Scented Candles
Scented Candles – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 901
Sponsored
LUMANTE Boat Lavender Essential Oil 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - lavender scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks A Calm & Quiet Place 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
WOODWICK Ellipse White Tea and Jasmine 453 g
Amazing Deal
669,-
148 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral, fresh and fruit scent, - 148 Kč/100 g
LUMANTE Boat French Vanilla Elegance 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - vanilla scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Soft Wool & Amber 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas and fresh scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Mystical Tarot Card 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
WOODWICK Ellipse Fireside 453 g
Amazing Deal
669,-
148 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - oriental and wood scent, - 148 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Sig Autumn Daydream 368 g
Great price
519,-
141 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and spicy scent, - 141 Kč/100 g
LUMANTE Mango Neroli 511 g
299,-
59 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 59 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Midnight Jasmine 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
WOODWICK Frasier Fir 453 g
Discounted -6 %
689,-
739,-
152 Kč/100 g
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and wood scent, - 152 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Afternoon Scrapbooking 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Boat Pumpkin 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas scent, - 109 Kč/100 g
WOODWICK gift set 3× small candle
849,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - candles with floral scent
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Pumpkin Cinnamon Swirl 567 g
619,-
109 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 109 Kč/100 g
LUMANTE Juicy Lychee 511 g
299,-
59 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 59 Kč/100 g
LUMANTE Boat Apple Cinnamon 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - oriental scent, - 109 Kč/100 g
WOODWICK Ellipse White Honey 453 g
Amazing Deal
679,-
150 Kč/100 g
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and sweet scent, - 150 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Christmas Cookie 567 g
Discounted -24 %
639,-
849,-
113 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas, spicy, sweet and vanilla scent, - 113 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Holiday Winterfest 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Soft Wool & Amber 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Advent calendar 2025 book 12×9,8 g, 12×37 g
1,349,-
2,400 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - full of scented candles, festive/holiday fragrance, set of 24 pieces
WOODWICK Ellipse Spiced Blackberry 453 g
Great price
669,-
148 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit and sweet scent, - 148 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Lemon Gelato 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 121 Kč/100 g
In the category Scented Candles on Alza.cz, we currently have a total of 901 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vonné sviečky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Illatgyertyák