Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny od pondělí do soboty jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 399 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

SONETT Universal 2,4 kg

Doručujeme i o víkendu. K vám domů i na prodejny
429 Kč
355 Kč bez DPH

SONETT Universal 2,4 kg

Nejste lhostejní k přírodě a zajímáte se o co nejekologičtější praní? Pak vyzkoušejte produkty od německé firmy Sonett, jejíž ekologická drogerie patří k té nejkvalitnější, kterou lze v České republice sehnat. Prací prášek Sonett Universal není výjimkou. Díky svému šetrnému 100% přírodnímu složení je vhodný i pro lidi s citlivou nebo alergickou pokožkou. Prášek je univerzální a můžete jej použít na praní bílých i barevných textilií z bavlny, lnu, konopí a textilních směsí. Hlavní složkou pracího prášku je čisté rostlinné mýdlo z rostlinných olejů, jehož mycí účinky jsou posilovány deriváty kokosového oleje, sodou a ortokřemičitany. Prací prášek je účinný při teplotách mezi 40 a 95 °C. Mýdlo a deriváty kokosového oleje obsažené v gelu od Sonett jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouratelné - ostatní součásti pracího prostředku, soda, hlinité minerály a silikáty jsou nerostné látky, které nemusí být v přírodě dále odbourávány. 

Klíčové vlastnosti pracího prášku SONETT Universal

  • Ekologický prací prášek na bázi čistého rostlinného mýdla
  • Vhodný pro praní bílých i barevných textilií z bavlny, lnu, konopí a textilních směsí
  • Účinný při teplotách od 40 do 95 °C
  • 100% přírodní složení Sonett bez protispékavých prostředků, plnidel, optických zjasňovačů, fosfátů a enzymů
  • Hlavní složkou pracího prášku je čisté rostlinné mýdlo v BIO kvalitě
  • Bez vůně
  • Všechny látky obsažené v pracím prášku od Sonett jsou v přírodě snadno a okamžitě odbouratelné
  • Není vhodný pro praní vlny, hedvábí a mikrovláken
  • Balení obsahuje dávkovací odměrku

Složky pracího prášku

Hlavní účinnou složkou pracího prášku Universal od Sonett je mýdlo, které je vyráběno z různých rostlinných olejů (palmového, řepkového, kokosového a olivového) pocházejících zčásti z ekologické resp. bio-dynamické produkce. Mýdlo se z olejů vyrábí vařením s louhem. Mýdlo jako aktivní mycí látka smáčí a rozpouští nečistoty. Soda se získává přeměnou vápna pomocí kuchyňské soli. Roztavením křemičitého písku a sody vzniká ortokřemičitan, který spolu se sodou svou zásaditostí posiluje mycí louh a podporuje uvolňování zejména mastných látek. Zeolit a vrstevnatý křemičitan mají jako výchozí surovinu křemičité horniny. Vedle své vlastnosti poutat vápník ve vodě poutají tyto složky zároveň i organické látky rozpuštěné v prací vodě a barevné pigmenty a zabraňují jejich usazování na prádle. Derivát kokosového oleje podporuje mýdlo v jeho funkci rozpouštění tuků.

Ekologické praní se SONETT

Německá firma Sonett vyrábí vysoce kvalitní ekologickou drogerii a dbá nejen na kvalitu použitých surovin a jejich dopad na naše zdraví a životní prostředí, ale také na samotnou výrobu svých prostředků. Jako jediný výrobce ekodrogerie je firma držitelem dvou ekocertifikátů (CSE a EcoGarantie). Produkty jsou 100 % odbouratelné a během pár hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky. Použité suroviny jsou v BIO kvalitě. Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů. Výrobky firmy Sonett jsou hypoalergenní a vhodné pro osoby s citlivou či alergickou pokožkou. Firma netestuje na zvířatech a nepoužívá žádné suroviny živočišného původu.

Dávkování:
Na 4,5 kg prádla: měkká voda: 50-90 ml; středně tvrdá voda: 50-90 ml + 30 ml změkčovadla; tvrdá voda: 50-90 ml + 60 ml změkčovadla
Poznámka:
Účinky mýdlových pracích prostředků se mohou plně rozvinout pouze v měkké vodě, z toho důvodu je nutné přidat změkčovadlo ke každému praní.

Složení:
Mýdlo z BIO rostlinných olejů (řepkový, kokosový a palmový) (> 30 %), hlinitany a křemičitany (15 - 30 %), soda (5 - 15 %), deriváty kokosového oleje (1 - 5 %), rostlinný alkohol - etanol (1 - 5 %), balzamické přísady BIO/volný sběr (< 1 %)

5,0
hodnotilo 2 zákazníků
20+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Hmotnost

Hmotnost 2,4 kg

Použití

Typ prádla Univerzální
Vlastnosti Pro běžné praní

Počet praní

Počet praní 53

Typ pracího prostředku

Typ pracího prostředku Prací prášek
Kód:  PPR692
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  4007547100916
P-DC1-WEB23