Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Jak udělat vlny žehličkou na vlasy?

Nelíbí se vám princeznovské lokny, které vytváří kulma? Sníte o přirozených vlnách nebo potřebujete dodat svým vlasům objem? Pak se vám bude hodit žehlička na vlasy, trocha zručnosti, cviku a voilà… romantické kudrliny jsou na světě. Poradíme vám, jakou žehličkou se lokny lépe natáčejí a na co si dát při natáčení vln žehličkou pozor. Provedeme vás krok po kroku návodem, jak navlnit vlasy žehličkou a také vám prozradíme alternativy, jak udělat kudrnaté vlasy třeba přes noc.

Jak žehličkou navlnit vlasy

Jakou žehličkou navlnit vlasy?

Na trhu najdete několik typů žehliček na vlasy. Některé se hodí pro silné a nepoddajné vlasy, jiné jsou zase šetrné pro jemnější vlasy, pomohou od statické elektřiny a zanechají vaši hřívu hladkou a lesklou.

Ať už sáhnete po klasické, parní nebo ionizační žehličce, nezapomeňte na to, že abyste s ní dokázali jednoduše vytvořit vlny, měla by mít zaoblené hrany. Díky nim vlasy po žehličce snáz kloužou, nezachytávají se o ostré hrany, a tím pádem se nepoškozují a netřepí.

i Abychom vám výběr žehličky na natáčení vlasů co nejvíce usnadnili, dali jsme je všechny na jedno místo do kategorie Žehličky na vlny a lokny.

V čem se liší jednotlivé žehličky na vlasy vám poradíme v našem průvodci „Jak vybrat žehličku na vlasy“. 

Jak udělat vlny žehličkou na vlasy

Jak natočit vlasy žehličkou krok po kroku

Udělat vlny žehličkou na vlasy je velmi jednoduché a na rozdíl od kulmy nebo natáček i rychlé. Stačí trocha cviku, správná žehlička na vlasy a vaše hříva bude vypadat jak po návštěvě kadeřníka.

 1. Vezměte pramen vlasů.

  Pramen vlasů by neměl být příliš tlustý. Vlasy uvnitř pramene by se totiž nemusely dobře natočit.

 2. Stiskněte ho žehličkou.

  S natáčením vlasů začněte u hlavy. Stiskněte pramen vlasů žehličkou, ale ne příliš silně, aby vlasy po plotnách žehličky mohly klouzat a nezadrhávaly se.

 3. Otočte žehličku o 180 °.

  Jakmile stisknete pramen vlasů mezi plotny žehličky, otočte žehličku pomocí zápěstí o 180 °. Zprvu vám tento pohyb nepůjde tak dobře, ale časem si grif nacvičíte.

 4. Táhněte žehličku po prameni vlasů směrem dolu.

  Natáčení vlasů neuspěchejte. Postupujte pomalu a plynule. Jen tak dosáhnete pevných vln.

Stejně pokračujte po celé hlavě. Nezapomeňte, že žádný učený z nebe nespadl a i ten sebelepší stylista nenatáčel dokonalé vlny hned. Trénujte. S každým dalším natáčením vám půjdou kudrliny lépe a lépe.

i Alternativa: Péče o vlasy pomocí kulmofénu.

Jakmile budete mít vlasy natočené, nechte vlny vychladnout, načechrejte je prsty a zafixujte lakem na vlasy.

Kudrnaté vlasy pomocí žehličky na vlasy

Na co si dát při natáčení vlasů žehličkou pozor?

Natáčení vlasů žehličkou je stejně jako foukání i žehlení určitá zátěž pro vaše vlasy. Ty se vlivem velkého tepla ničí, ztrácejí na kvalitě a při neopatrném používání žehličky je můžete nenávratně poškodit. Jak tomu předejít?

 • Do čerstvě natočených vlasů nesahejte. Dokud pramen nevychladne, vlasy jsou náchylnější k polámání. Vyvarujte se pročesávání horkých vlasů kartáčem. Teprve až vlasy vychladnou, načechrejte je prsty a přelakujte.
 • Nenastavujte žehličku na příliš vysokou teplotu. Navlnění tím neurychlíte a zbytečně vystavíte vlasy velkému žáru. Dodržujte pravidlo – čím silnější a hustší vlasy jsou, tím vyšší teplotu snesou. Proto si můžete dovolit natáčet husté a pevné vlasy žehličkou nastavenou na teplotu cca 190 °C, zatímco jemné vlasy jen v rozmezí 100–160 °C.
 • Používejte přípravky na žehlení vlasů. Ochrání je před žárem a zároveň mohou účes i lehce fixovat.
 • Vyvarujte se natáčení vlasů žehličkou každý den. Nechte svou hřívu vydechnout a dejte ji prostor pro regeneraci.

Kudrnaté vlasy přes noc

Jak udělat vlnité vlasy bez žehličky, kulmy či natáček?

Pro sexy vlny jako od moře nemusíte nutně sahat po žehličce na vlasy, kulmě nebo motat vlasy do natáček. Stačí se držet následujícího postupu a před spaním věnovat své hřívě pár minut času. Jak na vlnité vlasy přes noc?

 1. Vlasy navlhčete rozprašovačem nebo je předem umyjte a nechte trochu proschnout, aby zůstaly vlhké.
 2. Udělejte si culík vysoko na hlavě, aby vám v noci nepřekážel.
 3. Vlasy protáhněte vlasovou vložkou (donutem), kterou koupíte v každé drogerii. Rozdělte je na prameny a obtočte s nimi donut. Konce vlasů připevněte sponkami. Čím menší donut máte / pořídíte, tím menší kudrliny vytvoříte. Pokud nemáte vlasovou vložku a nechcete si ji ani pořizovat, vystačíte si jen se sponkami. Rozdělte culík na několik pramenů a ty obtočte okolo 3 prstů své ruky kolikrát to jen půjde. Vytvořená „hnízda“ připevněte sponkami k základu culíku a hlavě.
 4. Povytáhněte vlasy nad čelem, aby nezůstaly ploché a bez objemu.
 5. Nechte vlasy schnout nejméně 8 hodin, aby byly vlny dostatečně pevné. Ideálně tedy přes noc.
 6. Odstraňte všechny sponky, vlasy rozpusťte a upravte pomocí laku na vlasy nebo stylingového spreje. Na konečky můžete použít arganový olej.

Když to vezmeme kolem a kolem, každý z postupů, jak navlnit vlasy, má pro vaši hřívu zásadní výhodu. A proto je ideální obě možnosti kombinovat. Pokud máte dostatek času, natočte si vlasy přes noc bez použití tepla. Pokud potřebujete vlny vytvořit hned a rádi si účes tvoříte sami, použijte na vlny žehličku na vlasy.

P-DC1-WEB24