Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

V Meeple Station se ujmete vedení vesmírné stanice (NOVINKA)

• Autor: Ondřej Zeman

Náročné simulátory, v jejichž rámci je hráčům dána k dispozici skupinka přeživších, s nimiž musí vykonat velké věci, patří už nějaký ten pátek mezi velmi oblíbený typ her. Čím náročnější kousek, tím větší komunita se kolem něj vytvoří, vedle skutečně surových děl však vycházejí také přístupnější tituly, které zastupuje třeba nedávno vydané Meeple Station. Čím přesně se toto dílo liší od konkurence, vám řekneme v naší novince.

Meeple Station; screenshot: cover
Alza Magazín

Meeple Station (hra)

Meeple Station je strategická hra, kterou vyvíjí studio Vox Games a vydává společnost Modularity. Hra vychází 10. 4. 2020 na PC bez české lokalizace. Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage

Vesmír před vás v Meeple Station postaví nejednu výzvu

Kolem první verze freewarového dílka Dwarf Fortress se vytvořil natolik rozsáhlý kult, že se v jeho stopách vydala neskutečně pestrá škála vývojářů, kteří si při tvorbě svých děl vzali z oblíbeného kousku vždy nějaký ten herní mechanizmus. Během vývoje se u tohoto titulu inspirovali také autoři Meeple Station, jejichž hra má kráčet ve šlépějích Dwarf Fortress a Rimworld, což jsou prakticky kousky, které představují to nejlepší z tohoto žánru. V rámci příběhu se tu ujmete malé vesmírné stanice, která si to brázdí prostorem, zatímco v jejich útrobách žijí různě naložení jedinci, jejichž cílem je prostě přežít. Aby se v nepříliš velkém komplexu nezbláznili, každý den na ně čeká hromada práce, s jejíž pomocí vytvářejí pro sebe a své společníky potraviny a různé součástky umožňující expanzi ocelového obra.

Meeple Station - Launch Trailer

Budování základny je v Meeple Station o trochu jednodušší než u konkurence, celek má však stále něco do sebe.

Ten může podle slov tvůrců ve finále dosáhnout gigantické velikosti, jež může čítat až 32 pater, ve kterých budou umístěny továrny, zábavní centra a samozřejmě loděnice, z nichž budou vyrážet na výpravy do kosmu vyvolení zaměstnanci. Ti se na svých misích po vesmíru budou věnovat těžbě surovin a obchodu, který má být dosti zásadní složkou, protože úplně vše sami nevyprodukujete, ať se budete snažit sebevíc. Prostor kolem vaší základny bude v Meeple Station hodně nebezpečným místem, stabilně vás budou ohrožovat různé vesmírné události, v jejichž spektru naleznete déšť meteoritů či kometu schopnou natropit slušné škody.

Škála katastrof nemá být v Meeple Station tvořena jen náhodnými jevy vyprodukovanými vesmírem. Přítomni tu mají být také piráti, kteří chtějí žít na úkor pracovitějších lidí, takže vám čas od času zaklepou na vrata. Když odmítnete jejich podmínky, můžete se těšit na peklo, jež vyvolají. Meeple Station vyšlo na PC 10. dubna 2020 po delší době v Early Accessu. Přestože celek obsahuje příběhovou kampaň a většinu herního obsahu, hra podle tvrzení tvůrců není ještě zcela hotová, což je u titulů, které prošly předběžným přístupem častý jev. Během následujících měsíců jí však chtějí doladit.

• Zdroje: meeplestation.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB24