Obnovit stránku

Jak vybrat pánev Tefal

Aktualizováno

Kuchyň bez pánve si umí představit nejspíš jen málokdo. Patří k základnímu vybavení, se kterým můžete vařit, dusit, smažit, grilovat i zapékat. Řešení pro přípravu kteréhokoliv pokrmu nabízí pánve Tefal, které existují v univerzálním i speciálním provedení. Poradíme vám, které aspekty při výběru zohlednit a jak se o pánev starat, aby vám sloužila co nejdéle.

jak vybrat pánev Tefal

Jak vybrat pánev Tefal – OBSAH

 1. Typy pánví: jaký pokrm připravujete nejčastěji?
 2. Materiál pánve Tefal je klíčový
 3. Na velikosti záleží – jak velkou pánev Tefal zvolit?
 4. Zdroj ohřevu: pánev Tefal musí být kompatibilní s vaším sporákem
 5. Vlastnosti pánví Tefal
 6. Tipy a triky: čištění a údržba pánví Tefal
 7. Přehled Tefal pánví

Typy pánví Tefal: jaký pokrm připravujete nejčastěji?

Je libo grilované maso se zeleninou, nebo raději křupavé palačinky? Na každý pokrm se hodí jiná pánev. Jestliže si chcete na připravované dobrotě vždy pochutnat, měli byste kromě správné techniky zvolit i správný typ pánve. Níže pro vás máme podrobný popis a přehlednou tabulku se všemi typy pánví Tefal. Poradíme vám, který typ je pro vaše vaření ideální.

Klasické pánve Tefal

Mezi nezbytným vybavením kuchyně by rozhodně neměla chybět klasická pánev. Vyznačuje se rovným dnem a vyššími zaoblenými hranami, což představuje ideální kombinaci pro rychlé vaření za použití oleje při vysokých teplotách. Pánve Tefal jsou k dostání v nejrůznějších velikostech, ať už jde o samotný průměr, nebo výšku.

Tefal tento univerzální typ vybavuje nepřilnavým povrchem, díky kterému lze pokrmy vařit s minimálním množstvím tuku nebo zcela bez něj. Klasické pánve si proto oblíbí zastánci zdravého stravování i osoby odkázané na dietní pokrmy. Na univerzálním povrchu ale můžete připravovat všechny možné druhy jídel.

klasická pánev Tefal
Klasická pánev Tefal (univerzální)

Hluboké pánve Tefal

Hluboké pánve Tefal mají typicky vysoké rovné hrany, které tento typ předurčují zejména k restování, tedy prudkém opékaní masa či zeleniny v malém množství rozpáleného oleje. Díky své hloubce a poklici, která je součástí balení, je pánev Tefal optimální volbou i pro přípravu omáček, dušení pod poklicí či smažení.

Hluboké pánve Tefal
Hluboká pánev Tefal

Rendlíky Tefal

O něco menší a kompaktnější jsou pak rendlíky Tefal, které rovněž disponují vysokými rovnými stěnami. Jde o ideální pomocníky pro přípravu omáček a nejrůznějších příloh, rýže a těstovin nevyjímaje.

i Díky své praktické velikosti se rendlík hodí také pro ohřívání pokrmů.

WOK pánve Tefal

Jste-li milovníky asijské kuchyně a nedáte dopustit na kung-pao nebo kuřecí kari, pak je pro vás WOK pánev Tefal ta pravá. Je charakteristická menším průměrem dna, za to má vysoké oblé strany a směrem vzhůru se postupně rozšiřuje. Díky tomu funguje zcela specifickým způsobem, takže si na WOK pánvi během několika málo minut připravíte velmi chutné jídlo.

Při výběru WOK pánve zohledněte zpracování rukojeti, protože ji budete mít při vaření neustále v ruce. Měla by mít ergonomický úchop pro pohodlné držení a dostatečnou délku, abyste se nemohli popálit. Některé WOK pánve Tefal jsou multifunkční a disponují speciálními výlevkami, které vám usnadní práci s tekutým obsahem, například servis omáček a podobně.

WOK pánve Tefal
WOK pánev Tefal

Pánve na palačinky Tefal

S přípravou těch nejlepších palačinek vám pomůže palačinková pánev Tefal. Vyznačuje se rovným dnem, nízkými okraji a velmi nízkou hmotností, což představuje ideální kombinaci pro snadnou manipulaci. Kromě přípravy tenkých křupavých palačinek se hodí také lívance, omelety a nejrůznější zeleninové placky.

pánev na palačinky Tefal
Pánev na palačinky Tefal

Grilovací pánve Tefal

Dalším velmi užitečným kouskem do každé domácnosti je grilovací pánev Tefal. Poznáte ji podle specifického vroubkovaného povrchu, který při přípravě z pokrmu odvádí šťávu a vytváří typický efekt grilovaného masa.

grilovací pánve Tefal
Grilovací pánev Tefal

Obecně jde o masivní těžké pánve se silným dnem, které si po nahřátí dlouho udrží svou vysokou teplotu. Grilovací pánev Tefal tak představuje ideální volbu pro přípravu šťavnatých steaků, sýrů či grilované zeleniny.

klasická pánev Tefal
Jaký tvar pánve Tefal je pro vaše vaření ideální?

Materiál pánve Tefal je klíčový

Materiál je při výběru pánve jedním z klíčových ukazatelů, ovlivňuje totiž životnost a zajišťuje rozvod tepla. Jedině při rovnoměrném rozmístění tepla se vám totiž nestane, že by se na pánvi objevila:

 • Přehřátá místa, ve kterých v místě ohřevu dochází k přepalování,
 • chladná místa, vlivem kterých se pokrm nezatáhne a dojde k vsakování oleje do potraviny či úniku šťávy z masa.

Tělo pánve Tefal

Zajímá vás, jaký je ten nejlepší materiál těla pánve? Při výběru doporučujeme zvolit kompromis mezi cenou materiálu a tepelnou vodivostí. Leckdy totiž podstatně dražší materiály vedou teplo rychleji než ty obyčejné. Z hlediska tepelné vodivosti jsou proto ideální železo, litina a ocel.

Vnitřní povrch pánví Tefal

Většina pánví Tefal je vyrobena z hliníku, případně z nerezové oceli. Disponují sendvičovým dnem, do kterého je zabudovaný hliníkový plát, jenž napomáhá rychleji a rovnoměrněji rozvádět teplo. Aby bylo používání pánve co nejsnadnější a předešlo se reakcím mezi materiálem a potravinami, mívají pánve Tefal povrchy z různých materiálů. Se kterými se setkáte nejčastěji?

 1. Nerez,
 2. ocel,
 3. litina,
 4. keramika,
 5. smalt,
 6. nepřilnavý povrch.
i Vnitřní povrch pánve je zcela zásadní pro snadné vaření, čištění a odolnost.

Nepřilnavý povrch pánví Tefal

Zajímá vás, jak moc se bude pánev Tefal při vaření připalovat? Nakolik je její povrch odolný nebo zda půjde snadno umýt? Tyto a mnohé další otázky značka Tefal intenzivně řeší již od roku 1956. Právě mnohaleté zkušenosti, vlastní vývoj a testování různých povrchů stojí za nabídkou nepřilnavých pánví, které jsou přesto velice odolné, snadno udržovatelné a mají dlouhou životnost.

Nepřilnavé povrchy pánví Tefal jsou 100% bezpečné a neobsahují PFOA, kadmium ani olovo. Naproti tomu jsou ale postupně vylepšovány různými prvky, podle nichž nesou i svá označení. Jde například o Titanium, Titanium 2X, Mineralia+, Titanium 3X nebo Titanium 6X (jednotlivé řady se liší stupněm odolnosti).

 pánev Tefal - nepřilnavý povrch

Vnější povrch pánví Tefal

Životnost i design pánve Tefal ovlivňuje použitý materiál vnějšího povrchu. Nejčastěji se setkáte s nepřilnavým provedením, které je odolné, jednoduše se čistí a odolává i nástrahám mytí v myčce. Setkat se můžete také s keramikou, litinou či ocelí. Tefal se dále zaměřuje na nerezové vnější provedení, případně barevný smalt či anodizovaný povrch, který se také vyznačuje vysokou odolností. 

Na velikosti záleží – jak velkou pánev Tefal zvolit?

Další ze základních otázek při výběru pánve Tefal je velikost. Nevíte, jaká je pro vás ta pravá? Nezoufejte. Nahlédněte níže do přehledné tabulky, která vám napoví, jak velkou pánev byste si měli pořídit podle toho, pro kolik osob budete vařit.

velikost pánví Tefal
Velikost pánve se odvíjí zejména od počtu strávníků, pro které budete vařit.

Zdroj ohřevu: pánev Tefal musí být kompatibilní s vaším sporákem

Výběr vhodného nádobí do domácnosti se odvíjí také od sporáku, který máte doma. Ne všechny pánve Tefal jsou totiž kompatibilní se všemi typy sporáků. Pro snazší orientaci v této problematice slouží jednotlivé symboly, které vidíte na obrázcích níže.

Tefal - ohřev plyn Tefal - ohřev sklokeramika Tefal - ohřev elektrický sporák Tefal - ohřev indukční deska
Podle uvedených symbolů zjistíte, zda je pánev Tefal vhodná pro daný typ sporáku. Zleva: plynový sporák, sklokeramická varná deska, elektrický sporák, indukční varná deska.

Vlastnosti pánví Tefal

Díky kvalitnímu zpracování pánví Tefal vás bude příprava každého pokrmu bavit. Můžete se těšit na skvělou ergonomii, bezpečné nepřilnavé vrstvy či indikátor tepla, který vám poradí, kdy začít s vařením. Jaké další vlastnosti pánve nabízí?

Tefal - ohřev plyn Tefal - ohřev plyn Tefal - ohřev plyn
Tefal - ohřev plyn Tefal - ohřev plyn Tefal - ohřev plyn

Tipy a triky: čištění a údržba pánví Tefal

Závěrem vám prozradíme také několik tipů, díky kterým bude každé vaše vaření s pánví Tefal jednodušší a výsledky o to chutnější. Aby vám totiž pánev sloužila co nejdéle tak, jak má, neměli byste zapomínat i na správnou péči a údržbu.

Čištění a údržba pánví Tefal

Existují obecné zásady, které je vhodné dodržovat, aby byla pánev Tefal co nejdéle správně funkční.

 1. Červené zbarvení indikátoru teploty THERMO-SIGNAL značí, že je pánev připravena k použití. Nikdy ji nenechávejte zbytečně dlouho prázdnou na zapnutém sporáku.
 2. Při vaření se vyhněte používání ostrého kovového náčiní, které by mohlo poškodit nepřilnavý povrch.
 3. Před tím, než pánev Tefal ponoříte do vody a umyjete, ujistěte se, že není horká.
 4. Přestože jsou všechny pánve Tefal vhodné i do myčky, pro delší uchování hezkého vzhledu je lepší ruční mytí za pomoci šetrného mycího prostředku a houbičky na nádobí.
 5. Jestliže se i přesto rozhodnete pro mytí v myčce, použijte bezpečný a šetrný mycí prostředek.
 6. Pro použití v troubě doporučujeme zvolit pánev s nerezovou rukojetí nebo řadu Ingenio, která se vyznačuje odnímatelnou rukojetí a vydrží žár až do 250 °C. Pánve s plastovou rukojetí je možné používat maximálně do teploty 175 °C.

Přehled Tefal pánví

Nyní už víte, jaký typ, velikost i materiál pánve zvolit a jaké vlastnosti při výběru zohlednit. Podívejte se na kompletní přehled produktových řad a vyberte si pánev Tefal přesně podle představ.

klasická pánev Tefal
Kompletní přehled produktových řad Tefal pánví.

Špičkové pánve Tefal vám umožní zdravou a rychlou přípravu nejrůznějších pokrmů. Díky inovativním technologiím, nepřilnavým povrchům a širokému výběru z mnoha různých typů si užijete každé vaření, a to nejen pro sebe, ale i pro celou rodinu.

P-DC1-WEB02