Obnovit stránku

Honor Band 5 Sport (RECENZE) – dostupný náramek s klipem na obuv

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Honor Band 5 Sport je novější a vlastně i specializovanější variantou oblíbeného fitness náramku Honor Band 5. Na rozdíl od něj je ale menší, cenově dostupnější a připnout jej můžeme i na samotnou obuv. Podrobnosti najdete v následující recenzi.

fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;

Honor Band 5 Sport (RECENZE) – OBSAH

 1. Malý displej, nízká váha a ekologický řemínek
 2. Připnutí na obuv aneb náramek jako senzor
 3. Když základní funkce musí stačit
 4. Honor Band 5 Sport – specifikace, dostupnost a cena

Malý displej, nízká váha a ekologický řemínek

Fitness náramek Honor Band 5 Sport se od základní verze nápadně liší už na první pohled. Přehlédnout nelze relativně malý černobílý displej, který nepůsobí zrovna atraktivně a drobným písmem může odradit některé starší zákazníky. Přesto se na základní obrazovku vešly všechny stěžejní informace, jako je čas, den v týdnu, datum, míra nabití či stav připojení k mobilnímu telefonu. Aktuální den a měsíc je nicméně uveden v angličtině, což je záležitost, kterou snad vyřeší budoucí aktualizace. Co se týče displeje, ten je standardně vypnutý a aktivujeme jej teprve dotykem nebo zvednutím zápěstí – obojí funguje svižně a spolehlivě.

Honor Band 5 Sport razí cestu maximální jednoduchosti, což se odráží i v jediném dostupném ciferníku, který nelze nikterak měnit ani editovat. Také menu nabízí omezený počet položek, jejichž maximum je šest, sami si ale můžeme zvolit, které z nich chceme v náramku zobrazit. Funkce nalezené v menu zároveň odhalují jen základní údaje a podrobnější informace najdeme až v mobilní aplikaci, což není zrovna rychlé ani praktické. Nekomplikovanost se odráží také v ovládání, které probíhá skrze dotykové tlačítko umístěné pod displejem. Jedním stiskem přejdeme na další položku, zatímco delším podržením rozklikneme nebo aktivujeme právě zobrazené. Samotný displej dotykový bohužel není.

fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;
fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables; fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;
Pohled na konstrukci a řemínek fitness náramku Honor Band 5 Sport.

Zmínit musíme také řemínek, který je vyroben z recyklovaného materiálu z plastových láhví, a je tedy šetrný k životnímu prostředí. Přesto si zachovává vlastnosti jemné tkaniny, díky čemuž je na dotek velmi příjemný. Pásek Honor Band 5 Sport je současně trochu pružný a lze jej nasadit jednoduchým navlečením, což zamezuje nechtěnému rozepnutí a ztrátě. Kovová přezka zase umožňuje nastavit velikost dle potřeby, takže je zajištěna i dokonalá přiléhavost.

Honor Band 5 Sport lze pořídit ve variantách Glacier GreySakura Pink, které se od sebe liší pouze zbarvením pásku. Ačkoliv výrobce hovoří o možnosti dokoupit další barevné řemínky, česká verze oficiálních stránek je na obrázku nezobrazuje, což je zřejmě důsledkem toho, že na našem území k dispozici jednoduše nejsou. 

Ačkoliv konstrukce je očividně z polymeru, výrobce fitness náramek testoval v řadě náročných situací. V každé z nich Honor Band 5 Sport obstál na jedničku, s odolností si tak starosti rozhodně dělat nemusíme. Výhodou je také mimořádně nízká váha 13 gramů, díky které prakticky zapomeneme, že máme Honor Band 5 Sport vůbec na ruce. Konstrukce fitness náramku je také vodotěsná do 5 atmosfér, takže odolá dešti, sprchování i plavání v mělké vodě. Sauně, slané vodě a hloubkovému potápění se ale raději vyhněte.

fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables; fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables; fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;
Nahoře klip připnutý na obuv, vlevo dole zobrazení ušlé vzdálenosti, vpravo dole krokoměr.

Připnutí na obuv aneb náramek jako senzor

Jak víte již z nadpisu, fitness náramek Honor Band 5 Sport nabízí jedinečnou možnost upevnění na obuv. Vnitřní část fitness náramku jednoduše vyndáme z konstrukce určené pro zápěstí a umístíme ji do speciálního klipu. Ten následně zasuneme za tkaničky a zacvakneme, takže je prakticky nemožné, aby se Honor Band 5 Sport sám odepnul a ztratil. Klip je samozřejmě součástí balení.

Honor Band 5 Sport umístění na obuv sám rozpozná díky vnitřní části klipu, která kouskem kovu spojuje nabíjecí zdířky náramku. S náramkem na botě se změní také nabídka, která dává na výběr mód běžecký nebo basketbalový. V průběhu sportování jsou k dispozici jen základní informace, jako je doba tréninku, v případě běhu pak také překonaná vzdálenost. Po skončení aktivity je nutné měření ručně ukončit a shromážděné informace si následně můžeme prohlédnout v mobilním telefonu.

Určitým minusem je problematické zjišťování údajů při sportování. Při aktivitě mě například zajímalo, kolik jsem již uběhl, a musel jsem proto zastavit, kleknout si a nepříjemně se naklánět, abych přečetl informace z malého displeje na botě. Zejména začátečníkům pak rozhodně bude chybět snímač srdeční frekvence, bez kterého je problém určit správnou intenzitu tréninku, což zvyšuje pravděpodobnost neefektivní aktivity. Nedočkali jsme se ani GPS, takže pokud je pro vás tato technologie důležitá, zkuste si vybrat jiný fitness náramek v kategorii k tomu určené.

fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;
fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;
Ukázka podrobných informací získaných při použití klipu u běhání.

Velkým překvapením je naopak podrobnost získaných dat při snímání z obuvi. V mobilní aplikaci Huawei Health najdeme mnoho pokročilých informací včetně jejich srozumitelného popisu v češtině. U běhání, které zároveň slibuje 97% přesnost, zjistíme průměrné tempo, průměrnou rychlost, průměrnou kadenci, průměrný krok, ale i průměrnou dobu kontaktu se zemí, průměrnou sílu došlapu, průměrné vytáčení chodidla, průměrný úhel vychýlení či vzor došlapu (viz výše). V mém případě Honor Band 5 Sport například zjistil, že mám příliš dlouhou dobu kontaktu se zemí, což značí horší použití elastické energie svalů a běžecké efektivity. Aplikace rovnou nabídla možné řešení v podobě konkrétních cviků – skákání přes švihadlo a dřepů s výskokem. Získané údaje lze samozřejmě probrat i s profesionálem.

Také u basketbalu odhalíme mnoho užitečných informací (viz níže), mezi kterými najdeme procento aktivity, průměrnou výšku výskoku, průměrnou dobu strávenou ve vzduchu, počet výskoků, rychlost pohybu, případně celkové zhodnocení výskoků, výbušné síly, sprintování, přesunů a zrychlení. Ačkoliv některé ukazatele nemusí být ihned srozumitelné, mobilní aplikace je uživateli vysvětlí, a to i pomocí ilustrací. Vedle toho Honor Band 5 Sport nepřetržitě měří běžné údaje, jako jsou kroky, ušlá vzdálenost, spálené kalorie nebo doba intenzivnější aktivity. Na samotném náramku Honor Band 5 Sport najdeme jen minimum údajů a značně omezená je také možnost nastavení. Z tohoto hlediska proto náramek připomíná spíše čidlo, které předává informace do telefonu.

fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;
Ukázka podrobných informací získaných při použití klipu u basketbalu.

Když základní funkce musí stačit

Fitness náramek Honor Band 5 Sport je samozřejmě vybaven i dalšími funkcemi, mezi kterými najdeme například upozornění na dlouhé sezení nebo možnost prozvonit telefon pro jeho snazší nalezení. K dispozici je také budík na bázi vibrací, který umožňuje i tzv. chytré buzení. Jde o možnost nechat se probudit v rozmezí až třiceti minut v takový moment, který je ideální pro pocit maximální svěžesti. Veškeré funkce je nicméně nutné nastavit v chytrém telefonu, což je vzhledem k omezenému ovládání náramku skrze jediné tlačítko celkem logickým krokem.

Honor Band 5 Sport nás upozorní i na příchozí zprávu nebo hovor, který můžeme dokonce rovnou odmítnout. Náramek nám však neprozradí žádné podrobnosti, takže nevíme, kdo nám volá/posílá zprávu či jaký text nám konkrétně přišel. Na druhou stranu si můžeme vybrat, od jakých aplikací nám notifikace budou chodit a od jakých nikoliv. K dispozici je také režim „Nerušit“, což zamezuje nechtěné interakci v době, kdy chceme mít jednoduše klid. Honor Band 5 Sport zvládá také měření spánku včetně rozeznávání lehké a hluboké fáze.

fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables; fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables; fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;
Nahoře základní ciferník, vlevo dole ukázka vysunutí, vpravo dole počet ušlých kroků.

Ocenit musíme také výdrž baterie, která při běžném užívání dosahuje až 14 dnů. My jsme náramek Honor Band 5 Sport sice netestovali po tak dlouhou dobu, dle úbytku energie v prvním týdnu se ale zdá, že dvoutýdenní výdrž není žádným problémem. Samotné nabíjení probíhá, podobně jako u Xiaomi Mi Band 4, vyndáním z řemínku a vložením do nabíječky, kterou zastrčíme do konektoru USB.

Honor Band 5 Sport – specifikace, dostupnost a cena

Honor Band 5 Sport z hlediska funkcí sice není tak všestranný jako základní verze náramku, sportovcům zaměřeným na běh či basketbal však nabídne mimořádně podrobné informace, které je posunou na nový level. Lákavá je také velmi nízká cena, která se pohybuje okolo pětistovky. Produkt je dostupný již nyní a pokud vás tedy fitness náramek Honor Band 5 Sport zaujal, neváhejte a klikněte na zelené tlačítko níže.

Hlavní rozdíly mezi Honor Band 5 a Honor Band 5 Sport

Fitness náramek Honor Band 5 Honor Band 5 Sport
Displej dotykový barevný AMOLED černobílý panel
Měření srdečního tepu ×
Připnutí na obuv ×
Ovládání hudby na telefonu ×
SpO2 Monitor ×
fitness náramek; chytrý náramek; Honor Band 5 Sport; nositelná elektronika; wearables;

Honor Band 5 Sport

Fitness náramky

Fitness náramek Honor Band 5 Sport cílí zejména na sportovce věnující se běhu a basketbalu, kteří využijí podrobná data z klipu na obuvi. Vedle příjemného řemínku, vodotěsnosti 5 ATM a parádní výdrže baterie je mimořádně atraktivní také cena, která by některé sportovce mohla motivovat k tomu, aby si náramek zakoupili jako užitečné čidlo.

Klady

 • Možnost připnutí na obuv
 • Podrobná analýza běhu a basketbalu
 • Vodotěsnost 5 ATM
 • Nízká váha
 • Výdrž až 14 dnů
 • Atraktivní cena

Zápory

 • Malý černobílý displej
 • Chybí snímač srdeční frekvence
 • Monitoruje jen běh a basketbal
i Mohlo by vás zajímat

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB01