Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Jepice – mrazivý začátek nové série thrillerů Jamese Hazela

Aktualizováno

James Hazel přichází s prvotinou Jepice i na náš trh. Kniha Jepice však přilétá rovnou s velkou slávou, které se jí dostalo v zahraničí. James Hazel je svou spisovatelskou kvalitou srovnáván dokonce s mistrem thrillerů Jeffery Deaverem. Úchvatně mrazivý thriller vám nedovolí přestat číst a konec přinese ten pocit, kvůli němuž detektivní thrillery čteme, ono kýžené: „Tak tohle jsem vážně nečekal...“. Jepice si obvykle svou životní slávu užívají maximálně tři dny. Můžeme vám zaručit, že v případě této knihy tomu bude zcela jinak.

James Hazel; Jepice; kniha; obálka

James Hazel: Jepice a Charlie Priest

Britský autor James Hazel představí v Jepici stěžejní postavu, u níž předpokládáme, že nás bude provázet i dalšími díly série. Kdo je tedy Charlie Priest? Tenhle chlapík býval policejním vyšetřovatelem, nyní se z něj stal úspěšný právník. S Charliem se poprvé setkáme chvíli po jeho přepadení, navíc v jeho vlastním domově.

Útočník byl skálopevně přesvědčen, že Priest vlastní jisté dokumenty, které od něj musí za každou cenu získat. Což lze ovšem poměrně těžko, když bývalý vyšetřovatel nemá ani tušení, o jaké tajné informace by se mělo jednat. Druhý den je útočník nalezen mrtev. Priest nejenže se stává podezřelým z vraždy, ale zároveň se začíná zaplétat do sítě intrik, z níž se málokdo dostane živý...

James Hazel; Jepice; spisovatel

Dříve než stvořil Jepici, byl James Hazel advokátem v soukromé praxi se specializací na korporátní a obchodní spory a pracovní právo.

Kdo je Charlie Priest?

Jak si ho tedy představit? Charlie Priest trpí disociativní poruchou osobnosti a ve své hlavě si utváří paralelní příběh. Ten je převeden na postavu Charlieho bratra, sériového vraha, nyní umístěného v psychiatrickém ústavu. Ale nenechte se mýlit, Priest je vysoce inteligentní a mazaný (jak jinak, je to přece právník) a má také vynikající smysl pro humor, který si brzy zamilujete.

i Pominout nelze ani fakt, že spisovatel dal hlavní postavě jméno Priest, v překladu „kněz“. Je ale opravdu tak svatý? Možná by o tom věděla více Charlieho bývalá žena.

Jepice je příběh ve dvou časových liniích

Děj Hazelovy Jepice se odehrává v prvních dnech poválečné Británie, kdy se stáváme svědky výslechu bývalého nacistického lékaře, jenž své povolání vykonával v koncentračním táboře.

Druhá časová linie nás pak zavede do současnosti. Někdo by si řekl, že to může být komplikované a matoucí, ovšem v případě Jamese Hazela můžeme podobné obavy odhodit. Autor dokáže oba příběhy nenásilně propojit a vytvořit tak jediný děj, který vás chytne jak napětím, tak i promyšlenou zápletkou.

Jepice; hmyz

Jepice nese jasnou symboliku – zítřek může být posledním dnem tvého života.

Priest odhaluje tajemství Jepice

Právník, dříve detektiv Priest pracuje v Londýně. Jednoho dne je najat vlivným podnikatelem Kennethem Ellinderem, aby vyšetřil vraždu jeho syna. Charlie v souvislosti s vraždou vysleduje stopy až do doby posledních dnů 2. světové války. Tajemství pohřbené v popelu holokaustu je tak smrtící, že dosahuje až do nejvyšších vládních pozic.

Další a další svědci mizí a Priest již tuší, že věřit nemůže nikomu. Podaří se mu ale při cestě za pravdou také zabránit tomu, že by se historie opakovala?

Jste-li milovníky detektivních thrillerů, prvotina Jamese Hazela Jepice vás rozhodně nezklame. Dostanete vše, na co jste u tohoto žánru zvyklí – napětí, intriky, děsivé scény, ale i vtip. Nečekaný závěr samozřejmě nebude chybět. Knihu si můžete objednat v tištěné i elektronické podobě.

P-DC1-WEB18