Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Hybridní disky umí rozhýbat váš stroj

Právě nastal ten nejlepší čas pro výkonový upgrade vašeho stroje a o své slovo se hlásí moderní hybridní disky. V této kategorii mají zastoupení oba giganti - Seagate i WD. Pojďme se společně podívat, co vlastně hybridní disky umí.

Unikátní úložiště s řadou výhod

Máte ve svém počítači pouze jednu pozici pro disk, a přesto toužíte okusit vlastnosti rychlých SSD? Tou správnou volbou bude hybridní disk, též označovaný jako SSHD. Jeho klasické otáčející se plotny jsou doplněné o paměťové čipy s nejčastější kapacitou 8 GB.

Tento vyhrazený prostor je plně pod kontrolou diskového řadiče, který se za provozu učí a nejčastěji používané soubory umístí právě do SSD části. Pozitivní vliv sice nepoznáte při kopírování velkých souborů, ale zejména během práce s operačním systémem. Jeho start i spouštění oblíbených programů dozná výrazných rychlostních změn.

WD Blue SSHD

Z nezávislého testu PCMark Vantage jsou například disky WD Blue SSHD čtyřikrát až pětkrát rychlejší než tradiční disky s rychlostí 5 400 ot./min.

Proč ne rovnou SSD?

Pokud nemáte finanční omezení, tak určitě bude nejlepší sáhnout po plnohodnotném SSD. Jeho 1TB varianta však dnes stojí celých 10 tisíc a ne každý je ochotný tuto částku investovat pouze do disku. Cena modelu v provedení SSHD startuje na pětinové částce.

i Nevíte kam pevný disk umístit?
Provedeme vás stavbou celého počítače krok za krokem a ukážeme vám, na co si dát při jeho kompletování pozor.

Naše pestrá nabídka

Hybridní disky máme k dispozici ve formátu 2,5", který je určený pro montáž do notebooku. Ta je obvykle docela snadná spočívá a v povolení čtveřice šroubků. Výměnu za svůj starý disk tedy provedete během pár minut. Pro klasické stolní počítače pak jsou k dispozici modely v provedení 3,5".

P-DC1-WEB07