Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny od pondělí do soboty jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 374 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Podpořte v dětech malého programátora

Aktualizováno

Současný svět dospělých ovládá digitalizace a robotizace a ne jinak je tomu ve světě dětí. Není proto divu, že se roboti a robůtci stávají stále oblíbenějšími a stále více dětí touží po robotickém kamarádovi. Společnost MaDe proto přichází s absolutní novinkou, s robotem Mazzy a s robůtkem Woki, kteří nejenže děti zabaví a nadchnou, ale také je seznámí se základními programovacími kroky a umožní jim řídit robota pomocí vlastního programování. Z původní hračky se tak stává edukativní záležitost, která kromě zábavy poskytuje také rozvoj vědomostí a podporuje logické myšlení dítěte.

Robot Mazzy

Podpořte v dětech malého programátora – OBSAH

  1. Edukativní robotické hračky
  2. Programovací robot Woki
  3. Programovací robot Mazzy

Edukativní robotické hračky

Robotické a interaktivní hračky jsou bezesporu trendem dnešní doby a není divu, že si je kromě dětí mnohdy oblíbí i jejich rodiče. Přirozenou cestou rozvíjejí logické myšlení, zvídavost i představivost a vyvolávají v dětech zájem o moderní technologie. Často pro děti představují první seznámení se světem IT a poskytují jim základní znalosti z oboru elektromechaniky a robotiky. Robotické hračky podporují jak technické poznatky a dovednosti, tak smysl pro logiku a intuici. Děti mohou své robotické kamarády ovládat nejen na dálku či hlasem, ale také prostřednictvím mobilní aplikace. Z některých robotů  je možné sestavovat elektronické modely, případně si na nich vyzkoušet základy programování. Díky tomu se z běžných hraček stávají skvělí edukativní pomocníci, kteří umí propojit hru a vzdělávání v jeden zábavný celek.

i

O společnosti MaDe:

MaDe je česká značka zabývající se výrobou hraček již od roku 1991. Inspiraci nachází v aktuálních celosvětových trendech, velký důraz však klade na originalitu a jedinečné designové zpracování svých výrobků. V širokém sortimentu společnosti Made naleznete interaktivní, kreativní a naučné hračky pro všechny věkové kategorie od miminek až po teenagery.

Programovací robot Woki

Woki je malý roztomilý robůtek, který dětem jednoduchou, avšak zábavnou formou nabízí první seznámí s programováním. To funguje na základě barevných kódovacích dílků, podle kterých se Woki pohybuje a projíždí po dané dráze sestaveným bludištěm. Jeho úkolem je nalézt cestu do cíle podle toho, jak mu ji děti samy naprogramují. V průběhu svého putování si však musí dát pozor na zákeřné duchy, kteří mu mohou vstoupit do cesty a vrátit ho tak zpět na start. Jde zkrátka o báječnou dobrodružnou výpravu, která děti doslova pohltí.

Variabilní herní plocha

Bludiště neboli herní plochu můžete sestavit až z 81 dostupných dílů. K dispozici máte 60 přednastavených bludišť, nebo lze místo návodu zapojit vlastní fantazii a vytvořit si vlastní bludiště.

Několik úrovní podle věku i zkušeností

Původně je interaktivní robůtek Woki určený pro děti od 5 let, ale hru s ním si užijí i starší kamarádi, jelikož obsahuje 4 úrovně obtížnosti. Nejmenší hráči či začátečníci využívají bludiště sestavené z 9 dílků, čerství školáci a zkušenější hráči si dílky přidávají a staví herní plochu z 25 dílků, 3. úroveň už počítá s prostorem o 49 dílcích a nejzkušenější hráči kolem 8 let a více už využívají celé herní plochy, tedy všech 81 dílků.

Woki
Hru s robůtkem Woki si děti opravdu užijí.

Woki hraje, tančí i jásá

A že Woki není žádný suchar, to je snad každému jasné. A tak při svém putování bludištěm u jednotlivých barevných žetonů vždy předvede nějaký veselý kousek. Tu zazpívá, jinde zatančí či zajásá při dosažení cíle.

Woki
Programovacích možností je mnoho, takže děti mohou neustále zadávat robůtkovi Woki nové a nové pokyny.

Programovací robot Mazzy

Robotický kamarád Mazzy je určený pro starší děti od 8 let, ale má co nabídnout i čerstvým teenagerům. Nápad propojit elektromechaniku, robotiku a programování se v případě Mazzyho opravdu vydařil, a tak díky celkově propracovanému systému dostává hra s Mazzym přidanou hodnotu.

Dva roboti z jedné sestavy

Stavebnice Mazzy obsahuje 100 dílů, ze kterých je možné sestavit dva různé modely – buď model robota, nebo akční off-road vozidlo. Sestavení modelů je podrobně popsáno v přiloženém manuálu v českém jazyce, takže děti k sestavování nepotřebují pomoc dospělého.

Robot Mazzy
Stavebnice umožňuje sestavení dvou programovatelných modelů.

Manuální ovládání robota

Jakmile je robot sestaven, můžete se s ním pustit do akce a naprogramovat si ho podle vlastních představ. Manuální ovládání se nachází přímo na panelu, který je součástí robota a umožňuje naprogramovat až 50 různých kroků, včetně změny miminky a zvuků, které robot vydává.

Ovládání pomocí chytré aplikace

Kdo by chtěl v programování postoupit ještě o úroveň výš, má možnost vyzkoušet interaktivní programování za pomoci chytré aplikace. Ta umožní s robotem provést až 240 kroků. Aplikace je vhodná pro systémy iOS či Android a jednoduše si ji stáhnete do svého chytrého telefonu či tabletu.

Robot Mazzy
Robota Mazzyho můžete ovládat pomocí chytré aplikace a užít si s ním ještě více zábavy a dobrodružství.

Akční hra s Mazzym

Pokud si nainstalujete aplikaci k ovládání robota, můžete si užít i skvělou akční hru, ve které Mazzymu postavíte bludiště s různými překážkami. Vaším úkolem je naprogramovat Mazzyho tak, aby zvládl cestu z bludiště v co nejkratším čase. Nemusíte však závodit sami, můžete vyzvat na souboj své kamarády a dát si závod o nejlepšího programátora.

Nejpřirozenější cestou k získávání nových znalostí a dovedností je zábavné hraní, které si děti naplno užijí s robotickými hračkami MaDe. 

P-DC1-WEB27