Obnovit stránku

Hogwarts Legacy; wallpaper: cover

Hogwarts Legacy (INFO) – datum vydání, gameplay, edice atd.

(Update): Kapitola Herní svět aktualizována o nové informace, zejména nové video se záběry z bradavických kolejí.

Magický svět brýlatého chlapce s jizvou na čele nás ani po letech nepřestává bavit, a přestože jsme z prostředí Harryho Pottera dostali už řadu více či méně povedených titulů, na kvalitní RPG stále čekáme. Díru na trhu i trhlinu v herních srdcích „potterheads“ má zaplnit Hogwarts Legacy, akční RPG odehrávající se v kouzelnickém světě, který známe z knih a filmů.

Příběh Hogwarts Legacy nás zavede do devatenáctého století, kde se vžijeme do role bradavického studenta, který kromě obvyklých školních povinností bude také řešit své unikátní kouzelnické schopnosti a nikdy nekončící boj dobra se zlem v bohatém otevřeném světě vytvořeném spisovatelkou J. K. Rowlingovou. Vše, co potřebujete o Hogwarts Legacy vědět, najdete v tomto článku.


Autor: Filip NěmecInfo


Zdroj obrázku: Avalanche Software

Hogwarts Legacy ve zkratce

  Hogwarts Legacy

 • Žánr: Akční RPG
 • Vývojář: Avalanche Software
 • Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment
 • Čeština, česká lokalizace: Ne?

 • Datum vydání a platformy: 10. 2. 2023 na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One | později na Switch

Hogwarts Legacy (INFO) – OBSAH

Hogwarts Legacy: Datum vydání, platformy


Hogwarts Legacy vyjde 10. února 2023 na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. Později hra vyjde také na Nintendo Switch, tato verze však podle vývojářů vyžaduje více času a její datum vydání tak zatím neoznámili.

Ačkoli nás autoři opakovaně ujišťovali, že Hogwarts Legacy vyjde na konci roku 2022, nakonec tedy došlo k dalšímu odložení hry. Vzhledem k tomu, že jde o odklad jen o zhruba tři měsíce a konečně známe přesné datum vydání, věříme, že tento termín by mohl být konečně finální. Hra totiž byla již několikrát odložena, původně měla vyjít už v roce 2021.

Hogwarts Legacy; wallpaper: cover, logo

zdroj: Avalanche Software

Hra byla oznámena 16. září 2020 na PlayStation 5 showcase eventu.

Hogwarts Legacy: Sběratelská, deluxe a standardní edice


Hogwarts Legacy se bude prodávat ve čtyřech edicích: Standardní obsahující pouze hru, deluxe edici, digitální deluxe edici a sběratelské edici.

Deluxe edice se bude prodávat v klasické krabicové verzi a také digitální variantě (Digital Deluxe Edition), přičemž ta digitální umožní upgrade PS4 nebo Xbox One verze hry na PS5 respektive Xbox Series X/S verzi. Obsahově budou obě verze shodné, kromě základní hry nabídnou následující digitální bonusy:

 • Testrál (zvíře pro létání/cestování, nepůjde získat jiným způsobem)
 • kosmetický balíček Černá magie
 • soubojnická aréna Černá magie
 • čapka Černá magie
 • přístup do hry o 72 hodin dříve
 • Hippogriff (zvíře pro létání/cestování) – pouze pro předobjednávky

Sběratelská edice kromě veškerého obsahu deluxe edice nabídne také ingame bonus v podobě pláště z Kelpie (vodní démon) a steelbook s logem Bradavic. Jako hlavní sběratelský kousek dostaneme rozevřenou knihu s mapou Bradavic a jejího okolí, nad kterou se díky magii... tedy pardon, magnetu, bude ve vzduchu vznášet kouzelnická hůlka. Obsah edice a zejména levitující hůlku autoři představili v následujícím videu.

Hogwarts Legacy - Collector's Edition Unboxing

zdroj: Warner Bros.

Vznášející se kouzelnická hůlka je příjemnou změnou oproti všem těm soškám z většiny ostatních sběratelských edic.

Autoři již potvrdili, že zatímco konzolové verze sběratelské edice budou obsahovat i disk se hrou, PC verze z nějakého magického důvodu obsáhne pouze kód ke stažení digitální verze Hogwarts Legacy. 

Předobjednávky na sběratelskou edici byly spuštěny 25. srpna ve Velké Británii, a tak není vůbec jasné, jestli bude sběratelka dostupná také u nás. V Británii se prodává PC verze za 269 Liber a konzolová za 279 Liber, což je bezmála 9 000 Kč.

Hogwarts Legacy; screenshot: sběratelská edice

zdroj: Warner Bros.

Obsah sběratelské edice.

Hogwarts Legacy: Čeština, česká lokalizace


Česká lokalizace není v současnou chvíli potvrzena, ani zcela vyloučena. Hogwarts Legacy bude pravděpodobně obsahovat velké množství dialogů a dalšího textu, a tak by český překlad ve formě titulků jistě přišel vhod, aktuálně však s jakoukoliv formou oficiálního překladu spíše nepočítáme.

Hogwarts Legacy: Příběh


Příběh i místa, kde se bude Hogwarts Legacy odehrávat, patří do kouzelnického světa vytvořeného britskou spisovatelkou J. K. Rowlingovou. K nelibosti mnoha fanoušků chlapce s jizvou na čele se ale příběh Hogwarts Legacy nebude odehrávat v době, kdy se zlem bojuje Harry, Ron a Hermiona. Hra je zasazena do konce devatenáctého století, příběhová linka z pera scénáristů studia Avalanche Software tak představí úplně nové události. Vývojáři však slibují, že hru vytváří ve vší úctě k původní předloze a snaží se o co nejužší propojení. Nejen na to ostatně dává pozor studio Portkey Games stojící za mobilní hrou Harry Potter: Wizards Unite, které má na starost vytvářet či dohlížet na vývoj her ze světa Harryho Pottera. 

Hogwarts Legacy; screenshot: bradavický znak Hogwarts Legacy; screenshot: Bradavice

zdroj: Avalanche Software

Záběry úvodního traileru naznačují, že se designéři částečně inspirovali filmovou sérií, zároveň je však zřejmé, že svět Hogwarts Legacy bude zejména odrazem jejich vlastního vnímání světa Harryho Pottera.

„Spolupráce s Portkey Games nám dala unikátní příležitost vrátit se do Bradavic v úplně jiné éře. Vždy se ptáme, co vytáhnout z bohaté knihovny postav, stvoření a témat a představujeme si, jak tyto detaily ovlivní školu více než sto let před příchodem Harryho Pottera. Kdo je ředitel? Jakým výzvám tehdejší studenti čelí? Co ovlivňovalo společnost před Tomem Raddlem, před Mlokem Scamanderem? Fanouškům nabízíme něco hodně povědomého, ale způsobem, jaký ještě nepoznali,“ popisuje zasazení Hogwarts Legacy Adrian Ropp, vedoucí příběhu v Avalanche Software.

Středobodem celé hry budou Bradavice, kam se podíváme v roli studenta prahnoucího po kouzelnickém vzdělání. Do proslulé školy čar a kouzel se ale dostaneme později a nastoupíme až do pátého ročníku. „Po pozdním přijetí do Bradavic zjistíte, že nejste obyčejný student, ovládáte totiž neobvyklé dovednosti prastaré magie. … Pouze na vás bude rozhodnutí, zdali své tajemství budete pro dobro všech ostatních chránit, nebo podlehnete touze ovládnout nebezpečnou magii.” Směřování příběhu a tím i osudu naší postavy tak budeme pravděpodobně ovlivňovat pomocí příběhových voleb, jejichž součástí bude právě i volba mezi dobrem a zlem.

Hogwarts Legacy - Sebastian Sallow's Dark Legacy

zdroj: Warner Bros.

Zmijozelský student Sebastian Sallow vám nabídne možnost nahlédnout do světa černé magie, která je velmi mocná, ale čaroděje se slabou vůlí může svézt na scestí. Odoláte, nebo nabídku přijmete? Tato a další rozhodnutí budou ovlivňovat vývoj vaší postavy a celý příběh Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy: Gameplay


Hogwarts Legacy se prezentuje jako open-world akční RPG, které využije všechny prvky tohoto žánru. Od detailní tvorby postavy, jejího postupného vývoje podle toho, jakým čarodějnickým oblastem se budete (nejen při studiu ve škole) věnovat a jaká budete činit rozhodnutí, až po RPG klasiky jako crafting, prozkoumávání dungeonů či nespočet vedlejších nepovinných úkolů.

Hogwarts Legacy; screenshot: kouzelný klobouk, volba koleje

zdroj: Avalanche Software

Na začátku hry vás bude čekat kromě tvorby postavy také volba koleje.

Autorům se očividně daří kombinovat typické RPG prvky, jako je třeba míchání lektvarů či hledání magických artefaktů, s knižní předlohou, které jsou podobné činnosti vlastní. Vzniká tak nejen zábavná, ale také předloze věrná hratelnost. Neméně důležitá ale bude i akční složka. Připravme se na akční kouzelnické souboje, kde bude hrát roli výběr správných zaklínadel, jejich řetězení v komba či správné načasování odrážecích kouzel.

V rámci studia v Bradavicích si budeme postupně vylepšovat statistiky a schopnosti své postavy, dá se však očekávat, že bojovat nebudeme pouze s testy z kouzelnických předmětů a bubáky převlečenými za mozkomory, ale se skutečnými, nebezpečnými nepřáteli. Akční pasáže ovšem bude střídat řešení nejrůznějších hádanek a průzkum rozlehlého kouzelnického světa.

Hogwarts Legacy - State of Play Official Gameplay Reveal | PS5, PS4

zdroj: PlayStation

Z prvních záběrů z hraní zatím Hogwarts Legacy působí jako splněný sen všech fanoušků Harryho Pottera.

Hogwarts Legacy: Herní svět, rozsah a délka hry


Jak už název hry napovídá, podobně jako v případě knižní série budou středobodem všeho dění Bradavice, hra ovšem působí dojmem rozsáhlého a otevřeného světa. Kromě Bradavic se totiž podíváme i do přilehlého okolí, jako jsou třeba Prasinky, kam vyrazíme na nákupy kouzelných propriet (Hogwarts Legacy naštěstí nebude obsahovat mikrotransakce). Navštívíme i Zapovězený les, kde lze před pytláky zachraňovat kouzelná (fantastická) zvířata, ale také vzdálenějších lokace, které nejenom že nebyly ve filmech vůbec zpracovány, ale i samotné knihy je mohly jen letmo zmínit.

Hogwarts Legacy - Next Gen Immersion Trailer | PS5 Games

zdroj: PlayStation

Pro ještě větší vtažení do hry nabídne PlayStation 5 verze kromě prostorového zvuku také oblíbené funkce ovladače DualSense, tedy haptickou odezvu a adaptivní triggery.

Svou roli sehraje také zasazení hry do konce 19. století. „Skoro bezhlavý Nick se klidně může vznášet kolem, loajální a veselý, jako nikdy předtím. Zapovězený les je už tehdy zapovězený a zároveň už je domovem kentaurů, kteří nejsou příliš nadšeni z jakékoli interakce s lidmi,“ popisuje vedoucí příběhu Adrian Ropp ve snaze přiblížit prostředí hry a jasně ukázat, že ačkoli se vracíme v čase, budeme se cítit téměř jako doma. Celý svět se navíc bude měnit nejen v závislosti na denní době, ale také ročním období.

Rozsáhlost hry naznačuje také nutnost naučit se ovládat létání na koštěti, které bude sloužit k rychlejšímu cestování po mapě (famfrpál bohužel ve hře nebude), přičemž úvodní trailer nabídl i krátký záběr z létání na hipogryfovi. Skutečně nás tedy může čekat co do rozlohy obrovská herní plocha vybízející k objevování. Odhadujeme tak, že dohrání hry může zabrat i nižší desítky hodin, zatímco kompletní objevení všech tajemství i násobně více.

Hogwarts Legacy Reveals Common Rooms, HPFC Integration and more | Back to Hogwarts 2022

zdroj: Wizarding World

Autoři postupně představují jednotlivá prostředí hry. V čase 1:20 například začínají nové záběry ze společenských místností všech čtyř kolejí.

Hogwarts Legacy: Multiplayer, kooperace


Hogwarts Legacy bude obsahovat pouze singleplayer kampaň pro jednoho hráče. V plánu není online multiplayer ani kooperace.

Hogwarts Legacy: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na YouTube kanále hry a obrazové materiály na homepage stránkách hry Hogwarts Legacy.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Hogwarts Legacy; screenshot: drak Hogwarts Legacy; screenshot: krmení zvířat
Hogwarts Legacy; screenshot: lektvary
Hogwarts Legacy; screenshot: souboj
Hogwarts Legacy; screenshot: velká síň

zdroj: Avalanche Software

(16. 9. 2020): Hogwarts Legacy - Official Reveal Trailer

Hogwarts Legacy - Official Reveal Trailer

zdroj: Sony

Hogwarts Legacy: Hodnocení a metacritic


Vzhledem k plánovanému vydání Hogwarts Legacy na rok 2022 v současnou chvíli nejsou dostupné žádné recenze.

Hogwarts Legacy: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Hogwarts Legacy:


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-8400 OR AMD Ryzen 5 2600 Intel Core i7-8700 OR AMD Ryzen 5 3600
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 or AMD RX Vega 56 NVIDIA GeForce 1080 Ti or AMD RX 5700 XT
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operační paměť 8 GB 16 GB
Pevný disk 85 GB HDD (SSD doporučeno) 85 GB SSD

• Zdroj: Steam (29. 8. 2022)

S jakým herním PC na Hogwarts Legacy?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX3050

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3050

Alza GameBox Core RTX3060 Ti

Sestava pro náročné:

Alza GameBox Core RTX3060 Ti

i Mohlo by vás zajímat

• Zdroje: hogwartslegacy.com


Co jsme dříve napsali o Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy nás vezme do 19. století

Akční open world RPG Hogwarts Legacy vzniká ve studiu Avalanche Software, které však spolupracuje se společností Portkey Games stojící za mobilní hrou Harry Potter: Wizards Unite. Dá se však předpokládat, že otěže vývoje drží pevně v rukou právě Avalanche a druhé zmíněné studio slouží spíše jako podpora, jež má však větší zkušenosti s kouzelnickým světem Harryho Pottera. Hra je pak dle očekávání vyvíjena pod licencí Wizarding World, takže se můžeme těšit na nefalšovaný kouzelnický zážitek prošpikovaný reáliemi ze světa Harryho Pottera.

Hogwarts Legacy - Official Reveal Trailer | PS5

Atmosféra kouzelnického světa z traileru čiší také díky hudbě používané ve filmech s Harry Potterem.

Dřívější zvěsti se potvrdily a nedočkáme se tak ikonické trojice hrdinů, ani dalších známých postav z knižní předlohy nebo filmů. Děj Hogwarts Legacy se odehrává dokonce ještě před událostmi filmu Fantastická Zvířata, podíváme se totiž až do 19. století, což je pro filmovou, ale zejména knižní předlohu naprosto neprobádané území. Autoři tak mají vcelku volné ruce v tom, jakým směrem se příběh vydá, jaké postavy přivedou k životu a jak vše zapadne do značky, kterou milují miliony lidí po celém světě.

 „Spolupráce s Portkey Games nám dala unikátní příležitost vrátit se do Bradavic v úplně jiné éře. Vždy se ptáme, co vytáhnout z bohaté knihovny postav, stvoření a témat a představujeme si, jak tyto detaily ovlivní školu více než sto let před příchodem Harryho Pottera. Kdo je ředitel? Jakým výzvám tehdejší studenti čelí? Co ovlivňovalo společnost před Tomem Raddlem, před Mlokem Scamanderem? Fanouškům nabízíme něco hodně povědomého, ale způsobem, jaký ještě nepoznali,“ popisuje zasazení Hogwarts Legacy Adrian Ropp, vedoucí příběhu v Avalanche Software.

„Skoro bezhlavý Nick se klidně může vznášet kolem, loajální a veselý, jako nikdy předtím. Zapovězený les je už tehdy zapovězený a zároveň už je domovem kentaurů, kteří nejsou příliš nadšeni z jakékoli interakce s lidmi,“ pokračuje Ropp ve snaze přiblížit prostředí hry a jasně ukázat, že ačkoli se vracíme v čase, budeme se cítit téměř jako doma. Chybět nebudou ani Prasinky, a dokonce ani Olivander, výrobce kouzelnických hůlek.

Středobodem hry však budou soudě podle traileru (a také názvu hry) Bradavice, ukázka ze hry se však snaží vyvolat dojem obrovského kouzelnického světa vybízejícího k objevování, a tak se nejspíše podíváme i na místa, která ještě z původní předlohy tolik podrobně neznáme. Autoři jsou zatím ohledně obsahu hry, ale i hratelnosti hodně tajemní, o Hogwarts Legacy však hovoří jako o open world RPG, a tak se velký otevřený svět zdá vcelku pravděpodobný.

Původní spekulace pak v kontextu oznámení hry začínají působit reálněji (potvrdilo se například zasazení do 19. století a částečně také název hry, který měl být Hogwarts: A Dark Legacy), a tak se nejspíše skutečně vtělíme do studenta Bradavic, se kterým prožijeme několik školních let a vývoj příběhu budeme ovlivňovat svými rozhodnutími, přičemž nás čeká výběr koleje a soudě podle screenshotů, na kterých je vždy jiná postava, také tvorba charakteru.

Hogwarts Legacy působí z traileru vcelku ambiciózně, mohly by se tedy vyplnit také o něco odvážnější leaky a spekulace, jako jsou plnohodnotné turnaje ve famfrpálu nebo milostné vztahy s ostatními studenty, jež mohou dokonce konec hry ozvláštnit svatbou. Vzhledem k tomu, že má hra vyjít už příští rok, bychom se další informace měli dozvědět poměrně brzy.

Hogwarts Legacy vychází příští rok na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X.

• Zdroje: hogwartslegacy.warnerbrosgames.com, blog.playstation.com

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB30