Kitchen Cleaning Products Praha
This page includes all products from category Kitchen Cleaning Products that are in stock in our stores in Praha.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Products from category Kitchen Cleaning Products are in stock in Praha in these branches
Select a branch or a city
All from 128
Sponsored
CILLIT BANG Odmašťovací sprej do kuchyně 750 ml
Great price
78,-
Save 6,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner - kitchen
Our brand
AlzaEco Wild Grapefruit for kitchens 500 ml
Great price
64,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner - liquid (foam), multifunctional, to remove stubborn dirt and grease from kitchen furniture and appliances, the scent of wild grapefruit, does not burden domestic...
DETTOL Disinfectant Spray for surfaces Original 500 ml
94,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - kitchen, chlorine-free, spray applicator, weight 500 ml
FROSCH ECO Spray cleaner with soda 500 ml
79,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner - kitchen,
FIXINELA 500 ml
Great price
59,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - for very dirty surfaces such as sinks, toilets, tiles, removes limescale and urine scale - 118 Kč/1 l
CIF Cream Lemon 500ml
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Sand - universal abrasive cream with lemon scent - 138 Kč/1 l
CIF Original liquid sand 500 ml
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Sand - universal abrasive cream - 138 Kč/1 l
LARRIN For rust and limescale classic 500 ml
59,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - Removes rust, limescale, calcium and soap deposits - 118 Kč/1 l
Well Done Cold degreaser 750 ml
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner - for grease, dirt and burns, cold use, suitable for the hob, fume hood, sheets, Pots, stoves, ovens, fryers, the grates and the dingy common dirt, home and...
HG Oven and Grill Cleaner 650 ml
227,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oven & Grill Cleaner for ovens and grills, removes baked-on grease quickly and thoroughly
REAL For ovens, grills and fireplace glass 550 g
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oven & Grill Cleaner - a concentrated formulation with a high content of active ingredients, for grease, soot, burns and other stubborn dirt, cleans the outside and inside of the...
DETTOL Antibacterial surface spray Lemon and lime 3×500 ml
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, chlorinated, spray applicator, weight 1500 ml - 76 Kč/pcs
SIDOLUX Professional Kitchen Active Foam 500 ml
Great price
from
45,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner for removing grease and other dirt in kitchens, suitable for cleaning food contact surfaces, leaves a pleasant aroma
CIF Lila liquid sand 500 ml
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Sand Easily loosens dirt and cleans even the seemingly uncleanable throughout the house, including modern surfaces - 138 Kč/1 l
CIF Original Professional Cleaner 750 ml
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Sand with active micro granules does not scratch the surface and is gentle on the equipment to be cleaned - 87 Kč/1 l
PULIRAPID Bathroom and Kitchen 2-in-1 500ml
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - for limescale and dirt, for everyday use, with fragrance - 198 Kč/1 l
SAVO Original 4 kg
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, no applicator
AlzaEco white vinegar 10% 5 l
Great price
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage, 5000 g
De'Longhi EcoDecalk 500ml
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Descaler - descaling, natural and high-quality raw materials, biodegradable, 500 ml, 4 descaling cycles - 598 Kč/1 l
Siguro Liquid Descaler UniDecalc 500 ml
Great price
from
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Descaler - universal liquid descaler, made from natural, high-quality ingredients that are gentle on appliances; suitable for all types of coffee machines and for descaling...
DETTOL Antibacterial wet wipes 36 pcs
Amazing Deal
94,-
Save 31,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 2.61 Kč/1 pc(s)
DETTOL Antibacterial wipes for surfaces 3×36 pcs
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 2.12 Kč/1 pc(s)
AlzaEco Citric acid 2 kg
Great price
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage, 2000 g
AlzaEco Sodium percarbonate 1 kg
Great price
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - cleaning and bleaching agent based on active oxygen, effectively removes stains, brightens laundry and disinfects, suitable for washing white and...