Obnovit stránku

Během svátku 28. 9. mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejen Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

Jak funguje recirkulační digestoř bez odtahu?

Slovník

Aktualizováno

Jak funguje recirkulační digestoř? Jaký je rozdíl mezi recirkulační a odtahovou digestoří? Co je recirkulační režim u digestoře? Jaké jsou její výhody a nevýhody?

Recirkulační digestoř: jak funguje

Jak funguje recirkulační digestoř?

Recirkulační digestoř, také známá jako recirkulační odsavač par, je typ kuchyňského odsavače, který čistí vzduch bez nutnosti přímého odvodu ven. Funguje tak, že odsává vzduch, který obsahuje páry, mastnoty a pachy z vaření, a poté ho pročišťuje a vrací zpět do místnosti.

Odsávání: Ventilátor v digestoři odsává vzduch z vařící zóny a tím zachycuje páry, zápachy a částice mastnoty.

Filtrace: Vzduch je nejprve veden přes tukový filtr, který zachycuje částice mastnoty a zabraňuje jejich usazování v digestoři a na dalších površích. Tukový filtr může být kovový nebo textilní, a je nutné ho pravidelně čistit nebo měnit.

Odstranění pachů: Po tukovém filtru prochází vzduch uhlíkovým filtrem, který obsahuje aktivní uhlí. Aktivní uhlí má velký povrch, který dokáže pohlcovat pachy a chemické látky. Uhlíkový filtr je potřeba pravidelně měnit, protože jeho účinnost klesá s nasycením nečistotami.

Recirkulace: Poté, co prošel oběma filtry, je očištěný vzduch vracen zpět do kuchyně prostřednictvím výdechu digestoře.

i

Recirkulační digestoře jsou vhodné pro byty nebo domy, kde není možné nebo praktické instalovat digestoř s odvodem ven. Nicméně je důležité si uvědomit, že jejich účinnost může být nižší než u digestoří s venkovním odvodem, a že je potřeba pravidelně měnit a čistit filtry, aby fungovaly správně.

Jaké jsou výhody a nevýhody recirkulační digestoře?

Výhody recirkulační digestoře

  • Snadná instalace: Recirkulační digestoře nevyžadují venkovní odvod, což zjednodušuje instalaci, zvláště v bytech nebo domech, kde není možné nebo praktické vytvořit průchod pro odvod vzduchu.
  • Flexibilita umístění: Díky absenci potřeby venkovního odvodu můžete recirkulační digestoř instalovat téměř kdekoli v kuchyni, což vám dává větší volnost při návrhu a uspořádání kuchyňského prostoru.
  • Energetická účinnost: Protože recirkulační digestoře neodvádějí vzduch ven, ztráty tepla nebo chladu z interiéru jsou minimalizovány, což může přispět k lepší energetické účinnosti vašeho domova.
  • Žádné stavební úpravy: Vzhledem k tomu, že není nutné provést žádné stavební úpravy pro odvod vzduchu, recirkulační digestoře jsou vhodné pro nájemníky nebo osoby, které nemohou nebo nechtějí provést stavební změny na svém bydlení.

Nevýhody recirkulační digestoře

  • Nižší účinnost: Recirkulační digestoře mohou mít nižší účinnost při odstraňování pachů, páry a vlhkosti ve srovnání s digestořemi s venkovním odvodem, které tyto nečistoty úplně odvádějí z interiéru.
  • Údržba filtrů: U recirkulačních digestoří je nutné pravidelně čistit a měnit filtry (zejména uhlíkové filtry), což může být nákladné a vyžaduje dodatečnou péči a údržbu.
  • Neodstraňuje vlhkost: Recirkulační digestoře neodvádějí vlhkost ven, což může vést ke zvýšené vlhkosti v kuchyni, zvláště při vaření pokrmů, které produkují hodně páry.
  • Hlučnost: Ventilátory a filtrační systémy v recirkulačních digestořích mohou být hlučnější než u odvětrávacích digestoří, což může být pro některé uživatele nevýhodou.

i

Mohlo by vás zajímat

Recirkulační digestoř očišťuje vzduch bez venkovního odvodu tím, že odsává pachy, mastnoty a páry z vaření a pročišťuje je přes tukový a uhlíkový filtr. Mezi výhody patří snadná instalace, flexibilita umístění a energetická účinnost. Nevýhody zahrnují nižší účinnost, nutnost údržby filtrů a hlučnost.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB19