Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

10 knižních fantasy tipů na sklonku léta

Zapátrali jsme ve světě sci-fi a fantasy a přinášíme vám desítku knih, které nesmí žádný fanoušek žánru opomenout. Perfektní zábavu ovšem přinesou i všem ostatním, kdo mají rádi ostře nabroušenou akci, osvalené hrdiny, půvabné hrdinky, monstrózní záporáky, apokalyptické krajiny a pohádkové příšery. Všechny elektronické knihy najdete na našem e-shopu ihned ke čtení.

Poločas rozpadu

Poločas rozpadu Pěkně vyšinutí psychopati na straně dobra, děsivý padouch na straně zla – lze vůbec v postapokalyptickém světě rozlišovat kdo je ten „správný“ a kdo není? Františku Kotletovi je to celkem jedno a na čtenáře ve volném pokračování úspěšného románu SPAD vypouští zběsilou dávku akcí, hlášek a mrtvol. Jedinou šancí, jak z takového nářezu uniknout, je přečíst knihu až do konce. Příběh o boji za uchování posledních zbytků civilizace je natolik poutavý, že není problém to dokázat na jeden zátah. Na webu Databazeknih.cz se ostatně píše: „Poločas rozpadu je masakr plný akce, zvrácených hovad a odhodlání snažit se o lepší svět. Pecka.

Vykouzlete více o knize Poločas rozpadu.

Pistolník

PistolníkPrvní kniha sedmidílné série Temná věž sice poprvé vyšla už v roce 1982, to však nic nemění na tom, že se jedná o příběh milovaný, napodobovaný, prostě kultovní. Kromě miliónů výtisků prodaných po celém světě o tom svědčí i filmová adaptace s Matthewem McConaugheym a Idrisem Elbou v hlavních rolích. Důvody? Stephen King! Jeden ze současných největších spisovatelů si v Pistolníkovi střihnul akční fantasy podle sebe a čtenáře ani chvíli nenechá oddechnout. Specializovaný server Sarden.cz k tomu uvádí: „Splétají se tu žánry jako fantasy, sci-fi a horor, to vše ochucené kapkou nefalšovaného dobrodružství. Autorovi se podařilo namíchat žánrový drink, z něhož člověku nezaskočí, ale jeho chuť se příjemně rozleze po těle a zahřeje u čtenářského srdíčka.“

Vykouzlete více o knize Pistolník.

Problém tří těles

Problém tří tělesZní to jako úloha nebeské mechaniky, předpovídající pohyb tří těles ve vzájemné gravitační vazbě. Jediným úkolem tuzemského čtenáře bude zbavit se nedůvěry k fantastickému románu pocházejícímu z Číny. Není se čeho bát, trilogie Vzpomínka na Zemi od nejpopulárnějšího čínského autora sci-fi Liou Cch‘-sin je z různých úhlů srovnávaná s Dunou, Dnem nezávislosti či Asimovem, získala nominaci na cenu Nebula, cenu Hugo vyhrála a v přípravě už je dokonce filmové zpracování. „Dlouho jsem čekal na podobné kvalitní sci-fi. Moc jsem raději neočekával, ale kniha mě převálcovala a rozbila jak částici v urychlovači. Doporučuji!“, rozplývá se hodnocení na Databazeknih.cz. Nadchne vás už první díl Problém tří těles oscilující mezi Velkou kulturní revolucí a čarovnou hrou ve virtuální realitě, a to všechno je teprve začátek!

Vykouzlete více o knize Problém tří těles.

Drake

DrakeUmíte si představit, že se nájemný vrahoun a takřka padlý anděl dají na cestu vykoupení? Proti jsou však šéf londýnského démonického podsvětí a… samotný Lucifer. Připravte se na jízdu plnou boje, hlášek a nadpřirozena, což potvrzuje i spisovatel Dave Hutchinson: „Absolutní klenot, který řádně šlape na plyn. Drsný, výstřední, vtipný, surový noir thriller s démony navrch. Drake je úchvatná postava.“ Jejím tvůrcem je Peter McLean, který pro psaní svižné a vtipné urban fantasy získal vynikající předpoklady studiem praktické magie a bojového umění kung-fu. Hlavní hrdina ostatně bude bojovat dál: Drake je první knihou ze série Spálený muž.

Vykouzlete více o knize Drake.

Predátoři

PredátořiPomalý rozjezd, pečlivé budování atmosféry, cesta časem, setkání s dinosaury, příchod monstra – a potom už jenom šílená jízda až do úplného konce, během které jde o jediné: o přežití. Jinými slovy, Jurský park na druhou a ještě tak trochu po česku. Klasik tuzemské fantasy Miroslav Žamboch tentokráte servíruje poněkud jinou krmi, než jsou jeho fanoušci zvyklí („Žamboch umí psát knížky bez steroidy narvaných supermanů, ne že ne. A tahle kniha je toho důkazem.“ Hodnocení na Databazeknih.cz.), stejně se z ní před očima vyklube delikátní lahůdka. Predátory si díky tomu s chutí přečtou i ti, kdo autorovy masakrózní nářezy příliš nemusí.

Vykouzlete více o knize Predátoři.

Koniáš – Muž na stezce

Koniáš - Muž na stezcePodruhé Miroslav Žamboch, tentokráte s jedním ze svých nejslavnějších hrdinů. Byť mladý šlechtic na útěku o roli bojovníka rubajícího své nepřátele vlastně ani nestál. Jenže co má dělat, když se co chvíli ocitne proti nepřátelsky naladěné přesile? V takovou chvíli záleží jenom na jeho úsudku, bystrém oku, postřehu a zbraních. Zatím si, i přes hodně krvavé a hluboké šrámy, pokaždé dokázal poradit – zůstal naživu. Máte-li rádi Barbara Conana, Robina Hooda či Usagiho Yojimba, dostanete v Koniášovi, Muži na stezce od každého z nich trochu. „Příběhy, které mají nadhled, jsou vtipné a plné ironie. A hlavně, je to řežba, která celou dobu rozhodně nenudí.“ (Hodnocení na Databazeknih.cz.)

Vykouzlete více o knize Koniáš – Muž na stezce.

Dlouhé ticho

Dlouhé tichoKojotí měňavkyně Mercy Thompsonová se vrací, aby ve svém již desátém dobrodružství bojovala ve starobylé Praze plné duchů s nejmocnějším upírem na světě. Chce ji využít jako zbraň proti vládkyni upírů v Tri-Cities i vlkodlačímu alfovi Adamovi a vyvolat zničující válku mezi upíry a vlkodlaky. V Dlouhém tichu se autorka Patricia Briggsová soustředí nejen na Mercedes, což jí umožňuje rozvíjet další postavy a také spekulovat o vlivu vlkodlaků na některé tuzemské historické události. Na webu Databazeknih.cz je hodnocení jednoznačné: „Další úžasný příběh o Mercy. Za mě je to nejlepší díl z celé série. Líbí se mi, že je kniha napsaná jinak než předchozí díly a že čtenář vidí děj z Mercyina i Adamova pohledu. Rozhodně stojí za přečtení!

Vykouzlete více o knize Dlouhé ticho.

Ledová krev

Ledová krevSvět ovládají „Mraziví“, led pokrývá takřka vše. „Ohnivých“ už moc nezůstalo a mladinká Ruby patří mezi ně. Setkání s ledovými vojáky od základu mění její život a dívčina musí zachránit nejen svůj život, ale také celou zemi. V cestě jí však stojí nemilosrdný Mrazivý král. Kanadské spisovatelce Elly Blake se podařilo v Ledové krvi namíchat čtivý příběh plný napínavých soubojů, ironických hlášek, intrik i romantiky. V žánru young adult fantasy určitě jedno z překvapení roku, které potěší též dospělé čtenáře. Pokud dokážou snít a nevadí jim přímočaré pohádky s jasným rozdělením dobra a zla.

Vykouzlete více o knize Ledová krev.

Vetřelec: Covenant

Vetřelec: CovenantDo čeho se pustit dříve, do filmu, nebo do knihy Vetřelec: Covenant? Knižní verze je nadupanější, zároveň lze nad řadou událostí v příběhu popřemýšlet a dát si je více do souvislostí. Poslední film o Vetřelci, který se však chronologicky vrací na úplný začátek celé ságy, si dopřejte po dočtení poslední řádky a užijte si všechny vizuální efekty ze vzdálené planety, na první pohled připomínající nefalšovaný ráj. Rychle se však změní v nefalšované peklo a posádka kolonizátorské vesmírné lodi Covenant jen s vypětím všech svých sil bojuje o holé životy. Alan Dean Foster do knižní podoby úspěšné přepsal celou řadu slavných filmů (např. Hvězdné války, Star Trek, Transformers, Terminátor) a také v „alienovském“ vesmíru se pohybuje lehce jako vetřelčí mládě, prohryzávající se z břicha nositele.

Vykouzlete více o knize Vetřelec: Covenant.

Lovcův odkaz

Lovcův odkazCo mají společného krví lovce obdarovaný Prokop Koutný, spisovatel Alex Drescher a Ostravsko? V knize Lovcův odkaz se jejich osud spojuje v dokonalém souznění. Autor oblíbeného Prolnutí a Kloppa Yggredda v nové fantasy sérii Světla v temnotách vypouští do akce skřetí gangy, svůdné ženy, vraždící stvůry, lemurijské zbraně a vykresluje blízkou budoucnost tak temnou, že hrůzou z ní se budete budit. Na specializovaném portálu Databazeknih.cz dominuje pozitivní hodnocení: „Dobrá akční fantasy (nejen pro Ostraváky a Brňáky, i když odehrává se to hlavně tam). Dobře promyšlené a autor se s postavami vážně nepárá: nikdy nevíte, která dožije konce.“

Vykouzlete více o knize Lovcův odkaz.

Fantasy knihy na Alza.cz
WEB2