Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Halo Infinite (NOVINKA) vyjde jako launch titul Xbox Project Scarlett

Aktualizováno

Microsoft na své tiskové konferenci na E3 představil nový trailer renderovaný přímo v enginu hry a kromě toho odhalil také datum vydání Halo Infinite. Ne tedy úplně, víme však, že má nové Halo vyjít jako startovací titul Projektu Scarlett a u toho už přibližné datum známe. Více v dnešní novince.

Novinky

Halo Infinite; screenshot: master chief

• Žánr: FPS • Multiplayer: Ano (splitscreen, ?) • Vývojář: 343 Industries • Vydavatel: Microsoft • Datum vydání a Platformy: PC, Xbox One, Xbox Scarlett (zima 2020) • Homepage: www.halowaypoint.com/en-us/games/halo-infinite • Čeština: ?


Halo Infinite – Novinky

  1. (10. 6. 2019) Halo Infinite vyjde koncem roku 2020
  2. (29. 1. 2019) Halo Infinite nabídne splitscreen, vyjde už letos?
  3. (20. 8. 2018) Halo Infinite je plnohodnotné pokračování pátého dílu
  4. (13. 6. 2018) Microsoft na E3 oznámil Halo Infinite

Halo Infinite vyjde koncem roku 2020

• Novinka: 10. 6. 2019 • Autor: Filip Němec

Nedávné spekulace o tom, že by Halo Infinite vyšlo ještě letos, se ukázali jako liché. Microsoft na E3 2019 oficiálně představit připravovanou akci od studia 343 Industries a potvrdil, že hra vyjde při startu konzole Project Scarlett. Ten je stanoven na období příštích Vánoc, čeká nás tedy zhruba ještě rok a půl čekání. Nepatrně zkrátit si ho můžete alespoň novým trailerem, který navazuje na události předchozího dílu.

Halo Infinite - E3 2019 - Discover Hope

Prozatím žádné gamplay záběry, filmeček je však renderován přímo v enginu hry. A hlavně – je v něm Master Chief!

Ve videu vyděšený UNCS voják uslyší nouzové hlášení a s údivem zjišťuje, že kousek před jeho lodí se ve vesmíru vznáší sám Master Chief. Toho za pomoci pár voltů probere z nouzového režimu, a protože je loď pod útokem, Chief se okamžitě dává do boje. Bohužel na gameplay záběry přímo z akce ještě nedošlo, ale konec traileru alespoň dává naději, že bychom se mohli dočkat návratu umělé inteligence Cortany.

• Zdroje: YouTubeHalo Infinite nabídne splitscreen, vyjde už letos?

• Novinka: 29. 1. 2019 • Autor: Filip Němec

Od loňské E3, kde bylo Halo Infinite odhaleno, jsme se toho o chystaném pokračování legendární série moc nedozvěděli. Není se ale čemu divit, video z výstavy v Los Angeles nebylo ani trailerem na hru, nýbrž pouze demonstrací toho, co připravovaný Slipspace engine dokáže. Ten autoři připravují pro novou generaci Halo her, dá se tedy očekávat, že Infinite, jež je v podstatě šestým dílem (Microsoft už dříve prozradil, že se chce vykašlat na číslování nových Halo her), nebude dílem posledním. I sami autoři připomínají, že monumentálnost Halo univerza nabízí stovky příběhů, které lze vyprávět. Ostatně první tři díly se odehrávaly na rozmezí jen několika málo měsíců, takže prostor pro další vyprávění tu rozhodně stále je.

Halo Infinite – oznamující trailer z E3 2018 (trailer)

Více než trailerem na samotnou hru je toto video ukázkou možností nového Slipspace enginu. Detailní záběry na různé povrchy, hru světla a stínů a nejrůznější detaily to jen dokazují. Závěr videa je však parádní.

Z prozrazených novinek je velmi zajímavé ohlášení splitscreenu, a to až pro čtyři hráče. Vývojáři prý aktuálně režim rozdělené obrazovky testují, nový engine by něco takového však měl zvládnout. Z toho mám osobně velkou radost, splitscreen se bohužel v posledních letech z her vytrácí a tento příslib jasně značí, že nový engine má co nabídnout. Většina her totiž tento prvek nenabízí ne z toho důvodu, že by jej autoři nechtěli implementovat, ale zejména proto, že engine hry zkrátka není schopný vypočítávat vše dvakrát (v případě rozdělení obrazovky na dvě části).

Zároveň by součásti Infinite měla být úprava brnění podobně jako v Halo 5: Guardians, přičemž autoři již několikrát v rozhovorech zmínili, že nový design Master Chiefa bude trochu jiný (ale především bude hodně cool, ať už tím tedy myslí cokoli). Jeho vzhled by měl vycházet ze všech předchozích dílů, ale přinést by měl i něco nového. Snad se autoři nepustí do moc velkého experimentování, nedávno šéfka studia Bonnie Ross v jednom z rozhovorů prohlásila, že při převzetí značky od Bungie (aktuální autoři série Destiny) udělali několik chyb. Snad se tedy nebudou snažit přinést do zajetých pořádků, mezi které jistě vzhled legendárního Johna-117 patří, příliš mnoho novinek ve snaze své chyby napravit.

Halo Infinite; screenshot: krajina

Halo Infinite by mělo pokračovat v nastaveném stylu posledních let, kdy se akční střílečky vydávají do čím dál více otevřenějších světů, byť nemusí jít o klasický open world. Nový Slipspace engine je podle všeho vytvořen i pro takové potřeby, ostatně už i první díly Halo měly kolikrát velmi daleko do klasického akčního koridoru.

Vyjde Halo Infinite už letos?

Hlavní otázkou samozřejmě zůstává, kdy Halo Infinite vlastně vyjde. Představení na E3 2018 bylo spíše ve stylu: „ano, děláme na novém Halo, ale nějak brzy ho nečekejte“ a já tomu rozhodně věřím. Prozatím jsme neviděli jediný screenshot ze hry a sami autoři nevynechají jakoukoli příležitost ke zdůraznění toho, že je ještě čeká hodně práce. Součástí E3 prezentace Microsoftu bylo i prohlášení, že již pracují na nové generaci herní konzole Xbox, takže se z počátku předpokládalo, že půjde spíše o startovní titul nové generace.

Později se však vyrojily neoficiální zkazky o tom, že by Halo Infinite mělo vyjít už v roce 2019, byť jen v rámci příběhové kampaně, online multiplayer by následoval až o rok později. Osobně tomu příliš nevěřím, prozatím totiž vše nasvědčuje tomu, že autoři jsou opravdu ještě na začátku vývoje a letos se nového Halo nedočkáme. Možné je ale vše. Manažer značky Frank O'Conner se v nedávném rozhovoru nechal slyšet, že je „extrémně šťastný“ jak se už nyní hraje multiplayer, přestože mnoho změn ještě bude následovat. Pokud už podobně jako já slintáte nad Halo Infinite, mrkněte alespoň na nově uvolněný artwork se třemi obelisky. Autoři k němu nedali žádný komentář, pokud vás tedy napadne, co bychom z něj měli vyčíst (jestli vůbec něco), dějte nám vědět v komentářích.

Halo Infinite; artwork: obelisk

Halo Infinite je v současnosti bezkonkurenčně nejočekávanějším titulem od Microsoftu, už nyní však máme potvrzeno, že vyjde jak na Xbox One tak i na PC a měl by být taktéž součástí programu Play Anywhere.Halo Infinite je plnohodnotné pokračování pátého dílu

• Novinka: 20. 8. 2018 • Autor: Filip Němec

Smršť nových her pro PC a Xbox One byla na proběhlé E3 2018 ze strany Microsoftu opravdu znamenitá. Velké ovace si samozřejmě vysloužilo oznámení nového Halo Infinite, vlna nadšení se však opět uklidnila, když jsme od té doby o novém Halo nic neslyšeli a ze samotného představení je evidentní, že s vydáním nemáme v nejbližší době počítat. Fanoušky také trápila absence číslovky v názvu, a přestože konec předchozího dílu si o navazující pokračování přímo říká, bylo tu nebezpečí,+++ že by se mohlo jednat „jen“ o nějaký spin-off, byť s Master Chiefem v hlavní roli.

Halo Infinite; screenshot: mariňáci

Halo Infinite jako první hra poběží na nově vytvořeném Slip space enginu, které studio 343 Industries vytvořilo nejen pro nové Halo, ale i své další hry.

Informační ticho tak přerušil Jeff Easterling ze studia 343 Industries, který potvrdil, že chystané Halo Infinite je plnohodnotným pokračováním a klidně by se mohlo jmenovat Halo 6. Čeká nás tak pokračování rozepsaného příběhu a ještě s legendárním Master Chiefem v hlavní roli, takže je rozhodně na co se těšit. Halo Infinite je však teprve v začátcích vývoje, trailer na E3 měl ukázat zejména možnosti nového Slip space enginu, který ve studiu nově vyvinuli. Vlastně bychom se vůbec nedivili, kdyby nové Halo bylo startovacím titulem nového Xboxu.

Halo Infinite ze začátku možná jen s příběhovou kampaní

Nedlouho předtím také přišel server Thurrott (ten samotné odhalení Halo Infinite proflákl už před E3 2018) s informací, že Halo Infinite by při vydání mohlo obsahovat pouze singleplayer část a online multiplayer by byl do hry přidán až někdy v roce 2020. Tato zpráva tak předpovídá vydání Halo Infinite na 2019. Je však také dost dobře možné, že příští rok si Microsoft nechá k vydání pouze Gears of War 5 a Halo Infinite si ušetří až na 2020.

Halo Infinite; screenshot: příběh

Fanoušci série mohou hádat, o čem Halo Infinite bude, scénáristé však mají spoustu možností, jak druhou trilogii této space opery zakončit. Možná, že se nějaké novinky dozvíme na Gamescomu 2018.

Zkrátit čekání si budeme moci seriálem na motivy právě herní série Halo, kterou připravuje stanice Showtime ve spolupráci se Stevenem Spielbergem. Režie by se měl ujmou Rupert Wyatt, jež se proslavil třeba snímkem Rise of the Planet of the Apes. Scénář už má být téměř dokončen a samotné natáčení má začít velmi brzy. Hlavní postavou pak nebude nikdo jiný než právě legendární Master Chief, což je rozhodně dobrá zpráva. My tomuto ambicióznímu pokusu o seriál podle videoherní předlohy držíme pěsti.Microsoft na E3 oznámil Halo Infinite

• Novinka: 13. 6. 2018 • Autor: Filip Němec

Co se očekávalo, to se stalo skutečností. Další díl ze série Halo je oficiálně oznámen a nese i odhadovaný název Halo Infinite. Na hře samozřejmě pracuje studio 343 Industries, které na E3 přivezlo velmi pěkný trailer, jenž je zároveň prezentací nového enginu Slipspace. Ten vytvořili speciálně pro potřeby nového Halo, ve kterém se opět objeví Master Chief, nejspíše rovnou v hlavní roli. Hře jako takové se však nikdo více nevěnoval, šlo tak spíše o oznámení, že se na novém Halo opravdu pracuje, ale nemáme ho očekávat nějak brzy. Nejbližším možným termínem se zdá být konec příštího roku.

Halo Infinite; screenshot: brána Halo Infinite; screenshot: výstroj

Obrázek 1: Nové Halo fanoušky značky samozřejmě potěšilo, ale informační embargo, které Microsoft hned po zveřejnění traileru zavedl, už tolik ne. Obrázek 2: Vzhledem k významnosti hry je poněkud zarážející, že se na pódiu během prezentace neobjevil nikdo z 343 Industries...

i Mohlo by vás zajímat

Halo Infinite vychází na PC a Xbox One a Xbox Scarlett. Hra vyjde nejdříve na konci roku 2019. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB27