Obnovit stránku

Jak vybrat hračku pro dívku od 11 do 14 let

Mladé slečny už mívají odlišné zájmy od svých mladších kamarádek, a proto spíše než s klasickými hračkami, jaké představují panenky nebo plyšáci, u nich zabodujete šperkem, kosmetikou nebo zajímavým dárkem z dílny Marvel, Harry Potter nebo LEGO® Architecture. Nabízí se i různé společenské hry či kreativní tvoření jako například výroba náramků z korálků nebo malování podle čísel. Co se týče venkovních aktivit, určitě dívku školního věku překvapíte nějakým typem elektrovozítka, ať už hoverboardem, jednokolkou nebo stylovou elektrokoloběžkou.

Jak vybrat hračku pro dívku od 11-14 let

Před výběrem hračky pro dívku od 11 do 14 let si odpovězte na tyto otázky:

 1. Jaké zájmy mladá slečna upřednostňuje?

 2. Bude jí hračka něčím přínosná?

 3. Je hračka pro dívku bezpečná a zdravotně nezávadná?

 4. Zajímá se mladá slečna o nějakou konkrétní značku či sběratelskou sérii?

Typy hraček pro dívku od 11 do 14 let

LEGO® Architecture

LEGO® Architecture

 • Legendární stavebnice pro děti i dospělé
 • Ikonické stavby celosvětově známých památek

Pro všechny nadšené cestovatelky se zájmem o světovou architekturu, historii a design nabízí stavebnice LEGO® speciální kategorii LEGO® Architecture, která kopíruje miniatury legendárních staveb, historických budov i nejznámějších památek z celého světa. Ty jsou precizně zpracovány do nejmenšího detailu. Můžete si tak postavit vlastní londýnský Big Ben, australskou operu v Sydney, Sochu Svobody i s celým New York City nebo slavnou pyramidu v Gíze a zároveň si o každé stavbě něco zajímavého přečíst v přiložené informační brožuře.

Harry Potter

Harry Potter

 • Oblíbený kouzelnický hrdina
 • Hry, postavičky, stavebnice i knihy

Harryho Pottera ze Školy čar a kouzel v Bradavicích a jeho sympatické kamarády mají v oblibě čtenáři i diváci napříč všemi generacemi. Není se tedy čemu divit, když nejedna mladá dívka zatouží po některém z oblíbených hrdinů. V nabídce jsou figurky i plyšáci mnoha druhů a velikostí, Harry Potter je také námětem pro různé hry a puzzle a například taková stavebnice LEGO® má také svoji vlastní řadu LEGO® Harry Potter™. Kromě známých knih a legendárních filmů můžete pořídit i originální Harryho kostým nebo stylové školní potřeby.

Společenské hry a hlavolamy

 Společenské hry a hlavolamy

 • Společenské hry mnoha žánrů i témat
 • Společná zábava i trávení volného času

Jak už slyšíme v názvu, společenské hry jsou tu od toho, abychom je hráli spolu. Jde tedy o zábavu pro 2 a více hráčů, kterou lze provozovat téměř kdekoliv. Na výběr máte stolní společenské hry mnoha žánrů a stylů, zvolit můžete například karetní hry, logické hry, strategické i vědomostní hry, díky kterým se také obohatíte o mnoho nových poznatků. Zahrát si můžete i společenské hry v angličtině a procvičit si tak cizí jazyk, v případě oslavy můžete sáhnout po oblíbené párty hře nebo zabrousit do světa sportu a vyzkoušet své sportovní znalosti.

Malování podle čísel

 Malování podle čísel

 • Řada různých motivů
 • Výtvarné tvoření pro začátečníky i pokročilé

Malování obrázků podle čísel je příjemnou tvůrčí činností, kterou mohou vykonávat i začínající výtvarníci, kteří s malováním nemají téměř žádné zkušenosti. Jde v podstatě o určitý druh omalovánky, po jejímž dokončení před sebou máte mistrovské dílo na malířském plátně. Malování podle čísel nabízí mnoho motivů a stylů, takže si na své přijdou jak romantické duše milující přírodu a zvířata, tak obdivovatelé velkoměstské atmosféry či abstraktního umění. Malovat podle čísel můžete i filmy či seriály a v nabídce je také mnoho dětských motivů.

Šperky pro dívky

 Šperky pro dívky

 • Slušivý dárek pro mladou slečnu
 • Náušnice, náramky, prstýnky, řetízky, přívěsky i celé sady šperků

Pokud darujete mladé slečně krásný šperk, určitě ji velice potěšíte a získáte si její sympatie. Vždyť která dívka by odolala něčemu třpytivému, ozdobnému a cennému, čímž šperky bezpochyby jsou. Při výběru doporučujeme zohlednit materiál a provedení šperku mladšímu věku dívky a volit spíše decentnější a jemněji vyvedené šperky bez výrazného zdobení. Nabídka šperků pro dívky je obrovská, od náušnic, náhrdelníků a náramků, přes prstýnky, řetízky i přívěsky, až po celé sady luxusních šperků vhodné pro významné společenské události. 

Chytré hodinky pro holky

 Chytré hodinky pro holky

 • Stylový sportovní doplněk
 • Mnoho užitečných funkcí

Dívčí chytré hodinky jsou stylovým doplňkem, který lze využít při sportovních i běžných aktivitách. Disponují podobnými funkcemi jako hodinky pro dospělé, avšak jsou vyvedeny v líbivém designu a barevném provedení pro mladé slečny. K jejich výbavě patří řada speciálních bezpečnostních funkcí, jako je GPS lokátor pro určení aktuální polohy, SOS tlačítko, detekce sundání hodinek nebo možnost vložit SIM kartu a využít hodinky jako telefon. Díky chytrým hodinkám mohou mít rodiče kompletní přehled o sportovních i jiných aktivitách svých dětí.

Knihy pro dívky

 Knihy pro dívky

 • Dívčí vzdělávací i zábavná četba
 • Mnoho žánrů s různými tématy

Zvláště dívky v tomto věku mívají ke knížkám velice kladný vztah a často hltají jeden knižní titul za druhým. Díky široké nabídce knih různých témat i žánrů máte možnost vybrat přesně tu pravou četbu pro mladou čtenářku, která ji zaujme, zabaví, poučí i nadchne. Nabízí se dívčí romány s milostnou zápletkou pro romantické duše, dobrodružné romány pro akční dívenky i oblíbená fantasy literatura. Speciálním žánrem pro tento věk je pak literatura s názvem Young adult mapující styl života, problémy i radosti současné mladé generace.

Elektrokoloběžky pro děti

 Elektrokoloběžky pro děti

 • Užitečný dopravní prostředek
 • Uzpůsobeno pro mladistvé uživatele

Klasická koloběžka doplněná o akumulátorový motor představuje plnohodnotný dopravní prostředek, který mohou využívat jak dospělí, tak od určitého věku i děti. Elektrokoloběžky pro menší uživatele jsou speciálně uzpůsobeny tak, aby se na nich jezdilo bezpečně a pohodlně, mají například lehčí konstrukci, menší nášlap, níže položená řídítka i slabší elektromotor. S elektrokoleběžkou se mladá závodnice snáze proplete městskou džunglí, vyrazit s ní však může i do terénu. Jde o stylovou moderní záležitost, po které touží stále více dětí.

Marvel

 Marvel

 • Akční hrdinové bojující o záchranu světa
 • Sortiment zahrnující hračky i sběratelské kousky

Z původních komiksů a knih, kde se jednotliví hrdinové prezentovali samostatně, vzniklo postupem času celé Marvel Univerzum zahrnující všechny akční superhrdiny Avengers zachraňující naši planetu před útoky zlého Thanose. Spiderman, Hulk, Captain America nebo Ironman patří k těm nejznámějším, podle kterých vzniklo nejen mnoho figurek, plyšáků, stavebnic i puzzlí, ale také řada počítačových her nebo samostatná edice stavebnice LEGO® Marvel Super Heroes, ve které najdete komiksová monstra i spoustu dalších vychytávek.

Stavebnice

 Stavebnice

 • Různé druhy stavebnic a skládaček
 • Kreativní sady pro tvořivé ruce

Skládačky, stavebnice, puzzle i kreativní sady jsou skvělým univerzálním dárkem, který můžete zvolit i v případě, že obdarovávané dítko příliš neznáte. Speciální dívčí řady mají stavebnice LEGO® nebo Playmobil, případně lze zvolit různé výtvarné a kreativní sady pro vlastní tvoření. Exkurzi do magnetického světa nabízí magnetické stavebnice typu Geomag a oblíbené bývají také různé kuličkové dráhy nebo balanční stavebnice typu GraviTrax, ze kterých lze stavět různě propletené dráhy jak podle návodu, tak podle vlastní fantazie.

Kreativní tvoření pro děti

 Kreativní tvoření pro děti

 • Výtvarné a modelářské sady 
 • Vlastní umělecká výroba

Kreativní sady probouzí tvořivost a dětskou fantazii, zároveň však zlepšují zručnost a posilují koncentraci. Dokáží zaujmout dívky na dlouhou dobu, a úspěšně je tak odlákají od televizní obrazovky. Malé umělkyně se rády pochlubí vlastním výrobkem, kterým si mohou vyzdobit interiér svého pokojíčku nebo jím mohou někoho obdarovat. Z pestré nabídky modelářských i výtvarných sad si jistě vybere každá dívka, která ráda maluje, stříhá, skládá či lepí, oblíbené jsou také sady na vyšívání a pletení i různobarevné korálky na výrobu šperků.

Korálky a výroba náramků

 Korálky a výroba náramků

 • Tvorba vlastních šperků
 • Kreativní a tvůrčí činnost

Korálky i náramky různých barev, tvarů, stylů i velikostí představují pro každou malou parádnici skvělou zábavu, při které si vytvoří vlastní šperk podle svých představ. Při samotné tvorbě šperku si kromě fantazie a kreativity procvičí i jemnou motoriku a zlepší své výtvarné schopnosti. Korálky i náramky navíc mohou výborně posloužit jako dárek pro někoho blízkého. Kreativní sady pro malé šperkařky zaujmou i dospěláky, kteří se také nechají vtáhnout do tvoření barevných a blyštivých šperků a užijí si tak společné tvůrčí chvíle se svými dětmi.

Líčení a dekorativní kosmetika

 Líčení a dekorativní kosmetika

 • Jednotlivé produkty i kompletní sady
 • Decentní mladistvé líčení

Mladá dívka určitě ocení, pokud se v její výbavě objeví nová řasenka, lesk na rty, lak na nehty nebo nějaký další produkt z oblasti dekorativní kosmetiky podtrhující její mladistvý vzhled. Mnoho dívek v tomto věku se již snaží experimentovat a zkouší různé styly líčení, proto jim dárek takového typu jistě přijde vhod. Kromě jednotlivých produktů můžete dívce pořídit i celou sadu dekorativní kosmetiky nebo stylové balení inspirované oblíbenými dívčími tématy. Rozmazlit malou slečnu můžete i toaletní vodou nebo decentní parfémovanou vůní.

Medvídci z růží

 Medvídci z růží

 • Voňavý dárek pro radost
 • Luxusní dárkové balení

Medvídkem Rose Bear z nádherných růží různých barev vykouzlíte úsměv na tváři každé malé slečny. Voňavého medvídka s výškou 25 cm tvoří více než 250 překrásných růží. Hodí se pro takové příležitosti, jako jsou Vánoce, narozeniny i svátky, nebo ho můžete darovat jen tak pro potěšení. Medvídek Rose Bear krásně vyzdobí jakýkoliv interiér. Jeho luxusní dárkové balení se stuhou dává tušit, že jde o opravdu výjimečný dárek. Pokud hledáte něco originálního, vkusného a milého, pak bude medvídek z růží přesně tím pravým dárkem pro vás.

Hoverboardy

 Hoverboardy

 • Využitelný přepravní prostředek
 • Stylový způsob dopravy

Pro akční děvčata se sportovním duchem představuje hoverboard vítaný dopravní prostředek, který mohou využít na cestu do školy nebo na kroužky. Kromě praktického použití na něm mohou trénovat různé triky a vylepšovat své jezdecké umění. Ovládání elektrické dvoukolky není nikterak složité, důležité je mít dostatek trpělivosti a udržet balanc. K jízdě vpřed dochází na hoverboardu tak, že se jednoduše nakloníte dopředu, pohybem těla dozadu vozítko zbrzdíte nebo nasměrujete k jízdě vzad a zatížením určité strany pohodlně zatočíte.

Základní kritéria pro výběr hračky pro dívku od 11 do 14 let

Výběr hračky podle věku dívky

Slečny v tomto věku mívají již svůj vyhraněný styl a také různé okruhy zájmů, což se promítá i do trávení volného času. Klasické hračky už jsou v tomto věku spíše přežitkem a místo nich nastupují různé sběratelské zájmy se zaměřením na určitou značku nebo zájem o technologické novinky. Určitě je vhodné podpořit také pohyb a sport, a motivovat tak dívku k nějaké venkovní aktivitě.


 • Vhodné hračky do pokojíčku
 • Moderní doba přináší i nové trendy a technologie, a právě děti jim bývají nakloněny nejvíce a touží vyzkoušet vše nové, co pokrok nabízí. Na řadu tak přicházejí chytré hodinky, herní konzole nebo programovatelné stavebnice. Pro rodinnou zábavu najdete v nabídce mnoho trendy deskových her a pro děti i dospělé v každém věku lze doporučit stavebnici LEGO® různého tematického i věkového zaměření.

 • Vhodné hračky pro venkovní aktivity
 • Pobyt na čerstvém vzduchu podpoříte tak, že dívce pořídíte moderní sportovní výbavu v podobě stylové elektrokoloběžky, hoverboardu, jednokolky nebo klasického skateboardu.

Jak poznat zdravotně nezávadnou a bezpečnou hračku

Nejen u malých dětí je třeba myslet na zdravotní nezávadnost a bezpečnost hračky. Kritéria pro splnění bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti řeší Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/48/ES ze dne 18. června 2009, která se zabývá vhodnou konstrukcí hraček, použitím zdravotně nezávadných, netoxických a nehořlavých materiálů i dalšími bezpečnostními záležitostmi. Takto schválené zboží nese označení CE, což je opravňuje ke vstupu na trh do zemí EU.

Jak vhodně pečovat o hračky

K výrobě hraček a sportovních potřeb jsou použity různé materiály vyžadující konkrétní údržbu a péči.

 • Dřevěné hračky

Dřevěné hračky bude potřeba vždy po čase otřít od prachu vlhkým hadříkem. Opatrně s nanášením většího množství vody, které by mohlo způsobit nabobtnání a následné rozklížení dřevěné hračky.

 • Plastové hračky

Plastové hračky nejsou příliš náročné na údržbu, snadno je totiž omyjete pod tekoucí vodou. Lze na ně použít i vhodné čisticí prostředky. Díky jejich lehkosti a snadné manipulaci zvládnete údržbu i prostorově náročnějších hraček.

 • Hračky z textilu

Plyšáky a textilní hračky je vhodné čas od času vyprat v pračce, abyste se zbavili nachytaného prachu i případných roztočů, kteří tento typ hraček přímo vyhledávají.

Často kladené otázky

Proč je důležité podporovat hru u dětí i v pozdějším věku?

Prostřednictvím hry se dítě již od narození seznamuje se svým okolím, poznává a chápe své emoce, trénuje hrubou i jemnou motoriku, získává motivaci a rozvíjí svoji fantazii i tvořivost. V pozdějším věku pomocí hry rozvíjí své zájmy i posiluje sociální vztahy se svými vrstevníky i se svými blízkými. Hra nás zkrátka provází od narození až do dospělosti a ne nadarmo se říká, že kdo si hraje, nezlobí.

Jak poznat kvalitní hračku?

Kvalitní hračka by měla zastávat určité funkce, které mohou být přínosné pro děti v určitém věku. Také by měla splňovat zdravotní nezávadnost a bezpečnost podle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/48/ES.

Jaký vybrat univerzální dárek pro teenagera?

Jak vybrat univerzální dárek, pokud dotyčnou dívku příliš neznám a nevím, jaké jsou její konkrétní zájmy? Pak není od věci zvolit jako dárek nějakou deskovou hru nebo chytrou hračku. Velmi oblíbené jsou také zážitkové dárky pro puberťáky jako například únikové hry, jízda na motokárách, nebo oblíbený minigolf. Po poradě s rodiči můžete zvolit i vhodný doplněk do pokojíčku nebo kreativní sadu pro vlastní tvoření.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB12