Obnovit stránku

Kulmofén Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience (RECENZE)

Aktualizováno

Rotační kulmofén Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience je kompaktní nástroj určený pro snadnou domácí úpravu vlasů s profesionálními výsledky. Mám jemné vlasy, na nichž je umění vyčarovat objem. Rotační kulmofén už jsem před pár lety vyzkoušela, ale z výsledku jsem nadšená rozhodně nebyla – vlasům potřebný objem nedodal a i přes použití přípravků chránících vlasy před teplem je na dlouhou dobu poškodil. Přesvědčí mě Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience, který slouží jako vysoušeč, kartáč a narovnávač vlasů v jednom, o tom, že kulmofén může být plnohodnotným pomocníkem při každodenní péči o vlasy?

Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience ; recenze

Kulmofén Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience – OBSAH

 1. Obsah balení kulmofénu Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
 2. Design Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
 3. Nástavce a funkce kulmofénu Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
 4. Jak se s Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience pracuje?
 5. Výsledky kulmofénu Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
 6. Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience – celkové hodnocení

Obsah balení kulmofénu Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience

O tom, že se mi do ruky dostal prémiový kousek, svědčí už samotná krabice, která je vyvedena ve velmi luxusním designu. Překvapí mě, jak je celé balení kompaktní, což dává už dopředu tušit, že práce s tímto kulmofénem bude příjemnější než s tím, co jsem v minulosti měla.

Po otevření krabice se estetický dojem z produktu ještě více vylepšuje – na černé podložce se nachází kulmofén s nasazeným nástavcem, dva další nástavce v přihrádkách a dva návody k použití. Jeden z nich je podrobnější, druhý slouží jako rychlá příručka. Nástavce jsou opatřeny praktickými plastovými pouzdry, která chrání jejich štětiny při přepravě i skladování před poškozením.

Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
Kulmofén Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience je luxusně zabalený.

Design Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience

Vzhled kulmofénu Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience je opravdu velmi vydařený. Přístroj je z velké části černý a ozvláštňují jej detaily vyvedené v jemném odstínu zlaté barvy. Po vyjmutí kulmofénu z krabice je poznat, že při jeho vývoji bylo ergonomické použití jednou z priorit – kulmofén skvěle padne do ruky, rozměrově je spíše kompaktnější, velmi dobře se s ním manipuluje a kabel otočný o 360 ° značně usnadňuje práci. Z práce s ním mě ruka bolet nebude, i kdybych si vlasy vysoušela opravdu dlouho.

Nástavce a funkce Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience

Rozdíl mezi klasickým vysoušečem vlasů a kulmofénem je jasný – kulmofén během vysoušení vlasy zároveň tvaruje, takže odpadá složité foukání vlasů v koordinaci s jejich natáčením na kulatý kartáč, foukání vlasů v předklonu pro získání objemu či následné žehlení vlasů. Tento model od Rowenty je vybaven třemi přednastavenými programy a třemi nástavci, které si liší jak velikostí, tak rozvržením štětin. Díky tomu lze kulmofén používat se všemi typy vlasů a pomůže jak s tvarováním vlasů, tak i s jejich narovnáváním a získáním objemu. Stačí jen zvolit ten správný nástavec:

 • Nástavec na krátké vlasy a ofinu o průměru 38 mm, ideální na tvarování vlasů
 • Nástavec pro maximální objem o průměru 50 mm, ideální na zplihlé a jemné vlasy
 • Nástavec pro uhlazení vlasů o průměru 50 mm, ideální na nepoddajné vlasy, které uhladí a narovná
Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
Nástavce rotačního kulmofénu Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience.

Všechny nástavce jsou opatřeny speciálními štětinami Pro Keratin, které jsou k vlasům maximálně šetrné, zanechávají je hladké a dodávají jim lesk. Při úpravě vlasů můžete volit z přednastavených programů Style Assist, přičemž jejich nastavení je velmi jednoduché, stačí jen přecvaknout posuvník na těle kulmofénu. S volbou správného programu vám navíc pomohou malé ikony vedle posuvníku. Programy automaticky upravují teplotu i rychlost otáčení a dispozici jsou celkem tři:

 • Program pro jemné vlasy bez objemu
 • Program pro husté nepoddajné vlasy
 • Program pro maximální lesk a fixaci účesu
Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
Ovládání kulmofénu je intuitivní. Posuvníkem se vybírá mezi programy, tlačítka se šipkami slouží ke změně směru natáčení.

Jak se s Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience pracuje?

Po rychlém pročtení návodu k použití jsem se mohla pustit do samotného testování. Kulmofén se používá na vlhké vlasy, a ačkoliv je vybaven nejmodernějšími technologiemi pro maximální zdraví vlasů, doporučuji použít přípravek na ochranu vlasů před teplem. Na první použití jsem zvolila nástavec i program pro vytvoření objemu. Výrobce v návodu doporučuje odměřit si 6 cm tlustý pramen vlasů, ale práci s pravítkem jsem přeskočila a vzala to od oka. Během prvního fénování jsem si musela zvykat na rychlost otáčení, kterou bych v začátcích uvítala pomalejší. Rychlost otáčení určitě ocení dámy s dlouhými vlasy, kterým ušetří spoustu času, s mými vlasy po ramena to byl ze začátku trochu boj. Nicméně během dalších vysoušení vlasů jsem si zvykla a naučila jsem se vlasy pohodlně natáčet.

V průběhu dalších dnů jsem postupně vyzkoušela všechny nástavce i programy, a jakmile jsem v natáčení vlasů na kulmofén získala grif, šlo to jako po másle a mnohem rychleji, než s klasickým fénem a kulatým kartáčem. Kulmofén funguje ve dvou směrech, směr otáčení se mění stiskem tlačítka. To je chytře umístěno v místech, kde se kulmofén drží, takže změna směru je otázkou ani ne vteřiny.

Výsledky kulmofénu Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience

Přiznám se, že co týče kvality účesu, žádné zázraky jsem od kulmofénu neočekávala. Účesy se mi s ním podařilo udělat zcela srovnatelné, jako s kulatým kartáčem a klasickým vysoušečem vlasů, avšak za cca polovinu času, což je určitě velké plus. Postupem času jsem zjistila, že pro mou délku a kvalitu vlasů se nejlépe hodí nejmenší nástavec.

Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
Práce s kulmofénem Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience je rychlá a komfortní.

Mile mě překvapilo, že ačkoliv jsem v rámci testování kulmofén používala každý den více než týden, na kvalitě vlasů se to nijak nepodepsalo (jakmile to s klasickým fénováním či žehlením vlasů přeženu, vlasy se mi odmění vyšší lámavostí, a to používám poměrně kvalitní přístroje). Šetrnou péči zajišťuje keramický povrch a generátor iontů, štětiny Pro Keratin pak dodávají vlasům lesk. Tento účinek se mi posoudit nepodařilo, vlasy mám přirozeně lesklé.

Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience
Účes po použití kulmofénu Rowenta.

i

Aby se vám podařilo s kulmofénem vyčarovat maximální objem, doporučuji rozdělit si vlasy na několik částí pomocí klipu a nejprve natáčet spodní prameny, a až poté horní.

V rámci objektivity a přínosu recenze jsem dala kulmofén vyzkoušet i kamarádce, která má vlasy naprosto opačné než já – tedy husté a přirozeně vlnité. Kamarádka vlasy vysušila kartáčem pro uhlazení vlasů a poté konečky a ofinu natočila nejmenším nástavcem. S výsledkem byla velmi spokojená, účes totiž vypadal jako po vyžehlení žehličkou na vlasy.

Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience – celkové hodnocení

Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience

Rowenta CF9620F0 Ultimate Experience

Kulmofény

Celkově jsem s kulmofénem byla velmi spokojená. Když si osvojíte ty správné pohyby pro natáčení vlasů, je vysoušení pomocí kulmofénu mnohem rychlejší a daleko méně pracné, než při vysoušení fénem a kulatým kartáčem. Co se týče objemu, je výsledek víceméně stejný, ale za ušetřený čas a námahu kulmofén určitě stojí. Nadšená byla i kamarádka, která vyzkoušela nástavec na uhlazení vlasů, takže majitelkám nepoddajných vlasů můžu kulmofén s čistým svědomím také doporučit. Design přístroje i jeho ovládání je inteligentně řešené, takže práce s ním je opravdu pohodlná. Navíc vám s optimálním nastavením pro váš typ vlasů pomůže i malý obrázkový návod. Mít tohoto pomocníka v koupelně tedy určitě smysl má.

Klady

 • Pohodlná manipulace
 • 3 nástavce a 3 teploty pro každý typ vlasů
 • Rychlost vysoušení vlasů
 • Zcela bezpečné použití – vlasy vůbec nepoškozuje

Zápory

 • Pro dokonalý výsledek je potřeba trocha cviku (natáčení vlasů, úhel držení), ale ten je otázkou dvou, tří použití
P-DC1-WEB12