Obnovit stránku

Slovník

Index podání barev (CRI)

Index podání barev (CRI) udává přesnost, s jakou světlo z určitého zdroje zachovává barvy povrchů, na něž dopadá.

Multizone

Tato funkce umožňuje mýt nádobí ve více zónách. To znamená v horním, nebo spodním koši.

Invertorový motor

Inovativní motor, který je tišší, úspornější a má delší životnost. Ve většině případů na něj výrobci poskytují záruku až 10 let.

Automatické dávkování mycích prostředků

Spotřebič si podle míry zašpinění nádobí sám dávkuje mycí prostředek podle aktuální potřeby.

Smart myčka

Smart nebo také chytré spotřebiče jsou moderní zařízení, která lze pomocí bluetooth nebo Wi-Fi propojit s dalšími chytrými zařízeními (mobilní telefon, tablet, počítač atd.). Myčku tak můžete ovládat i vzdáleně přes aplikace, kontrolovat její technický stav a získat upozornění na nutnost údržby. 

AutoRoast

Funkce AutoRoast automaticky nastaví ideální teplotu masa, ať už se jedná o kuřecí, vepřové, hovězí či rybu.

Spací pytle Hannah (CERTIFIKACE)

Co znamená u spacích pytlů (nejen) Hannah komfortní teplota? Limitní teplota? A extrémní teplota? Jak probíhá certifikace spacáků? Více informací v článku.

Rychlospojka

Rychlospojka je součást výčepního zařízení, která slouží převážně ke spojení nápojových hadic, výčepních zařízení, narážecích hlav. U domácích výčepních zařízení se jedná především o spojky hadic, které jsou napojené ze sudu do výčepního zařízení.

Sanitační kapalina

Sanitační kapalina je prostředek k čištění výčepního zařízení. Lze použít k veškerým druhům čištění zařízení, tanků, nádrží, potrubí a hadic v potravinářském průmyslu. Ve většině případů je součástí sanitační kapaliny chlór.

Kompresor

Kompresor je zařízení, které je součástí některých výčepních zařízení. Kompresor vhání do sudu s pivem vzduch se kterým poté pivo ztrácí svou pěnivost. Kompresor pracuje zcela automaticky, tudíž není nutná další případná manipulace.

Flexi zóna

Flexi zóna umožňuje propojení dvou varných zón v jednu velkou plochu, což oceníte hlavně při vaření ve velkých hrncích či pekáčích.

Knižní vazby (PŘEHLED)

Knižní vazba zajišťuje kompaktnost knižního bloku, jeho trvanlivost a dodává estetický vzhled. Pevná knižní vazba má desky z lakovaného či laminovaného tvrdého kartonu. Brožovaná knižní vazba je měkká vazba vznikající lepením.

Absorpční podložky pro psy

Absorpční podložky pro psy patří mezi hygienické pomůcky. Vyznačují se určitou schopností savosti, jedna taková podložka zvládne zadržet až 250 ml tekutiny. Nejčastěji se používají jako výchovné podložky pro štěňátka, která se učí hygienickým návykům. Využívají se však také pro psí seniory trpící inkontinencí nebo do porodního boxu pro fenku.

Termoizolační pelíšek pro psy

Termoizolační pelíšek pro psy zajišťuje tepelný komfort. Na spodní straně má speciální ochrannou vrstvu, nejčastěji vyrobenou ze zesíleného nylonu či gumového materiálu. Tato tepelná izolace brání proniknutí chladu od země a udržuje pejska v teple.

Tepelný odpor (R-Value)

Hodnota R-Value udává tepelnou odolnost karimatky. Čím je tato hodnota vyšší, tím je vyšší i tepelná odolnost daného výrobku. Jinak řečeno, tím je i lepším tepelným izolantem.

Obvodový rámeček – slovník pojmů

Rámeček, který spojuje přední a zadní část krytu telefonu, je důležitý s ohledem na upevnění telefonu samotného v rámečku.

TPU – slovník pojmů

Materiál používaný k výrobě pouzder na telefony. Jedná se o typ plastu, který je vyztužený skleněnými vlákny, jež mu dodávají vyšší odolnost.

Typy displejů mobilních telefonů (TFT, IPS, AMOLED a další)

Pokud se chcete vyznat v technologiích displejů mobilních telefonů a zajímá vás, jaký je rozdíl mezi LCD a LED, LED a OLED či AMOLED a P-OLED, v tomto článku pro vás máme odpovědi.

Útěkový režim

Pokud se při monitoringu pomocí GPS lokátoru pes vzdálí ze svého domova – monitorovací základny, přístroj to okamžitě zaznamená a nahlásí majiteli psa pomocí SMS zprávy na mobilní telefon. Zároveň se GPS lokátor sám přepne do režimu, který psa monitoruje i několik km od domova.

Protištěkací obojek

Je speciálním typem elektronického obojku a může prostřednictvím elektrického impulsu pomoci zabránit nadměrnému štěkání. Protištěkací obojky ale neřeší důvod štěkání, jejich využívání je proto třeba konzultovat s odborníky a omezit pouze pro výcvik.

20 dalších...
WEB8