Alza Days - Dermocosmetics
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 487
URIAGE Gentle Deodorant 50 ml
Amazing Deal
279,-
Save 80,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for both women and men, roll-on, hypoallergenic, long-lasting, volume: 50 ml - 558 Kč/100 ml
URIAGE Xémose Moisturizing Lipstick 4 g
Amazing Deal
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lip Balm moisturizing, nourishing, regenerating, active ingredients: shea butter, hyaluronic acid and vitamin C
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo – For Oily Hair 390 ml
629,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for oily and normal hair, paraben-free and enriched with vitamins, 390 ml, dermo - 161 Kč/100 ml
URIAGE Bariéderm Cica Dermatological Oil 100 ml
Amazing Deal
379,-
Save 120,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 100 ml - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, stretch marks, fragrance-free, active substances include bisabolol, for sensitive skin -...
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo - OILY 390ml - REFILL
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for all hair types, volume 390ml, dermo - 154 Kč/100 ml
BIODERMA Atoderm Shower Oil 1 l
539,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - unisex for children, suitable for dry skin, soothing, no artificial colours, dermo, 1000 ml volume - 54 Kč/100 ml
URIAGE Hysác Cleansing Gel 150 ml
Great price
369,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, suitable for mixed and oily skins - 246 Kč/100 ml
DUCRAY Kelual DS Anti-Dandruff Shampoo 100 ml
439,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for fine, damaged, dry, wavy, curly, weak and thinning hair, anti-dandruff, volume 100 ml, dermo - 439 Kč/100 ml
URIAGE Xémose Cleansing Soothing Oil 500 ml
429,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Oil suitable for these skin types: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, soothing and cleansing, moisturises and contributes to the...
DUCRAY Anaphase+ Shampoo against hair loss 400 ml
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, anti-hair loss, volume 400 ml, dermo - 112 Kč/100 ml
DUCRAY Elution for sensitive skin 400 ml
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, anti-dandruff, volume 400 ml, dermo - 112 Kč/100 ml
URIAGE Gyn-Phy Refreshing Gel Intimate Hygiene 500 ml
419,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - - 84 Kč/100 ml
URIAGE Eau Thermale Glow Up Water Essence 100 ml
Great price
489,-
Save 110,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Essence - washing means, moisturising and brightening, meant for the following skin type(s): oily, normal, mixed, dry and mature
BIODERMA Atoderm Gel Douche 1l
489,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for children unisex, suitable for sensitive and dry skin, cleaning, moisturising and soothing, perfect for: dry skin, alcohol-free, paraben-free and fragrance-free,...
URIAGE Bariederm Cica Daily Gel-Cream 40 ml
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Gel - moisturising, brightening and regenerating, dermo, with a volume of 40ml, suitable for unisex, for sensitive, normal and dry skin type(s) - 1,498 Kč/100 ml
URIAGE Bariéderm-Cica Cleansing Gel 200 ml
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, suitable for sensitive skin - 150 Kč/100 ml
BIODERMA Atoderm Ultra-nourishing Moisturising Cream 500 ml
579,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, moisturising, suitable for sensitive, normal and dry skin, fragrance-free, dermo, applicable for: dry skin, 500 ml volume -...
BIODERMA Sébium Pore Refiner 30 ml
Great price
419,-
Save 36,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Fluid - immediate brightening and skin tone unifying effect - 1,397 Kč/100 ml
KLORANE Shampoo With Quinine and BIO Edelweiss 400 ml
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for weak and thinning hair, promotes hair growth, anti-hair loss, volume 400 ml, dermo and vegan, silicone-free and with vitamins - 100 Kč/100 ml
BIODERMA Atoderm Intensive eye 100 ml
429,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 429 Kč/100 ml
A-DERMA Exomega Control Emollient Milk for dry skin prone to atopy 400 ml
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, moisturising, nourishing and soothing, dermo, eczema, anti-itching, irritated skin and dry skin, for sensitive and dry skin, contains...
URIAGE Bariederm Cica Daily Serum 30 ml
639,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 2,130 Kč/100 ml
AVENE Eau Thermale Thermal Spring Water 300 ml
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Lotion for cleansing or final cleansing of the face, ideal for skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature - 100 Kč/100 ml
URIAGE Pruriced Soothing Gel 100 ml
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Gel - for children for both men and women, soothing, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, fragrance-free, dermo, contains also thermal water,...