Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Windbound nás nechá prozkoumávat zdánlivě idylické ostrovy (NOVINKA)

• Autor: Jakub Němec

Nezávislá studia mívají často velký problém – prosadit se i s nadějným titulem mezi obrovskou konkurencí, která jim v poslední dekádě roste jako houby po dešti. Každý vývojář tak sní o podpoře většího vydavatele, který by se mohl postarat o propagaci jejich výtvoru. Mezi šťastlivce můžeme řadit studio 5 Lives Studios a jejich explorační hru Windbound, kterou zaštítila společnost Deep Silver. Lákají vás tajemné tropické dálavy?

Windbound; screenshot: cover
Alza Magazín

Windbound (hra)

Survival adventuru Windbound vyvíjí 5 Lives Studios a vydává společnost Deep Silver. Hra vychází 28. 8. 2020 na PC, PS4, Xbox One a Switch bez české lokalizace a multiplayeru. | Homepage


Články: | Recenze 

Průzkum, přežití a cestování

V nadpisu zmíněná svatá trojice každého exploračního titulu bude podstatou také novinky od zkušených tvůrců z 5 Lives Studios, jejichž prvotinou byl úspěšný titul Satellite Reign. V jejich projektu Windbound se vžijeme do mladé trosečnice, která bude postupně odhalovat tajemství osamoceného souostroví uprostřed oceánu. Během své pouti ovšem pozná nejen mystiku pevniny obklopené nekonečným mořem, ale dozví se zároveň něco sama o sobě. Nástin příběhu, který se bude odvíjet od vaší snahy objevit co nejvíce, nezní vůbec špatně, ale podstatu hratelnosti musíme hledat jinde.

Windbound - Brave the Storm Announce Trailer [Official]

Oznamovací video Windbound sází na pohádkové grafické zpracování, ukázky soubojů s tvory a nahlédnutí pod pokličku tajemství místních ostrovů. Nechte se také okouzlit.

Podle všech indicií se totiž budeme starat především o svou loď, která se změní z obyčejné pramice v pohodlný dopravní prostředek, díky němuž budete moci korzovat mezi jednotlivými ostrovy a překonávat nástrahy moře. Vybudování plavidla ovšem vyžaduje sběr surovin, takže se budete muset vydávat do hlubin džungle pro zásoby. Zde zřejmě narazíme na plošinovkové puzzly a především místní faunu vidící v mladé robinsonce vhodný zdroj potravy. Mimo přežívání různých ataků se survival mechaniky projevují také ve vyčerpatelnosti zdrojů, což je další důvod, proč se stěhovat z ostrova na ostrov.

Snový svět

Windbound by mohl zaujmout hráčskou obec také díky svému grafickému pojetí, které hodně připomíná melancholickou adventuru RiME nebo The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Společně s podmanivou hudbou se tak budeme procházet po líbivých ostrovech, které v sobě skrývají různé biotopy od pouští, savan až po lesy, v nichž žijí tvorové založení na bujné fantazii tvůrců z 5 Lives Studios. Autoři již ohlásili datum vydání na 28. srpna pro PC, PS4, Xbox One a Switch, takže se v průběhu několika týdnů snad dočkáme i samotné ukázky přímo z hraní, abychom si o hře mohli udělat lepší obrázek.

Windbound; screenshot: divočák Windbound; screenshot: táborák Windbound; screenshot: zvířátko
Poetické chvilky u táboráku budou ve Windbound střídány s adrenalinovými momenty, v nichž půjde o přežití.

• Zdroje: windboundgame.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB28