Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Poradíme vám s výběrem regálového systému

Hledáte úložný systém pro sklep, garáž, zahradní domek, kancelář či domácnost? Využijte širokou nabídku regálových systémů ze dřeva, kovu či plastu s různým typem polic z MDF, dřevotřísky, hliníku nebo plastu. Lze vybírat od běžných nosností pro domácnost (cca 40kg na polici) až po vysokozátěžové profesionální systémy s nosností 600 kg. Vhodné jsou pro uskladnění sezónních věcí, potravin, chemie, pneumatik, nářadí, oblečení nebo jiného materiálu.

Policový regálový systém

Základní rozdělení regálových systémů

Ještě před samotným výběrem regálového systému je dobré vědět, jak jsou rozdílné z pohledu konstrukce. Obecně existuje základní rozdělení dle použitého materiálu.

  • Dřevěná konstrukce je vhodná k uskladnění spíše lehčích věcí a dobře poslouží například jako knihovna nebo vinotéka. U některých variant jsou totiž police rovnou tvarované k uložení lahví. Výhodou je většinou nižší cena, ale takto pojatý regálový systém potřebuje další pravidelnou údržbu. Podobně jako vše ze dřeva.
  • Ocelová konstrukce vyniká lehkostí a zároveň vysokou pevností. Jejich využití je vhodné i pro vysokou zátěž a skvěle poslouží i ve větších skladech. Některé regálové systémy lze sestavit pomocí patentovaných systémů bez použití šroubů. Často dochází k použití kvalitních hliníkových konstrukcí.

Před pořízením je důležité zvážit plánovaný účel regálového systému. Jiný regál totiž budete potřebovat k uskladnění pneumatik a zcela jinou variantu budete potřebovat na prodejnu, kde bude nutné vybírat i s ohledem na estetické nároky.

Kovový regálový systém Kovona

Neméně důležitou součástí regálového systému jsou použité police. Opět rozlišujeme několik základních materiálových variant:

  • MDF (dřevovláknité desky)
  • Dřevo
  • Hliník

Důležité je rovněž výběr plánovat i s výhledem na několik let dopředu. Některé regálové systémy lze totiž modulárně rozšiřovat, což je výhodné. Například nyní si pořídíte dva moduly a příští rok na jaře další. Vše navíc v jednotném designu a díky sešroubování k sobě navíc zvýšíte i celkovou pevnost a stabilitu celého regálového systému.

Dřevěné regály patří do každé domácnosti

Regály s dřevěnou konstrukcí doporučujeme do pokoje, garáže, ale i do spíže nebo do méně náročné kanceláře. Dřevěné regály jsou dodávány demontované bez povrchové úpravy, takže je vhodné před prvním použitím rovnou i natřít například bezbarvým lakem. Součástí příslušenství jsou samozřejmě i vruty pro montáž. V nabídce převažují regály s několika policemi s maximálním zatížením až 45 kg. Regály jsou oblíbené i pro svoji dobrou stabilitu, ale u vyšších variant je přeci jen vhodné použít ukotvení do zdi.

Dřevěný regálový systém

Dřevěné regály se však dají použít i mnohem zajímavějším způsobem, než je uložení ručníků nebo šanonů. Vzhledem k přírodnímu materiálu jsou totiž ideální k uskladnění vína. Některé regály pojmou dokonce až 91 lahví, a navíc nestojí ani dva tisíce. Díky tomu se jedná o cenově atraktivní řešení. Ideální pro vytvoření krásné vinotéky ve sklepě, kde bude mít víno dlouhodobě stabilní teplotní podmínky.

Dřevěné regál na víno
i K čemu vlastně policový regálový systém slouží?
Jsou určené především pro skladování lehčích dílů, kde manipulace naskladňování je prováděna ručně. Své nezastupitelné místo mají policové regály v archivech, knihovnách, kancelářích, garáží a sklepech.

Ocelové regály pro náročnější využití ve skladech nebo garážích

Univerzální vysoko zátěžové ocelové regály nabízí širokou škálu využití nejen ve firmách, ale i institucích a domácnostech, kde se jim bude nejlépe dařit v dílnách nebo v garážích. Vyznačují se svým unikátním systémem montáže bez použití šroubů. Při montáži však určitě použijte pracovní rukavice, dále budete potřebovat gumové kladívko a rozhodně nevynechejte pečlivé pročtení přiloženého návodu.

Jednotlivé ocelové komponenty jsou zárukou mimořádně vysoké stability a pevnosti regálu jako celku. Další výhodou je možnost výškového nastavení dřevotřískových nebo MDF polic s celkovým zatížením 450, 500 nebo 600 kilogramů. MDF police (Medium Density Fibreboard) mají jemnou homogenní strukturu a vyrábí se z z dřevěných vláken (především smrkových). Jednotlivé vrstvy jsou k sobě spojené syntetickým lepidlem. výhradně za použití vysoké teploty a tlaku.

Kovona Heavy Rack

Pro ještě větší zatížení jsou určené regály opatřené policemi HDF (High Density Fibreboard). Jedná se o tvrdé dřevovláknité desky původně využívané v plovoucích podlahách. Materiál je neprodyšný a lze na něj nanést jakýkoliv ochranný nátěr či dýhu. Oproti klasickým dřevotřískám je více odolná v ohybu i v tahu napříč.

Ideální řešení pro uskladnění těch nejtěžších kusů zajistí speciální regálové sestavy s možností zatížení jednotlivých polic až do hmotnosti 275 kilogramů. To už je skutečně hodně, a proto překvapí i jednoduchá a nečekaně rychlá montáž.

Regály, které slouží k uskladnění pneumatik

Každá hospodyňka chce mít uklizeno, ale když se jedná o uložení pneumatik, bude nadšený i muž. K dispozici jsou totiž speciálně vytvarované regály na pneumatiky. Nabízí perfektní uskladnění až 8 kusů pneumatik standardního 17" rozměru. Tyto odolné regály jsou vyrobeny většinou v pozinkovaném provedení. Součástí většiny balení bývá i kotvící sada. Regály jsou dodávány v rozloženém stavu, přičemž jejichž montáž je velmi rychlá a jednoduchá. Samozřejmě, že regály je možné využít nejen v domácnostech, ale i v autoopravně.

Abris Regál na 8 pneumatik

Policové systémy na zeď

Tam, kde není možné umístit regál až na zem, přijde ke slovu policový systém. Ten však již z principu vyžaduje složitější montáž a bude nutné přistoupit k vrtání do zdi. Jednotlivé nosné konzole lze upevnit s pomocí optimálně zvolených kotevních prvků na zeď z jakéhokoliv materiálu. V regálu pak můžete skladovat nejrůznější věcí, od zahradních potřeb přes dílenské nářadí až po barvy či jiný dílenský materiál. Vzdálenost nosných konzol je nutné přizpůsobit s ohledem na charakter a váhu skladovaných věcí. Jinak se jedná o snadno rozšiřitelný systém, kde můžete postupně dokupovat dle potřeby jednotlivé části.

Policový regálový systém

Řešení pro větší sklad – paletové regály

Skladové prostory jsou drahá záležitost a rozhodně je nutné využít každý dostupný milimetr pro uložení zboží. Určitě budete potřebovat paletové regály, které fungují jako jednoduchá stavebnicová konstrukce. Paletové regály jsou navržené jako samonosná ocelová konstrukce. Dobře navržený systéme ukládání dovoluje využít optimálně prostor skladu. Výhodou je také rychlá montáž i demontáž.

Regálový systém je vhodný pro všechny typy palet, jak pro nejběžněji používané europalety, tak pro industriální palety nebo kovové kontejnery. Paletové regály mají mezi sebou dostatečně širokou uličku, která umožňuje snadný výdej nebo naskladnění zboží. Paletové regály je možné instalovat do vnitřních i venkovních prostor, vždy však na kvalitní betonovou podlahu.

P-DC1-WEB12