Obnovit stránku

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order (NOVINKY) – přichází DLC temné jako sama noc

Recenze

Aktualizováno

Marvel Ultimate Alliance 3 se nakonec v našich očích nestalo tou komiksovou peckou, kterou jsme očekávali, spousta komiksových fanoušků ale zcela určitě ráda viděla své oblíbené hrdiny na obrazovce konzole Nintendo Switch. A bylo jich nakonec zjevně docela dost, jelikož studio Team Ninja už pilně pracuje na prvním příběhovém DLC. Více o tomto rozšíření se dozvíte v našem článku.

NovinkyRecenze


• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ano (co-op, online) • Vývojář: Team Ninja • Vydavatel: Nintendo • Platformy a Datum vydání: Switch (19. července 2019) Homepage • Čeština: Ne 


Části článku:


A Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order – Novinky

 1. (27. 8. 2019) Marvel Ultimate Alliance 3 přináší DLC nasáklé krví
 2. (22. 5. 2019) Omrkněte známé postavy v zápalu boje
 3. (18. 4. 2019) A Marvel Ultimate Alliance 3 dorazí…

Marvel Ultimate Alliance 3 přináší DLC nasáklé krví

• Novinka: 27. 8. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

První oficiální placené DLC pro Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order ponese název The Curse of the Vampire a, jak jste určitě pochopili, dějově se bude točit okolo krvežíznivých stvoření noci – upírů. Nebo respektive možná jen jednoho upíra, součástí tohoto DLC totiž budou 4 nové postavy – Blade, Punisher, Moon Knight a Morbius.

Právě poslední jmenovaný bude zřejmě klíčovou postavou tohoto rozšíření, jedná se totiž o vědce trpícího vzácnou krevní poruchou, kvůli které musí pít lidskou krev, aby vůbec přežil. Tato nemoc navíc deformovala i jeho zevnějšek do pitoreskního vzhledu nepříliš vzdálenému vampírům z klasických literárních děl. To bude bezesporu tvořit velmi zajímavou dynamiku s Bladem, zapřísáhlým lovcem upírů, jenž už teď ve své ruce nepochybně křečovitě svírá dubový kůl s nápisem Morbius.

Marvel Ultimate Alliance 3; screenshot: DLC The Curse of The Vampire

První část Expansion Passu se jmenuje Curse of the Vampire a nabídne 4 nové charaktery.

Zbytek ansámblu tvoří samozvaný mstitel Punisher, jež při čištění ulic od zločinu bere zákon do vlastních rukou a hledáčku svých střelných zbraní, a Moon Knight, značně nevyrovnaný superhrdina oplývající silou egyptských bohů, ale také několika osobnostmi a duševní poruchou. Což je poměrně divoká kombinace, díky které se zdi nejedné newyorkské boční uličky určitě zmalují krví skupiny A.

DLC Curse of the Vampire vychází 30. září 2019 a je první částí plánovaného balíčku zvaného Expansion Pass (prodejní cena 19,99 USD) rozděleného na 3 samostatné části. Ten postupně hru obohatí i o nové charaktery z týmů Fantastic Four či X-Men.

• Zdroje: Twitter, NintendoOmrkněte známé postavy v zápalu boje

• Novinka: 22. 5. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Za nové informace musíme poděkovat především serveru Game Informer, který zjevně se studiem Team Ninja uzavřel krátkodobé spojenectví a už nějakou dobu zveřejňuje exkluzivní náhledy a videa na svém youtubovém kanále. Aktuálně se věnují představováním jednotlivých hratelných hrdinů v krátkých ukázkách přímo ze hry, kdo všechno se tedy zatím dočkal své osobní představovačky?

Hawkeye - mistr luku a šípu

Bývalý komiksový akrobat a současný agent organizace S.H.I.E.L.D. Clint Barton je přímo novodobým Robinem Hoodem (akorát nebere bohatým a chudým nic nedává) – mistrovsky totiž ovládá luk a šípem by trefil i mouchu do oka na 50 metrů. Hawkeye bude v Marvel Ultimate Alliance 3 využívat rozsáhlý arzenál speciálních šípů (výbušné, elektrické atd.), rozhodně tedy nebudete jen stereotypně postávat na místě a střílet jeden obyčejný šíp za druhým.

Exclusive Hawkeye Gameplay - Marvel Ultimate Alliance 3

Mrkněte na lučištníka Hawkeye v akci.

Wolverine – ostrý Kanaďan vás ze všeho vyseká

Wolverine je jedna z těch postav, která už je tak zakořeněná v popkultuře, že ji bez problémů pojmenuje i někdo, kdo se o komiksy nezajímá. Tento podsaditý Kanaďan s kostrou z adamantia, ostrými zatahovacími drápy, regeneračními schopnostmi a nezdravou zálibou v doutnících je přesně ten typ člověka, který se s ničím nepáře a vyseká vás za všech problémů. Doslova.

Exclusive Wolverine Gameplay - Marvel Ultimate Alliance 3

S Wolverinem není radno si zahrávat. Je radno za něj hrát.

Miles Morales není jen dalším Spider-Manem

Miles Morales může na mnoho lidí působit pouze jako levná kopie původního Spider-Mana, opak je ale pravdou. Kromě standardních útoků pavučinou totiž Miles používá také elektrické a jedové útoky, dokonce se umí na krátkou chvíli učinit neviditelným, což jsou vlastnosti, které jej od klasického Pavoučího muže v podání Petera Parkera značně odlišují.

Exclusive Miles Morales Gameplay - Marvel Ultimate Alliance 3

Miles Morales vás brzy přesvědčí, že je soběstačným a dostatečně „svým” supehrdinou.

Spider-Gwen

Tato verze Spider Woman (Spider-Gwen je přezdívka) existuje v alternativní realitě, kde radioaktivní pavouk nekousne Petera Parkera, ale jeho přítelkyni Gwen Stacy. Ta posléze získá speciální pavoučí schopnosti a v roli Spider-Woman se rozhodne potírat zločin v New Yorku. V Marvel Ultimate Alliance bude Spider-Gwen oplývat spoustou schopností založených na používání pavučin (pavučinová koule rulez!), rychlém pohybu a možnosti teleportace.

Exclusive Spider-Gwen Gameplay - Marvel Ultimate Alliance 3

Spider-Gwen aneb co se může stát, když pavouk v alternativní dimenzi kousne někoho jiného...

Ms. Marvel - natahovací teenagerka v akci

Kamala Khan alias Ms. Marvel je v rámci marvelovských komiksů velmi novou postavou. Poprvé se tato teenagerka na stránkách komiksu objevila v roce 2013, má pákistánské kořeny a je pravděpodobně první superhrdinkou-muslimkou. Dokáže libovolně prodlužovat a zvětšovat části svého těla (například pěsti), tak si dejte pozor, ať vám jednu nenatáhne...

Exclusive Ms. Marvel Gameplay - Marvel Ultimate Alliance 3

Kamala Khan je v komiksech stále populárnější postavou, bude to tak i ve hře?

Slušná nálož zajímavých postav, co říkáte? Hratelných charakterů má být ale mnohem, mnohem více, v tomto článku se tedy opravdu dotýkáme pouze špičky ledovce. Plná hra ovšem vychází už za necelé dva měsíce, takže si budeme moci všechny tyto hrdiny osahat již velmi brzy. Jakkoli divně to může znít.

• Zdroje: YouTube (Game Informer), vlastníA Marvel Ultimate Alliance 3 dorazí…

• Novinka: 18. 4. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Očekávané akční RPG z univerza komiksové stáje Marvel si budeme moci zahrát 19. července 2019, už za čtvrt roku se tedy chopíme Wolverina, Captaina Ameriky, Spider-Mana, Hulka a mnoha dalších slavných postav a pokusíme se získat všech 6 Kamenů nekonečna ještě předtím, než se jich zmocní Thanos a jeho parta poskoků zvaná The Black Order.

Anthem; screenshot: boss, monitor

Oficiální cover vypadá parádně, mnohem lépe ale bude vypadat na krabičce, kterou si ponesu domů z obchodu.

Zároveň s touto informací byl zveřejněn i oficiální cover art, jemuž vévodí prominentně umístěný Wolverine. Kromě něj ale ukazuje i většinu (nebo rovnou všechny?) postav, ze kterých si budeme moci sestavit ultimativní tým superhrdinů, který by vám mohly i samotné komiksy závidět. Každopádně, do akce s nimi budeme moci vyrazit už za 3 měsíce, máme se tedy na co těšit.

• Zdroje: vlastnínintendolife.com

Obsah recenzie Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order (Switch)

 1. Marvel Ultimate Alliance 3 – rutinní komiksové dobrodružství
 2. Superhrdinský epos snímaný špatnou kamerou
 3. Zachraňujte vesmír až ve čtyřech lidech
 4. Kameny nekonečna vypadají lépe než kdy předtím
 5. Marvel Ultimate Alliance 3 – do třetice všeho dobrého?
 6. Recenze Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order: závěrečné hodnocení

Marvel Ultimate Alliance 3 – rutinní komiksové dobrodružství

• Recenze: 31. 7. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

První díl série Marvel Ultimate Alliance vtrhnul na herní scénu už v roce 2006, kdy jej k životu přivedlo studio Raven Software. Hra se setkala s pozitivním přijetím jak od hráčů, tak i od kritiků, druhý díl tedy na sebe nenechal dlouho čekat. Přišel o tři roky později a trochu překvapivě jej stvořilo jiné studio, tentokrát to bylo Vicarious Visions. A Marvel Ultimate Alliance 3 potkalo podobný osud, na svůj vznik ale muselo čekat dlouhých deset let. V roce 2019 tedy studio Team Ninja rozehrává třetí kapitolu komiksového zápolení o záchranu světa/vesmíru.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; wallpaper: key-art

Hrdinové Marvelu pěkně pohromadě už potřetí.

Příběh je v rámci svého žánru spíše průměrný a nezanechá ve vás nějaký silnější zážitek. Skupinka čtyř superpadouchů zvaná The Black Order se pokouší získat všechny Kameny nekonečna a Avengers, Strážci Galaxie, Defenders a další hrdinové se snaží k těmto mocným nerostům dostat ještě dříve než záporáci. A to je vlastně celé. Takže prostě vždy cestujete někam, kde se Kámen údajně nachází, tam si projdete pár levelů, porazíte bosse a už pádíte za dalším šutrem.

Dějová linie Marvel Ultimate Alliance 3 tak vlastně připomíná návštěvu libovolného českého úřadu. Někam přijdete, určitou dobu tam strávíte, po lítém boji s úřednicí získáte, pro co jste přišli a nakonec vás pošlou na jinou pobočku. Kde samozřejmě celý proces zopakujete, akorát tam budou mít jiné tapety a za přepážkou bude sedět úřednice na vyšším levelu.

Když jsem se dozvěděl, že Marvel Ultimate Alliance vyvíjí studio Team Ninja (Ninja Gaiden, Dead or Alive, Nioh), byl jsem nepokrytě nadšený. Tohle přece nemůže být špatné! O to silnější bylo mé zklamání, které se začalo během hraní objevovat. Ano, titul vám umožní zahrát si za mnoho marvelovských superhrdinů a protáhne vás slušnou řádkou stěžejních lokací, jako je supervěznice Raft, Avengers Tower, Wakanda, Temná Dimenze atd, co je to ale platné, když příběh jede na autopilota. Hratelnost ale naštěstí celou situaci částečně zlepšuje.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: star lord Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: wasp Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: daredevil

Marvel Ultimate Alliance 3 vám během hry představí opravdu působivou nabídku hratelných hrdinů, to se musí nechat.

Superhrdinský epos snímaný špatnou kamerou

V Marvel Ultimate Alliance budete mít vždy pod kontrolou skupinku čtyř superhrdinů, přičemž složení tohoto týmu je plně na vás. Sympatické je, že hrdinové, kteří mají spolu v komiksech nějaký vztah (jsou členové stejného týmu, mají podobné schopnosti či styl boje) obdrží procentuální boost k některým vlastnostem, což hezky vytváří dojem nějaké osobní historie mezi charaktery. A zároveň vás to donutí nad složením týmu trochu přemýšlet.

Pravděpodobně hned v prvním levelu vás ale trkne do očí jeden z největších nešvarů celé hry – mizerná kamera. Máte sice na výběr ze dvou režimů (jeden vzdálenější a druhý více orientovaný na samotné hrdiny), je to ale prašť jako uhoď. Tedy pokud by vás praštil plnou silou Hulk. Kamera sama sebe běžně dostává do vyloženě nepříjemných pozic, kdy nejen že nevíte, co se vlastně děje, často ale ani nevidíte svoji postavu, zatímco se kamera svíjí v epileptickém záchvatu někde v koutě. A to není dobré.

Co se samotné akce týče, máte základní lehký a těžký úder, blok, úskok, čtyři speciální schopnosti a jeden ultra mega ultimátní útok. Tyto schopnosti můžete hned několikrát upgradovat a zvýšit tak jejich sílu, případně lze vylepšit atributy jednotlivých hrdinů pomocí látky zvané ISO-8. A aby těch RPG prvků nebylo málo, lze ještě zvyšovat vlastnosti (vitalita, síla, odolnost atd.) všech hratelných hrdinů najednou.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: schopnosti Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: upgrade Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: strážci

Své oblíbené (i neoblíbené) postavy můžete upgradovat a zesilovat tím jejich speciální vlastnosti či atributy.

Bojový systém je fajn, možná místy působí až příliš jednoduše, ale svoji funkci bez problémů plní. Protivníky vám budou dělat klasičtí marvelovští záporáci: Kingpin, Juggernaut, Magneto, Ultron, Green Goblin, Sandman a mnoho dalších, mimo těchto vyšších šarží ale potkáte i spoustu řadových pohůnků (pěšáci organizace A.I.M., ninjové The Hand atd), kterých za hru srovnáte do latě suverénně nejvíce. Má to ale jeden háček.

V Marvel Ultimate Alliance 3 si totiž málokdy připadáte jako superhrdina, nezávisle na tom s jakou postavou zrovna hrajete. Naprosto obyčejní poskoci bez nějakých supeschopností totiž klidně dokážou přerušit váš útok a spustit dlouhé kombo svých úderů, proti kterému jste takřka bezbranní. Nemluvě o tom, že vydrží opravdu nechutně mnoho a udolat skupinku obyčejných nepřátel občas balancuje až na hranici frustrace.

Ano, pochopil bych, když od běžného vojáka dostane nakládačku třeba Hawkeye, který sice má perfektní bojový výcvik, ale na druhou stranu nemá žádné superschopnosti, takže se to dá pochopit (promiň Clinte, jinak tě mám rád). Když ale podobně „na držku” dostává třeba Captain Marvel, Iron Man nebo Hulk (!), tedy zástupci těch opravdu mocných postav, působí to přinejmenším nepatřičně. Celá ta aliance nejmocnějších hrdinů od Marvelu tak rychle začne vypadat jako banda šašků oděných do barevných kostýmů. Což je přímo ultimátní škoda.

Zachraňujte vesmír až ve čtyřech lidech

Musím ale pochválit implementovaný kooperativní režim až pro čtyři hráče, ke kterému Nintendo Switch přímo vybízí. Každou postavu lze pohodlně ovládat na jednom Joy-Conu, přičemž máte na výběr z lokálního či online režimu. V online můžete hrát klasicky s přáteli či s náhodnými cizinci, ale her, do kterých bych se mohl připojit, jsem nenašel mnoho. Lidé zřejmě sázejí převážně na singleplayer či gaučový coop a s přáteli po boku vyrážejí do akce. A já se jim nedivím.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: local coop Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order;gameplay: online Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: vyhledáváni

Pokud vás omrzí hrát samotné a budete si chtít vytvořit nějakou „alianci” se skutečnými lidmi, můžete sáhnout po gaučovém či online kooperativnímu režimu.

Pokud se ale nechcete družit s ostatními hráči a zároveň si chcete dát pauzu od hlavního příběhu, můžete využít nabídky režimu Infinity, který vám poskytne přehršel obtížných výzev a úkolů. Čím vyššího počtu bodů získáte, tím sladší bude odměna v podobě herní měny a upgradovacích materiálů. Za srdce mě sice tento režim nijak extra nechytil, ale také ničemu nevadí a jako nadstavba standardní hratelnosti je to fajn, takže… Proč ne?

Kameny nekonečna vypadají lépe než kdy předtím

Co se ale týče audiovizuálního zpracování, v této oblasti se zklamání nedostavilo v žádném ohledu. Grafika je skvělá, kostýmy superhrdinů mají ve většině případů vkusný moderní update a vypadají fantasticky, neméně povedený je i dabing všech postav, potěší i správně heroická hudba.

Občas hra předvedla i vyloženě komiksové momenty, třeba když jsem bojoval s Kingpinovými pohůnky ve zpola osvětlené chodbě, takže celá scéna až připomínala japonské stínové divadlo. Nebo třeba Temná Dimenze s bossem Dormammuem předvádí vizuální spektákl hodný… no… jiné dimenze. Prostě co se grafiky týče, Marvel Ultimate Alliance 3 komiksové předloze rozhodně nedělá ostudu.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: ronan the accuser Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: stínové divadlo Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; gameplay: dr strange

Grafika je v Marvel Ultimate Alliance 3 velmi povedená, místy připomíná políčka z opravdových komiksových sešitů.

Marvel Ultimate Alliance 3 – do třetice všeho dobrého?

Co říct závěrem? Marvel Ultimate Alliance 3 je slušná hra, navzdory velkému potenciálu a superhrdinským schopnostem se jí ale nedaří překonat laťku lehkého nadprůměru. Na vině je především zmatená kamera, vcelku fádní příběh a fakt, že si jako opravdoví superhrdinové připadáte relativně sporadicky.

Fanoušci komiksů od Marvelu ale určitě budou u vytržení z možnosti sestavit si svůj ultimátní superhrdinský tým a vyrazit s ním do akce. Takže jestli mezi ně patříte, neváhejte, ideálně pokud máte tři podobně založené kamarády. Hledání Kamenů nekonečna odstartovalo 19. července 2019, ovšem pouze na platformě Nintendo Switch.

Tato recenze byla napsána pro Switch verzi.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 68 % Alza Magazín
Hlavní parametry: Hratelnost
70 %
 Audiovizuální zpracování
80 %
 Znovuhratelnost
60 %
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order; recenze

Klady

 • Spousta hratelných postav
 • Povedená grafika
 • Slušná hudba a dabing
 • Jednodušší, ale funkční soubojový systém
 • Možnost hrát až ve čtyřech hráčích

Zápory

 • Příběh nenadchne
 • Občas chybí superhrdinský feeling
 • Mizerná kamera
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Psaní o videohrách, ať už ve formě samostatných článků nebo recenzí, se věnuji přibližně od roku 2017, kdy jsem svými texty začal přispívat na server Zing.cz, abych posléze napevno zakotvil v redakci Alza Magazínu. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury z pohledu třetí osoby, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech. Obecně ale u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order vychází 19. července 2019 exkluzivně na Nintendo Switch. O novinkách vás budeme pravidelně informovat.

Marvel Ultimate Alliance 3 – Oznámení

Marvel Ultimate Alliance 3 – záchrana světa před šmejdem z vesmíru

• Oznámení: 11. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Tohle asi nikdo nečekal. Když se v rámci Game Awards 2018  na obrazovkách spustil trailer zrovna na Marvel Ultimate Alliance, srdéčka všech přítomných komiksových fanoušků musela v samotném rozčilení houfně opouštět hrudní koše. A já se jim nedivím.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order – oznamovací video (trailer)

Podaří se Strážcům znovu zachránit naši galaxii?

Děj se bude točit převážně kolem Strážců Galaxie bojujících proti Černému řádu (The Black Order), skupině nesmírně silných bytostí, jinak přezdívaných Thanosovy děti. U těchto postav ale Marvel Ultimate Alliance 3 rozhodně neskončí, objeví se téměř kompletní Avengers, X-Men v čele s Wolverinem, Spider-Man, Kingpin, Green Goblin, Ultron a spousta dalších známých komiksových charakterů.

Přesné datum vydání bohužel není známo, zatím se uvádí dosti obecně rok 2019 a to je vše. Na druhou stranu už s jistotou víme, na jaké platformě si hru budeme moci zahrát. Z komiksové invaze se budou radovat pouze majitelé Nintendo Switch, ostatní příznivci barevných sešitů od Marvelu bohužel utřou nos…

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení
P-DC1-WEB23