Alza Days - Planting & Growing Equipment
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 67
ROUNDUP Herbicide FAST without glyphosate, 3 l
Amazing Deal
599,-
Save 99,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - total, packing volume 3000 ml - 200 Kč/1 l
HAPPY GREEN Foliage tray, 300 x 200 x 200 cm
1,969,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Greenhouse Films - dimensions: 300 × 200 × 200 cm (L × W × H), galvanised construction, 6 windows, green colour
SUBSTRAL Insecticide NATUREN MULTISECT spray, 750 ml
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide suitable against: insects and animal pests, packing volume 750 ml - 265 Kč/1 l
UNICEHM Rodenticide RATIMOR - paraffin blocks, 300 g
Great price
from
133,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rodenticide - extermination bait in the form of paraffin blocks, active substance bromadiolone, for placing in extermination stations, weight 300 g - from 473 Kč/1 kg
CAREO Insecticide Sprayer, 750 ml
from
195,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - to control resistant absorbent and voracious pests, for use in the garden, terraces, balconies, winter gardens and apartments - from 292 Kč/1 l
LOVELA Herbicide KAPUT PREMIUM, 500 ml
Amazing Deal
from
309,-
Save 130,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - non-selective, concentrated, spray application, active substance glyphosate, volume 500 ml - from 718 Kč/1 l
KONTEX mulching nonwoven fabric black 3.2x10m
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nonwoven Fabric mulching ,, 50 g/m2
SUBSTRAL Fungicide - comprehensive protection - spray
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fungicide suitable against: diseases and pests, moths and crawling insects - 336 Kč/1 l
HAPPY GREEN Foil tray, 200 x 200 x 300 cm
2,179,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Greenhouse Films - dimensions: 300 × 200 × 200 cm (L × W × H), galvanised construction, 6 windows, white colour
ROUNDUP Herbicide FAST concentrate, 250 ml
399,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - quick visual effect of disposal - 1,596 Kč/1 l
ROUNDUP Herbicide FAST replacement cartridge without glyphosate, 5 l
Great price
799,-
Save 50,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - total, replacement cartridge, packing volume 5000 ml - 160 Kč/1 l
LOVELA Herbicide KAPUT PREMIUM, 250 ml
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - non-selective, concentrated, spray application, active substance glyphosate, volume 250 ml - 1,076 Kč/1 l
SUBSTRAL Fertilizer OSMOCOTE for garden, 1.25 kg
Great price
from
348,-
Save 29,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fertiliser - designed for woody plants, mineral composition, granules, weight 1.25 kg
GARVIA Garden kneeler 60 x 27 x 49 cm
529,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kneeler - steel, maximum load 100kg, dimensions: 49×27×60cm, folding
AGRO Grass mix Park PROFI, 25 kg
4,990,-
In stock > 5 pcs
Grass Mixture - - 200 Kč/1 kg
KONTEX mulching nonwoven fabric black 3.2x5m
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nonwoven Fabric mulching ,, 50 g/m2
UNICEHM Soft bait RATIMOR, 150 g
from
105,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rodenticide - on mice and rats, ideal for grain or food storage, delayed effect, contains attractants and fragrances attractive to rodents, it doesn't harden, it doesn't get wet,...
GARDEN DIAMOND Lawn edging JUNIOR, length 6 m, black
from
313,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lawn Edging
UNICEHM Rodenticide RATIMOR - soft bait, 150 g
from
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rodenticide - on mice and rats, ideal for grain or food storage, delayed effect, contains attractants and fragrances attractive to rodents, it doesn't harden, it doesn't get wet,...
EINHELL Cordless Sprayer GE-WS 18/75 Li-Solo, 3425220 (without battery)
2,139,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pressure Sprayer 7.5 l - handheld and shoulder, cordless, membrane pump, area application, for fertilizers and plant protection products, max. pressure 2.5 bar, safety valve, flow...
+Gift Charger and Spare Batteries Einhell with a value of 589,-
HAPPY GREEN Foil tray with shelves, 140 x 73 x 200 cm
1,659,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Greenhouse Films - dimensions: 140 × 73 × 200 cm (L × W × H), green colour
GARDENA Folding Square Garden Bin - Size M
839,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Garden Bin - for waste, leaves and grass, folding, square, volume 130 l, includes side handles, tear-resistant, with 2 handles, Dimensions 60 × 46 × 46 cm (H×W×D), black colour
SUBSTRAL Liquid fertilizer for flowers, 1000 ml
149,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fertiliser - mineral composition, liquid, volume 1 l - 30 Kč/pcs - from 149 Kč/1 l
SUBSTRAL Liquid fertilizer for orchids, 250 ml
79,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fertiliser - designed for flowers, mineral composition, liquid, volume 0.25 l - 7.90 Kč/pcs - from 316 Kč/1 l