Obnovit stránku

Noc – Bernard Minier již počtvrté povolává Martina Servaze do boje se sériovým vrahem

Aktualizováno

Očekávané pokračování série thrillerů Bernarda Miniera je zde. Kniha Noc přišla po bestsellerech Mráz, Kruh a Tma. I ta nejtemnější noc však musí jednou skončit a černé noční můry jsou vystřídány slunečním svitem a nadějí na nový, lepší den. Bude tomu tak i v případě detektiva Martina Servaze?

Kniha; Noc; Bernard Minier

Příběh čtvrté knihy – bude temný jako noc?

Inspektorka Kirsten Nigaard patří k norské policii a momentálně ji plně zaměstnává vyšetřování vraždy ženy zaměstnané na ropné plošině kdesi v Severním moři. A právě v průběhu šetření se jí do ruky dostane celá řada fotografií, jež v ní vzbudí velký zájem. Proč? Soubor snímků se zničehonic objevil v její kajutě a zároveň s tím zmizel jeden ze zaměstnanců plošiny.

Tentokrát si navíc vzal sériový vrah Julian Hirtmann na mušku přímo detektiva Martina Servaze. Je to totiž právě Servaz, kdo na fotografiích Nigaardovou tak zaujal. Za pár dní se Kirsten objeví v Martinově kanceláři v Tolouse, aby mu ukázala, z jak bezprostřední vzdálenosti si ho psychotický vrah dokázal teleobjektivem zvěčnit. To nezní vůbec dobře... 

i Bernard Minier byl fascinován příběhy již od raného věku. Jako první jej okouzlil Robinson Crusoe. Od svých deseti let pak psal vlastní texty. Jeho debutové dílo Mráz z roku 2011 se dočkalo vynikající kritiky a sklidilo i několik cen (např. Prix Polar na festivalu detektivní literatury v Cognacu).

Nepolapitelný Hirtmann však zachází ještě dál. Policistka ukáže Servazovi další fotografii, na níž je malé dítě. Na zadní straně snímku pak stojí jméno Gustav. A tehdy se opravdu nebezpečná, chladná a děsivá cesta obou detektivů začíná. Podaří se jim psychotického Hirtmanna dopadnout? Nebo se jim vrah bude nadále vysmívat ukrytý v temnotě noci? Nemilosrdní nepřátelé, Servaz a Hirtmann, chtějí změnit život toho druhého v peklo. Komu z nich se to ale podaří? 

Kniha; Noc; Bernard Minier

Knize Noc předcházel Mráz, Kruh a Tma

Mráz nás přivádí do klidu francouzských Pyrenejí. Klid však nepanuje věčně. Jednoho dne se na stožáru lanovky objeví mrtvola koně, který navíc patřil místnímu boháči Lombardovi. Servaz se pouští do vyšetřování děsivého činu. Stopy ho zavedou k jednomu z chovanců Wargnierova ústavu pro duševně nemocné a nebezpečné vrahy. 

Kniha; Mráz; Bernard Minier Kniha; Mráz; film; Bernard Minier

Druhý díl, thriller Kruh, zahajuje hru nalezením mrtvé ženy, v jejíž blízkosti sedí její omámený milenec. Nebo snad její vrah? Servaz k němu má navíc poněkud osobnější vztah. O to bolestnější je pro něj celý průběh vyšetřování.  

Kniha; Mráz; Kruh; Tma; Bernard Minier

Třetí část série Martina Servaze, kniha Tma, nás hned na počátku seznámí s rozhlasovou moderátorkou Steinmeyerovou, která objeví ve své schránce dopis oznamující sebevraždu. Nebere ho však vážně, a to se jí stane osudným. Výhrůžky a obviňování z toho, že nezakročila, se stále stupňují. V tu chvíli musí samozřejmě zasáhnout ten nejpovolanější, Martin Servaz.

Bernard Minier je důkazem toho, že i Francouz dokáže napsat skvělou severskou detektivku. Hlavní postava je překvapivě velmi sympatická a ani nemusí mít problém s alkoholem. Kniha je dostupná v elektronické i tištěné podobě.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení
P-DC1-WEB17