Obnovit stránku

Ghostwire: Tokyo (OZNÁMENÍ) – nová adventura od tvůrců The Evil Within

Aktualizováno

Konference Bethesdy letos přinesla velmi nečekané odhalení. Studio Tango Gameworks, které stojí i za sérií The Evil Within, si totiž připravilo zajímavě vypadající počin s názvem Ghostwire. Hráče čeká tajemno, mizící lidé a paranormální jevy – to vše v Tokyu. Více v našem článku.

Oznámení

Ghostwire: Tokyo; screenshot: cover, logo

Ghostwire: Tokyo nám pravděpodobně představí prvky japonské mytologie

• Oznámení: 12. 6. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

Zakladatel studia Tango Gameworks, Shinji Mikami byl tím, kdo na konferenci představil nejnovější dílo jeho studia v podobě akční adventury Ghostwire: Tokyo. O co v ní půjde? V Tokyu se začaly beze stopy ztrácet lidé a na vás je rozlousknout tuto záhadu a zachránit lidstvo. Samotný hráč má prý navíc disponovat nadpřirozenými schopnostmi, které vám v objasňování záhadných zmizení pomohou.

Ghostwire: Tokyo – E3 2019 (teaser)

Při sledovaní traileru jsem měla místy pocit, že se dívám na živé herce, nikoli CGI filmeček. 

Trailer nám sice nastínil základní koncept, ale více informací neposkytl, můžeme však očekávat, že Ghostwire bude jednou z prvních vlaštovek pro nové konzole. Datum vydání totiž nebyl oznámeno a zatím neznáme ani herní platformy. Mikami však zdůrazňuje, že nemáme očekávat survival horor.

Ghostwire: Tokyo; screenshot: figura Ghostwire: Tokyo; screenshot: maska Ghostwire: Tokyo; screenshot: Japonsko

Tajemná postava v kapuci s největší pravděpodobností představuje hráče, který bude bojovat (případně spolupracovat) s různými přízraky.

Připravit se také můžeme na konspirační teorie či legendy, setkáme se s „dobrými“ i „špatnými“ duchy. Japonská mytologie bude ve hře asi velmi výrazná, v traileru se objevují tzv. Yokai, tedy démoni či duchové tvořící podstatou součást kultury země vycházejícího slunce.

Ghostwire je momentálně náročné někam zařadit či hodnotit pouze na základě krátkého videa, ale nelze mu upřít skvělou atmosféru, koneckonců Shinji Mikami to dokázal už ve svých předešlých hrách, proto neočekávám nic jiného než kvalitu známou ze série The Evil Within.

• Zdroje: Pc Games news, GamesRadar+, YouTube (Bethesda Softworks)

i Mohlo by vás zajímat

Datum vydání Ghostwire: Tokyo není zatím vůbec známé. Titul dorazí pravděpodobně na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB22