Obnovit stránku

Produkty TrueLife usnadní začátky každé novopečené mamince (RECENZE)

Jako každá aktivní maminka se zajímám o to, jaké jsou možnosti fungovat s miminkem nejen v pohodlí svého domova, ale také na výletech, návštěvách či dovolené. Proto jsem neváhala a s radostí přijala nabídku otestovat tři nezbytné pomocníky značky TrueLife, které v mnohém usnadní péči o miminko a zároveň mi ušetří drahocenný čas. Prvním z nich je ohřívač lahví TrueLife Invio BW Single, dále jsem vyzkoušela elektrickou odsávačku mateřského mléka TrueLife Nutrio BP Electric a do třetice jsme zjišťovali, jak dokáže naše mimiko pohlídat videochůvička TrueLife NannyCam H32. Jak se jednotlivé produkty osvědčily a zda bych je doporučila i ostatním maminkám, se můžete dočíst v následující recenzi.

TrueLife

Produkty TrueLife usnadní začátky každé novopečené mamince (RECENZE) – OBSAH

 1. Recenze ohřívače lahví TrueLife Invio BW Single
 2. Recenze elektrické odsávačky TrueLife Nutrio BP Electric
 3. Recenze dětské chůvičky TrueLife NannyCam H32

Recenze ohřívače lahví TrueLife Invio BW Single

Ohřívač lahví TrueLife Invio BW Single je pomocník, který zas o něco více usnadňuje život maminkám. Jedná se o ohřívač, který lze využít doma, ale díky adaptéru do auta i na cestách, což já osobně velmi přivítala. Člověk nemusí na benzinkách nebo po restauracích prosit obsluhu, aby nám jídlo pro prcka ohřáli, a obslouží se pohodlně sám. My, vzhledem k tomu, že máme dodávku s vestavbou uvnitř a v autě cestujeme často, ohřívač lahví na cestách opravdu oceníme – a to ať na ohřátí jídla pro dítě, tak i na ohřátí mléka do kávičky pro nás.

Obsah balení ohřívače lahví TrueLife Invio BW Single

Součástí balení je vlastní ohřívač, adaptér do auta a návod v češtině. Naopak není součástí žádná lahvička, která je ale vyobrazena na krabici produktu, což může být trochu zavádějící.

Ohřívač lahví TrueLife Invio BW Single
Přehled výbavy ohřívače lahví TrueLife Invio BW Single po vybalení z krabice.

Ohřívač lahví TrueLife Invio BW Single v praxi

Použití ohřívače je bezproblémové, zapojím jej do zásuvky, poté dám dovnitř lahvičku, naliji doporučené množství vody dle objemu ohřívané tekutiny a otočným kolečkem nastavím požadovanou teplotu ohřevu. Na termostatu jsou vyznačeny teploty 40 stupňů – vyobrazena dětská lahvička, a 70 stupňů – vyobrazen hrnec. Při ohřívání cca 100 ml tekutiny na 40 stupňů to trvá tak 50 vteřin. Jedná se ovšem o ohřev tekutiny, u které je počáteční teplota pokojová. Při ohřevu tekutiny vyndané z lednice ohřev trvá mnohem déle. Do ohřívače se vejdou originální 150 ml lahvičky od TrueLife, ale též např. Philips Avent a i skleničky s přesnídávkami.

Výsledné hodnocení ohřívače lahví TrueLife Invio BW Single

Za dobu používání jsme s ohřívačem neměli problém, funguje rychle a spolehlivě. Chod zařízení je tichý a údržba zařízení není potřeba skoro žádná.

Ohřívač lahví TrueLife Invio BW Single
Ohřívač lahví TrueLife Invio BW Single využijete doma i na cestách.

Recenze elektrické odsávačky TrueLife Nutrio BP Electric

Já s kojením naštěstí žádné větší problémy neměla, odsávačku jsem začala používat z toho důvodu, že jsem nemohla být dceři pořád nablízku, potřebovala jsem občas něco zařizovat a nebyla jsem pro ní dostupná každé 4 hodiny. Nechtěla jsem ji ale o mateřské mléko ochudit, protože si pořád myslím, že mateřské mléko je rozhodně pro dítě lepší, než kterékoliv umělé mléko a když to lze, tak proč mu ho nedopřát. Takže jsem neodsávala pravidelně, ale jen příležitostně. I tak oceňuji a jsem ráda za elektrickou odsávačku, i když by mi na příležitostné odsávání stačila asi odsávačka manuální. Nicméně vzhledem k tomu, že cena elektrické odsávačky TrueLife Nutrio BP Electric patří rozhodně k těm nižším a některé manuální odsávačky její ceny dosahují, tak si ráda komfort automatizace za tu cenu dopřeji.

Obsah balení elektrické odsávačky TrueLife Nutrio BP Electric

Ale hezky postupně, balení obsahuje vlastní odsávací plastovo-silikonový aparát, motorek, adaptér na nabíjení a lahvičku o objemu 150 ml spolu s dudlíkem. Dále bylo v krabici přibaleno též balení 10 prsních vložek, kterých podle mého není nikdy dost.

Elektrická odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric
Elektrická odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric překvapí svojí vybaveností i inovativními funkcemi.

Elektrická odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric v praxi

A jak odsávačka funguje? Po vysterilizování, nabití baterie a sestavení, které je opravdu jednoduché a intuitivní (dá se v pohodě i bez návodu), se silikonový nástavec přiloží na prs a zapneme požadovaný mód. Na výběr jsou módy stimulace, masáže a odsávání. Vše v 9 možných intenzitách. Já si oblíbila intenzitu masáže 7 a odsávání jsem regulovala podle toho, jak jsem měla prsa plná, takže možnost nastavení intenzity považuji za velmi přínosné. Intenzitu lze jednoduše nastavit na displeji ovládací jednotky. Mód stimulace jsem moc nevyužívala. Vzhledem k tomu, že odsávačku využívám téměř výhradně doma, tak výdrž baterie neřeším, ale dle výrobce vydrží na 1 nabití až 100 minut, což je jistě dostatečné. Výhoda na cestování pak je, že se dá nabíjet i z powerbanky.

Elektrická odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric
Ovládací jednotka nabízí rychlé a pohodlné nastavení intenzity odsávání.

Výsledné hodnocení elektrické odsávačky TrueLife Nutrio BP Electric

Bohužel nemám srovnání s jinými odsávačkami, ale musím říct, že odsávačka od firmy TrueLife předčila mé očekávání a zkoušet jinou odsávačku už ani neplánuji. Jedná se o elektrickou odsávačku, takže žádné úsilí ani vaše šikovnost zde není vyžadována. Když to hodně zjednoduším, tak odsávačku jen přiložím k prsu, zmáčknu tlačítko a vše pracuje automaticky.

Tuto odsávačku bych proto doporučila všem maminkám, ať už by ji používaly z jakéhokoliv důvodu. Hodí se na pravidelné i jen příležitostné odsávání, její chod je tichý, vše funguje automaticky a cena je velmi příznivá. Za mě je rozhodně lepší investovat peníze do odsávačky, která mi vydrží dlouhou dobu, snad i na další dítko, než kupovat pravidelně relativně drahé umělé mléko na dokrmování dítěte.

Recenze dětské chůvičky TrueLife NannyCam H32

Měla jsem možnost otestovat také dětskou chůvičku TrueLife NannyCam H32. Jedná se o videochůvičku, takže s ní lze kontrolovat dítě jak při spánku, tak například při hraní si v jiné místnosti. Já, protože mám 5ti týdenní miminko, jsem využila možnost monitorování dítěte pouze při spánku. Součástí balení TrueLife NannyCam H32 jsou 2 jednotky – rodičovská a dětská, 2 nabíječky a návod v češtině.

Dětská chůvička TrueLife NannyCam H32
Dětská chůvička TrueLife NannyCam H32 poskytne rodičům spolehlivou kontrolu nad spícím miminkem.

Užitečné funkce dětské chůvičku TrueLife NannyCam H32

Pro nás je hlavní výhodou možnost přenášení obrazu, díky kterému lze kontrolovat, jestli dítě spí či bdí, jestli nemá např. deku přes obličej, a díky tomu můžeme být v klidu. Displej je barevný a obraz je přes den i v noci velmi kvalitní. Chůvička si sama vyhodnotí a přepne automaticky režim na infračervené noční vidění.

Úsporný režim VOX

Chůvička disponuje funkcí VOX, kterou jsme využívali velmi hojně. Režim VOX je vlastně takový pohotovostní režim, při němž se videoobraz aktivuje až hlasem dítěte, a proto se při něm šetří baterie rodičovské jednotky. Zároveň při zapnuté funkci VOX neruší člověka svítící displej rodičovské jednotky (např. při sledování filmu). Na této chůvičce je režim VOX velmi citlivý, a tím pádem spolehlivý. 

Příjemné melodie pro klidné usínání

Další funkcí, kterou jsme využili, je možnost zapnutí ukolébavek. Chůvička má nahraných 8 melodií, které jsou příjemné na poslech a lze je libovolně přepínat či nechat hrát jako smyčku pouze jednu oblíbenou ukolébavku. Výdrž baterie je dlouhá, při plně zapnutém režimu nám vydržela 5 a půl hodiny, při režimu VOX, který šetří baterii, je ještě mnohem delší, vydrží pak klidně několik večerů bez nabití. 

Pohodlné ovládání a dostatečný dosah

Jinak co se týče ovládání chůvičky, tak je velmi intuitivní a jednoduché. I díky možnosti systému v češtině lze vše nastavit i bez návodu. Dosah je dostatečný, u nás v bytovém domě chůvička neměla problém asi 30 m přes různé druhy stěn. Kameru lze buď postavit na matraci v postýlce či jiný rovný povrch, nebo ji lze připevnit napevno ke zdi či k rámu postýlky pomocí šroubků, stojan kamery je tomu uzpůsoben. Dále má chůvička hezký design, rodičovská jednotka se vejde krásně do dlaně a cena podle mě odpovídá funkcím a kvalitě chůvičky.

Dětská chůvička TrueLife NannyCam H32 Dětská chůvička TrueLife NannyCam H32
Chůvička TrueLife NannyCam H32 poskytne ostrý přenos obrazu jak ve dne, tak v noci.

Nedostatky dětské chůvičku TrueLife NannyCam H32

Mezi nevýhody bych zařadila to, že hlasitost ukolébavek je poněkud vyšší a nedá se nastavit, ale samozřejmě i s tímto si člověk může poradit. Na dětské jednotce lze jednoduše něčím překrýt reproduktor (např. lepenkou) a tím hudbu ztlumit. Další záležitostí, která nám vadila asi nejvíc, je svítící modrá dioda napájení na dětské jednotce, která je umístěna z čela kamery. Je to pro dítě zajímavý bod a když teprve usíná, tak je to pro něj rušivý element. Opět ji ale lze překrýt lepenkou. Další funkcí uváděnou výrobcem je integrovaný teploměr, který ale není až tak úplně přesný, dle našeho pozorování se teplota zvyšuje asi s postupným ohříváním dětské jednotky v zapnutém stavu. Orientační teplotu se ale dozvíte.

Možnost využití powerbanky

Jako relativní nevýhodu shledávám to, že dětská jednotka musí být neustále připojena do sítě, což v domácím prostředí nevadí, ale při cestování to občas může být asi problém. Na webových stránkách výrobce je ale tip, že dětská jednotka může být napájena i z powerbanky. K tomu je ale zapotřebí si opatřit kabel s koncovkou mini USB, který není součástí originálního balení. Dále při napájení z powerbanky není doporučeno využívání funkce VOX a to z toho důvodu, že při tomto režimu je elektrický odběr dětské jednotky chůvičky příliš nízký, a tak se může přerušit napájení, protože powerbanka vyhodnotí zařízení jako nabité. Tím se pak vypne dětská jednotka a přeruší se spojení. Každopádně my jsme vyzkoušeli nabíjení z powerbanky při normálním režimu a funguje dobře a spolehlivě. 

Zatím nevyužité funkce chůvičky TrueLife NannyCam H32

Mezi funkce, které jsme vůbec nevyužili, patří funkce budíku. Tu využíváme na jiných zařízeních. Mikrofon a reproduktor, které zajišťují oboustranný provoz, jsme též nevyužili, ale myslím, že v budoucnu se starším dítětem se tahle funkce může hodit, s 5týdenním miminkem však nikoliv. Každopádně reproduktor zachovává barvu hlasu, takže dítě hlas svého rodiče bezpečně pozná a funguje dobře.

Výhody

 • Videopřenos
 • Kvalitní obraz přes den i v noci
 • Funkce VOX
 • Ukolébavky – 8 melodií
 • Dlouhá výdrž baterie rodičovské jednotky
 • Jednoduché ovládání
 • Čeština
 • Dlouhý dosah
 • Hezký design
 • Odpovídající cena

Nevýhody

 • Nelze nastavit hlasitost ukolébavek
 • Svítící dioda napájení na dětské jednotce
 • Dětská jednotka musí být neustále připojena do sítě
 • Nepřesný teploměr

P-DC1-WEB22