Jak funguje recirkulační digestoř? Jaký je rozdíl mezi recirkulační a odtahovou digestoří? Co je recirkulační režim u digestoře? Jaké jsou její výhody a nevýhody?
Recirkulační digestoř, také známá jako recirkulační odsavač par, je typ kuchyňského odsavače, který čistí vzduch bez nutnosti přímého odvodu ven. Funguje tak, že odsává vzduch, který obsahuje páry, mastnoty a pachy z vaření, a poté ho pročišťuje a vrací zpět do místnosti.
Odsávání: Ventilátor v digestoři odsává vzduch z vařící zóny a tím zachycuje páry, zápachy a částice mastnoty.
Filtrace: Vzduch je nejprve veden přes tukový filtr, který zachycuje částice mastnoty a zabraňuje jejich usazování v digestoři a na dalších površích. Tukový filtr může být kovový nebo textilní, a je nutné ho pravidelně čistit nebo měnit.
Odstranění pachů: Po tukovém filtru prochází vzduch uhlíkovým filtrem, který obsahuje aktivní uhlí. Aktivní uhlí má velký povrch, který dokáže pohlcovat pachy a chemické látky. Uhlíkový filtr je potřeba pravidelně měnit, protože jeho účinnost klesá s nasycením nečistotami.
Recirkulace: Poté, co prošel oběma filtry, je očištěný vzduch vracen zpět do kuchyně prostřednictvím výdechu digestoře.
i
Recirkulační digestoře jsou vhodné pro byty nebo domy, kde není možné nebo praktické instalovat digestoř s odvodem ven. Nicméně je důležité si uvědomit, že jejich účinnost může být nižší než u digestoří s venkovním odvodem, a že je potřeba pravidelně měnit a čistit filtry, aby fungovaly správně.
i
Mohlo by vás zajímat
Recirkulační digestoř očišťuje vzduch bez venkovního odvodu tím, že odsává pachy, mastnoty a páry z vaření a pročišťuje je přes tukový a uhlíkový filtr. Mezi výhody patří snadná instalace, flexibilita umístění a energetická účinnost. Nevýhody zahrnují nižší účinnost, nutnost údržby filtrů a hlučnost.