze se od začátku letošního roku utápí ve finančních problémech tak závažných, že z tohoto projektu odstoupilo. Podle tvůrců je ale teď hra již z poloviny hotová, vypadá to tedy, že se konečně pohnuli z místa. Na jaké platformy a kdy vůbec hra vyjde, je bohužel momentálně otázka daleké budoucnosti, jistý je prozatím pouze PC.

• Zdroje: otherside-e.com, IGN

HW nároky pro System Shock 3 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

System Shock 3 prozatím nemá potvrzené datum vydání a platformy (jisté je pouze PC). O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB14