Obnovit stránku

Kupte Sensodyne a přispějte tak na prevenci rakoviny prsu

Aktualizováno

Prevence je základ. Proto z každého prodaného produktu Sensodyne v období od 1. 10. do 31. 10. 2020 společnost GlaxoSmithKline Consumer Healthcare přispěje 1 Kč na program prevence rakoviny prsu organizace Loono. Více informací v článku.

Přispějte na prevenci rakoviny prsu

V zájmu prevence zdraví se propojily společnosti Loono a značka Sensodyne. Koupí každého produktu Sensodyne v říjnu 2020 přispějete 1 Kč na preventivní kampaň #prsakoule. Tato kampaň učí, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a případně tak odhalit rakovinu v časném stádiu.

i

Došel Sensodyne? Sáhni si na prsa
Sensodyne ohlídá nejen zdravé zuby, ale také měsíční interval na vyšetření prsou. Sensodyne vám vystačí přesně na měsíc, a tak kromě zdravých zubů ohlídá i správný interval pro vyšetření prsou. Stačí si proto zapamatovat jednoduché pravidlo: došel Sensodyne, sáhni si na prsa.

Sensodyne – jednička v péči o citlivé zuby

Sensodyne patří v současné době mezi nejprodávanější značky, které se specializují na péči o citlivé zuby. Široký sortiment zubních past i kartáčků účinně ulevuje od bolesti citlivých zubů a zároveň poskytuje komplexní ochranu zubů i dásní. Dlouholeté zkušenosti v dentální péči, neustálý vývoj i aplikace inovativních technologií přináší viditelné zlepšení kvality zubů i dásní. Díky tomu je Sensodyne číslem 1 čili českými zubními lékaři nejdoporučovanější značkou na citlivé zuby*. Mottem společnosti je „Vytváříme budoucnost, v níž je život každého bez bolesti citlivých zubů“.

i

Více o GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
Sensodyne je společně s výrobky Voltaren, Theraflu, Parodontax, Panadol, Corega a Otrivin značkou společnosti GlaxoSmithKline Consumer Healthcare. Cílem GSK je zpřístupnit své léky a zdravotní péči všem pacientům bez ohledu na jejich finanční možnosti či místo kde žijí. Více informací na webu cz.gsk.com.

Loono: o projektu

Loono tvoří tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů. Společně učí veřejnost prevenci. Projekt založila Kateřina Vacková. Té byl ve věku 22 let diagnostikován zhoubný nádor vaječníku. Díky tomu, že Kateřina naslouchala varovným signálům svého těla, bylo vše zachyceno v časném stádiu. Vyléčila se a rozhodla se svým příběhem inspirovat další mladé lidi. A tak vzniklo Loono s cílem pomoci zejména mladým lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet na své zdraví je právě teď.

V Loono věří, že prevence vás může bavit. Jak se o své tělo a zdraví správně starat a kam zajít na preventivní prohlídku, zjistíš na webu Loono.cz.

Co je to rakovina?

Rakovinu čili zhoubný nádor představuje nekontrolovatelné množení buněk jakéhokoliv orgánu v těle. Ten může v důsledku toho ztratit svou funkci nebo svojí velikostí začít utlačovat okolí.

Rakovina je zrádná zejména tím, že se může, ale také nemusí projevit. V závislosti na jejím typu a uložení se může vyznačovat některými z celkových či specifických příznaků.

i

Rakovina může být i bez příznaků. Pokud na sobě zpozoruješ cokoliv neobvyklého, neváhej a navštiv lékaře.

Jak se rakovina projevuje?

Celkové příznaky:

  • úbytek hmotnosti;
  • nevolnost, zvracení;
  • bulky;
  • bolest;
  • nechutenství.

Specifické příznaky:

  • žloutenka – nádory jater, žlučníku, slinivky;
  • poruchy vidění a bolesti hlavy – nádory mozku;
  • průjem a zácpa – nádory střeva;
  • kašel – nádory plic;
  • zlomeniny – nádory kostí.

Jak si vyšetřit prsa

Vyšetřování provádějte 1× měsíčně podle našich 9 kroků.

1. Sahejte si na ně každý měsíc. TIP: Nejlepší to je 5. až 10. den od začátku menstruace. Pokud menstruaci nemáte, vyberte si jakýkoliv den v měsíci.

2. Mrkněte na ně do zrcadla. Jsou stejná jako minule? TIP: Zvedněte ruce nad hlavu a prohlédněte si je znovu.

3. Všímejte si:


4. Sáhněte si na ně. Nejlépe třemi prsty naplocho, krouživými pohyby. Nejdřív zakružte povrchově, potom trošku do hloubky.

5. Prohmatejte je celá. Od klíční kosti do podpaží až k podprsenkové rýze. Všímejte si nerovností na povrchu prsou i uvnitř.

6. Vyšetřujte vždy opačnou rukou. Levou rukou prohmatávejte pravé prso a naopak. TIP: Jestli máte větší prsa, začněte vsedě nebo vestoje a pak to samé zopakujte vleže na boku.

7. A na závěr odměna! Vezměte prsa do dlaní a promněte je, abyste se ujistila, že jste na nic nezapomněla :-).

8. Když nic nenahmatáte, to máme radost! Tak si na ně sáhněte zase za měsíc!

9. Nahmatali jste něco? Nepanikařte a mrkněte se na web Loono.cz – v dolní půlce stránky najdete kontaktní formulář a další informace. 

Šíření osvěty v oblasti zdraví a prevence propojila organizace Loono a značka Sensodyne. Koupí každého produktu Sensodyne v říjnu 2020 přispějete právě 1 Kč na preventivní kampaň #prsakoule. Tato kampaň učí, jak správně a pravidelně (1× měsíčně) vyšetřovat prsa, a případně tak odhalit rakovinu v časném stádiu.

* V péči o citlivé zuby. Zdroj: Ipsos Expert Performance Tracking – Česká republika, 11/2019. Zubní pasty Sensodyne Rapid a Sensodyne Repair & Protect jsou zdravotnické prostředky. Ostatní zubní pasty Sensodyne a ústní vody Sensodyne jsou kosmetické přípravky. V případe otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, e-mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky, prosím, hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. ©2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.

P-DC1-WEB19