Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

The Artful Escape (OZNÁMENÍ) – Vnitřní boj umělce v psychedelické plošinovce

Aktualizováno

Annapurna Interactive si v minulosti pod svá ochranná vydavatelská křídla vzala kromě jiných i americké studio Thatgamecompany, autory pískem zavátého Journey či kouzelného Flower. Vydavatelství se tentokrát rozhodlo dát příležitost nováčkovi na poli herních vývojářských studií – přivítejte tvůrce z Beethoven & Dinosaur, kteří by nám příští rok měli přinést hudebně výtvarnou adventuru/plošinovku The Artful Escape.

Oznámení

The Artful Escape; screenshot: cover, logo

• Žánr: Plošinovka • Multiplayer: Ne • Vývojář: Beethoven and Dinosaur • Vydavatel: Annapurna Interactive • Platformy a Datum vydání: PC, Xbox One, Apple Arcade (2020) Homepage • Čeština: ?


The Artful Escape – Oznámení

  1. Hudební dobrodružství hýřící barvami po třech letech vstalo z popela
  2. HW nároky pro The Artful Escape PC

Hudební dobrodružství hýřící barvami po třech letech vstalo z popela

• Oznámení: 15. 11. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

The Artful Escape bylo poprvé představeno už na E3 2017 během konference Microsoftu a už tehdy bylo nějaký ten pátek ve vývoji. Od té doby se však po debutovém dílku studia Beethoven & Dinosaur slehla zem a objevilo se až nyní na X019.

The Artful Escape – X019 (Trailer)

Předlohou pro hlavního protagonistu Vendettiho byl Bob Dylan.

Muzikant Francis Vendetti – ústřední postava hry – se vydává na cestu za získáním nové identity a přetržením vazeb s jeho zesnulým strýcem (také hudebníkem). Na své pouti zároveň hledá inspiraci pro své jevištní já. Podle spoluzakladatele studia Beethoven & Dinosaur, Johnnyho Galvatrona, můžeme v jejich adventuře najít odkazy na práce režisérů jako Wes Anderson (Grandhotel Budapešť), Steven Spielberg (Jurský Park) či Stanley Kubrick (Mechanický pomeranč).

The Artful Escape; screenshot: kytara The Artful Escape; screenshot: dobrodružství
Oficiální tisková zpráva mluví o zemi stvořené ze zvuku, kterou rozezní i ten nejmenší pohyb.

Studio Beethoven & Dinosaur je výtvorem bývalého člena rockové kapely The Galvatrons, Johnnyho Galvatrona, skladatele Joshe Abrahamse a programátorů Justina Blackwella a Seana Slevina. Hudba je v The Artful Escape hlavním pilířem hratelnost. Když navíc vezmeme v úvahu, že se Abrahams mimo jiné podílel na produkci soundtracku filmu Moulin Rouge a Galvatron má za sebou několik let působení v kapele, jiným směrem se hra asi ani nemohla ubírat. Tóny kytary Francise Vendettiho nám také umožní komunikovat s okolním světem a jeho obyvateli.

Kromě Xboxu a PC by se barvami překypující plošinovka měla objevit v roce 2020 i na Apple Arcade. Vydavatel Annapurna Interactive už má dokonce zářez v této jablíčkové herní službě s velmi podobnou hudební arkádou Sayonara Wild Hearts od švédských vývojářů Simogo.

The Artful Escape; screenshot: brouci The Artful Escape; screenshot: město
Sedmdesátá léta a David Bowie na cestě za svým alter egem Ziggym Stardustem – i tak by se dal popsat The Artful Escape.

Je třeba také podotknout, že demo The Artful Escape odprezentované na E3 před dvěma lety sklidilo nemalý úspěch, a pokud si toto světelně-halucinogenní šílenství, ve kterém si dáme rande s vesmírnými bohy, zachová své kvality, konkurentům minimálně v indie žánru bude rozhodně šlapat na paty. Navíc nám pomůže zkrátit čekání na interaktivní muzikál Chorus, předběžně naplánovaný na rok 2021.

• Zdroje: pocketgamer.com, TheSixthAxis, Shacknews, DualShockers, Polygon

HW nároky pro The Artful Escape PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

V The Artful Escape se z celého světa stává hudební nástroj a zatím se jeví jako další originální záležitost nejen pro hráče, ale i nadšence do muziky. Její vydání je zatím naplánováno na rok 2020 a rozezní se na Xbox One, PC a Apple zařízeních. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB23