Scented Candles
Scented Candles – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 853
Sponsored
LUMANTE Boat Lavender Essential Oil 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - lavender scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks A Calm & Quiet Place 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Boat French Vanilla Elegance 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - vanilla scent, - 109 Kč/100 g
LUMANTE Mango Neroli 511 g
299,-
59 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 59 Kč/100 g
LUMANTE Juicy Lychee 511 g
299,-
59 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 59 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Pumpkin Cinnamon Swirl 567 g
619,-
109 Kč/100 g
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 109 Kč/100 g
LUMANTE Boat Apple Cinnamon 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - oriental scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Vanilla Flurries 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Mystical Tarot Card 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Boat Pumpkin 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Pumpkin Cinnamon Swirl 368 g
Amazing Deal
529,-
144 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 144 Kč/100 g
WOODWICK gift set 3× small candle
849,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle Set - candles with floral scent - 283 Kč/1 pc(s)
YANKEE CANDLE Sig Autumn Daydream 368 g
519,-
141 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and spicy scent, - 141 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Sparkling Cinnamon 567 g
659,-
116 Kč/100 g
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy, sweet and cinnamon scent, - 116 Kč/100 g
LUMANTE Ship Mango Neroli 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Advent calendar 2025 book 12×9,8 g, 12×37 g
1,349,-
2,400 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - full of scented candles, festive/holiday fragrance, set of 24 pieces
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Lilac Blossoms 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
RITUALS The Ritual of Karma Scented Candle 290 g
Discounted -17 %
729,-
889,-
251 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 251 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Red Apple Wreath 567 g
689,-
122 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 122 Kč/100 g
WOODWICK Ellipse Cinnamon Chai 453 g
679,-
150 Kč/100 g
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas scent, - 150 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Midnight Jasmine 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Hand Tied Blooms 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
WOODWICK Cinnamon Chai 609 g
649,-
107 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 107 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Christmas Cookie 567 g
Discounted -24 %
639,-
849,-
113 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas, spicy, sweet and vanilla scent, - 113 Kč/100 g
In the category Scented Candles on Alza.cz, we currently have a total of 853 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vonné sviečky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Illatgyertyák