Alza Days - Healthy Treats
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 35
Bery Jones Roasted BBQ Corn 500g
Great price
99,-
198 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corn - roasted corn with BBQ flavour, 500g pack in resealable packaging - 198 Kč/1 kg
Bery Jones Salted Caramel Pretzels 500g
Great price
299,-
598 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pretzels - crunchy pretzels covered in salted caramel, original combination of sweet and salty flavours, made in the Czech Republic, ideal as a snack, a treat and an original gift,...
Bery Jones Dark Chocolate Pretzels 500g
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pretzels - crispy pretzels covered in dark chocolate, balanced combination of salty and intensely chocolate flavours, made in the Czech Republic, ideal as a snack, a treat and an...
Bery Jones Roasted corn with honey 500 g
Great price
99,-
198 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corn - intense delicious flavour and great crunch, unique combination of honey and mustard, provides the body with quick and easily accessible energy, in eco-friendly resealable...
Bery Jones Mixed vegetable chips 100g
Great price
129,-
1,290 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - allergens: groundnuts (peanuts) and peanut products and nuts and nut products (all types of nuts), 373 kcal per 100 g, weight 100 g - 1,290 Kč/1 kg
Bery Jones White Chocolate Pretzels 500g
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pretzels - crispy pretzels covered in fine white chocolate, a combination of sweet and salty flavours, made in the Czech Republic, ideal as a snack, a treat and an original gift,...
Bery Jones Vegetable chips with wasabi flavour 100g
Great price
129,-
1,290 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - allergens: mustard and mustard products, milk and milk products, groundnuts (peanuts) and peanut products, nuts and nut products (all types of nuts) and soya beans...
Seaman Seaweed chips Sea salt 75 g
75,-
1,000 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - palm oil-free, no added sugar and vegan, 456 kcal per 100 g, weight 75 g - 1,000 Kč/1 kg
Emily Crunchy seaweed, sea salt 4 x 18 g
139,-
2,780 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - 553 kcal per 100 g, weight 50 g - 35 Kč/pcs - from 2,780 Kč/1 kg
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 500g
Great price
299,-
598 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - harmonious combination of crunchy almonds, delicate milk chocolate (77%) with a minimum cocoa solids content of 25%, and fragrant cinnamon. Ideal as a snack or gift, it goes...
Bery Jones Milk Chocolate Peanuts 500g
Great price
159,-
318 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - delicious combination of milk chocolate (31%) with a minimum cocoa solids content of 25% and roasted peanuts, quick energy for on the go, at work or at school, can be used...
Bery Jones Milk Chocolate Coconut 500g
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - delicious combination of coconut and smooth milk chocolate (63%) with a cocoa solids content of at least 25%, made from high-quality ingredients, great as a sweet snack or...
Bery Jones Dark Chocolate Covered Almonds 500g
Great price
289,-
578 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almond kernels coated in high-quality dark chocolate (78%) with a cocoa solids content of at least 38%, a perfectly balanced combination of crunchiness and intense...
Bery Jones Beef Jerky classic 100g
Great price
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef - 1,790 Kč/1 kg
Bery Jones Banana jelly in milk chocolate 250g
Great price
129,-
516 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 31 %
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cherries 500g
Great price
349,-
698 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate - sweetened sour cherries coated in a thick layer of dark chocolate (88%) with a minimum cocoa solids content of 38%, made from carefully selected ingredients, a...
Bery Jones Orange peel in dark chocolate 250g
Great price
149,-
596 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 54 %
Bery Jones Cashews in yoghurt 500g
Great price
199,-
398 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - cashew in yoghurt, 500 g - 398 Kč/1 kg
Bery Jones Milk Chocolate Covered Almonds 500g
Great price
259,-
518 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almonds coated in smooth milk chocolate (79%) with a minimum cocoa solids content of 25%, a perfectly balanced combination of crunchiness and sweetness, ideal with...
Bery Jones Cranberries in yoghurt 500g
Great price
219,-
438 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries in yoghurt, 500 g - 438 Kč/1 kg
Bery Jones Lyophilised strawberries in dark chocolate 250g
Great price
199,-
796 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit - intense and balanced combination of flavours, freeze-dried strawberries retain their colour, taste and nutritional values, thick layer of dark chocolate (88%)...
Bery Jones Almonds in Strawberry Yoghurt 200g
Great price
199,-
995 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - An original recipe of almonds in strawberry yoghurt, a perfectly balanced flavour of roasted fine almonds and slightly tangy yoghurt, containing a whole range of minerals...
Bery Jones Salted Caramel Almond 250g
Great price
179,-
716 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - almond in chocolate, 250 g - 716 Kč/1 kg
LINDT Gold Tablet Swiss Milk Chocolate with Hazelnuts 300 g
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate milky, with whole hazelnut kernels