Obnovit stránku
GhostWire: Tokyo; wallpaper: cover

GhostWire: Tokyo: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Alexandra Vaníková

GhostWire: Tokyo je temná novinka od tvůrců The Evil Within hororovek – Tango Gameworks. V této akční adventuře se hráč postaví děsivé paranormální hrozbě, která sužuje japonskou metropoli. Co všechno o hře zatím víme, se dozvíte v našem článku.


Alza Magazín

Nejnovější updaty

(28. 2. 2021) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh GhostWire: Tokyo a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.


Zdroj obrázku: psu.com

GhostWire: Tokyo: Vše, co víme – OBSAH

GhostWire: Tokyo: Základní informace

Alza Gaming

Ghostwire: Tokyo (hra)

Akční adventuru Ghostwire: Tokyo vyvíjí studio Tango Gameworks a vydává společnost Bethesda Softworks. Hra vychází během roku 2021 na PS5 a PC, po uplynutí časové exkluzivity také na Xbox Series X. Titul dorazí pravděpodobně bez české lokalizace a multiplayeru. | Homepage

GhostWire: Tokyo je akční adventura s prvky survival hororu, kterou vyvíjí studio Tango Gameworks (The Evil Within) a publikuje Bethesda Softworks. Příběh titulu zachycuje tajemnou a děsivou událost v japonském hlavním městě a gameplay zahrnuje používání různých speciálních schopností hlavní postavy v kombinaci s prvky z bojových umění. Multiplayer se ve hře nenachází a vydání GhostWire: Tokyo je zatím naplánováno na říjen letošního roku na PlayStation 5 a PC, později také na Xbox Series X/S.

Ghostwire: Tokyo – Official E3 Teaser

Podaří se vám odhalit příčinu zmizení 99 % obyvatel japonské metropole?

zdroj: Bethesda

GhostWire: Tokyo: Recenze, preview, dojmy z hraní


Dojmy z hraní, preview ani recenze k dispozici nejsou, protože hra zatím nevyšla.

GhostWire: Tokyo: Datum vydání, platformy, edice


GhostWire: Tokyo by mělo dorazit na PlayStation 5 a PC v říjnu roku 2021 a půjde o časovou exkluzivitu (portál videogameschronicle.com informuje o roční exkluzivitě). Hra se později podívá i na Xbox Series X/S. Jelikož akční adventura od Tango Gameworks vyjde i na novou konzoli od Sony, hráči se mohou těšit na plnou podporu haptické odezvy a adaptivních triggerů ovladače DualSense i nové technologie 3D zvuku konzole PlayStation 5.

GhostWire: Tokyo; screenshot: souboj

Nejen během soubojů pocítíme všechny výhody, které přináší konzole PlayStation 5 a její DualSense ovladač.

zdroj: Bethesda

Podle režiséra GhostWire Tokyo, Kenjiho Kimury, jsou to právě funkce nového PlayStationu, které hráčům pomohou plně se ponořit do hry. Zatímco vysoký výkon konzole umožnil vývojářům zhmotnit představy o detailně zpracovaném virtuálním Tokiu, funkce ovladače DualSense ruku v ruce s podporou 3D zvuku mají být zase zárukou nezapomenutelného zážitku z hraní.

GhostWire: Tokyo: Čeština, česká lokalizace


Čeština v případě GhostWire: Tokyo není jistá, ale při této příležitosti odkážeme na vyjádření marketingového manažera české pobočky PlayStation, Petra Škalouda. Ten zdůraznil, že na lokalizaci co nejvyššího množství her třetích stran a PS exkluzivit tuzemská pobočka neustále pracuje, aby si mohli hráči užít co nejvíce titulů v českém jazyce.

GhostWire: Tokyo: Příběh


Hlavní město Japonska sužuje záhadné mizení jeho obyvatel. Na scénu přichází hráč v roli nejmenovaného hrdiny, který se musí vypořádat nejen s nově nabytými schopnostmi, ale také s paranormální hrozbou v podobě démonů nebo tzv. „The Visitors“. Ti mohou na sebe vzít jednu z mnoha podob duchů a postav z japonského folklóru, legend a slavných strašidelných povídek, ovšem s příchutí moderních prvků.

V GhostWire: Tokyo tak například narazíte na ducha dítěte ovládaného smutkem, přízrak nevěsty se zlomeným srdcem nebo zlověstného ducha ženy vyzbrojené ostrým předmětem, která při nesprávné odpovědi na její otázku dokáže člověka zabít nebo znetvořit. Kromě neustálého ohrožení na životě ze strany těchto démonických bytostí bude také klíčové zjistit, jakou roli v tomto celém kolotoči událostí hraje skupinka tajemných person s maskou ženského démona posedlého žárlivostí (Hannya) na obličeji.

GhostWire: Tokyo; screenshot: město

Tokio může být v případě nového titulu od Tango Gameworks vnímáno jako samostatná postava. Koneckonců jde o jeviště, na kterém se odehraje příběh hry, tvorbě jeho herní podoby navíc tvůrci věnovali kus času.

zdroj: Bethesda

Jak jste už asi vytušili i z prvního odstavce, příběh novinky od japonských vývojářů je zasazen do Tokia. Diverzita a mnoho tváří tohoto města byly pro tvůrce obrovskou inspirací během vývoje jejich hry. Jeho virtuálnímu protějšku proto věnovali nemalou pozornost a jejich primárním cílem bylo metropoli zachytit co nejvěrohodněji, spolu s jejími typickými znaky. Podle režiséra hry Kenji Kimuru je Tokio „město snoubící nové a moderní – technologie a mrakodrapy s prastarými tradicemi“, a přesně to by hráči měli zažít během jeho průzkumu v GhostWire Tokyo.

GhostWire: Tokyo: Gameplay


GhostWire: Tokyo je akční adventura z pohledu první osoby, což je pro Tango Gameworks mírný odklon od žánru survival hororu, který studio svými tituly v minulosti obohatilo. Hráč zde dostane do vínku soubor upgradovatelných speciálních schopností, které mu umožní sledovat a komplikovat život různým druhům démonů. Vývojáři navíc dodávají, že jednotlivé typy nepřátel útočí jiným způsobem a liší se také jejich slabosti. Hráči tak budou muset přizpůsobit styl boje každému z démonů zvlášť tak, aby mohli zaútočit na jeho „jádro“, tedy nejcitlivější místo.

GhostWire: Tokyo – Gameplay Reveal Trailer

Útočit na duchy může hráč zblízka, ale i z dálky, případně využít možnost řetězové likvidace několika cílů najednou.

zdroj: Sony

Shinichiro Hara, který se podílí na tvorbě právě těchto akčnějších gameplayových pasáží, se vyjádřil, že v týmu chtějí, aby se hráč v GhostWire: Tokyo cítil jako frajerský, high-tech ninja exorcista bojující s nespočtem zlověstných přízraků. Vznikl tedy jakýsi mix magie a karate využívajícího gesta rukou inspirované tzv. souborem prstových pečetí Kudži-kiri, které jsou používány zejména při meditaci a soustředění, a hráči budou nápomocné při průzkumu, pohybu i boji s nepřáteli. Tento komplexní soubojový systém na rozdíl od klasických střelných zbraní tvůrcům údajně umožňuje mnohem lépe vykreslit charakter akcí hlavní postavy a jejímu stylu boje tak dodat specifický šmrnc.

GhostWire: Tokyo: Multiplayer


Studio Tango Gameworks se při svých hrách zaměřuje primárně na single-playerový zážitek. Stojí za tituly The Evil Within a The Evil Within 2, z nichž ani jeden multiplayer neobsahuje a hra pro více hráčů není přislíbena ani v případě GhostWire: Tokyo.

GhostWire: Tokyo: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole najdete ta nejzajímavější oficiální videa (zejména tedy trailery) a obrazové materiály (především screenshoty), které byli ku GhostWire: Tokyo vydány.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

GhostWire: Tokyo; screenshot: cover
GhostWire: Tokyo; artwork: cover GhostWire: Tokyo; screenshot: cleansing
GhostWire: Tokyo; screenshot: záhadná postava GhostWire: Tokyo; screenshot: záhadná postava s deštníkem

zdroj: Bethesda, igdb.com

(11. 6. 2020): GhostWire: Tokyo – Gameplay Reveal Trailer | PS5

GhostWire: Tokyo – Gameplay Reveal Trailer | PS5

zdroj: Sony

(10. 6. 2019): Ghostwire: Tokyo – Official E3 Teaser

Ghostwire: Tokyo – Official E3 Teaser

zdroj: Bethesda

GhostWire: Tokyo: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro GhostWire: Tokyo dosud nebyly odhaleny.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o GhostWire: Tokyo máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: videogameschronicle.comign.combethesda.net


P-DC1-WEB24